Panama

Niebiańskie plaże Panamy otoczone są bajecznymi palmami.
 

Podróżuj do Panamy

Panama jest idealnym kierunkiem podróży zarówno dla tych, którzy kochają aktywnie spędzać czas jak i dla tych, którzy preferują relaks na plaży. Czas zaznać trochę pieskiego życia na Karaibach!

Położona w południowej części Ameryki Środkowej Panama uznawana jest za bramę wylotową Ameryki Północnej i Południowej. Co ciekawe, słynny Kanał Panamski również sprawia, że Panama jest również punktem łączącym Atlantyk z Pacyfikiem. Poza tym, że wyspa jest ciekawym punktem geograficznym, Panama oferuje wiele pięknych plaż, bujnych lasów i gór, co czyni wyspę doskonałym miejscem na wakacje.

Stolica Panamy

Panama jest nie tylko stolicą kraju, ale również głównym centrum biznesu. Mimo iż gospodarka Panamy się bardzo szybko rozwija, ceny są nadal niskie, dzięki czemu pobyt jest niedrogi dla osób o niskim budżecie. Nalezy również wspomnieć, iż Panama jest bardzo kosmopolityczna i zdecydowanie nie brakuje tam dobry klubów, restauracji czy barów. Nie opędzicie się od imprezowiczów przechodząc po Calle Uruguay. Sprawdźcie sami!

Większość podróżujących udaje się nad wybrzeże by zobaczyć Casco Viejo, historyczną i chłopską część miasta. Co więcej, decydując się na 15-minutowy spacer od miasta, natradicie na piękny Parque Natural Metropolitano, który oddaje uczucie lasu deszczowego. Chyba, nie musimy już więcej Was namawiać...

Bocas del Toro - turystyczna część Panamy

Bardziej turystyczną częścią Panamy jest archipelag Bocas del Toro. Położony na grancy z Costa Rican, miejsce to składa się z sześciu zielonych wysp oraz pięknego parku Parque Nacional Marino Isla Bastimentos. Mimo iż turystyka kwitnie na sąsiedzkiej Kostaryce, Panama wziąż nie ma tak wielu ogromnych hoteli. Dlatego też, atmosfera dookoła Bocas del Toro jest nadal dość spokonym miejscem. Wszystkie wyspy są pokryte dżunglą i pięknymi plażami.

Odkryj lokalną kulturę i tradycje

Jeśli podrózujecie na Comarca de Kuna Yala na wybrzeżu Karaibskim, poznacie tam Kunę, najbardziej niezależne plemię w Ameryce Centralnej. Plemię trzyma się swojego tradycyjnego stylu życia, przez co ludzie Ci odstają od reszty społeczeństwa Panamy. Gdy poznacie tych ludzi, szybko zauważycie ich silne poczucie wspólnoty i pracy zespołowej. Ludzie Wschodu jak najbardziej powinni się tego od nich uczyć.

Panamska Przygoda - nurkowanie, surfing czy spływy

Co powiecie na trekking, rafting, surfing lub nurkowanie? Kraj ten oferuje Wam te wszystkie rozrywki. Możecie nawet wspiąć się na wulkan w Parque Nacional Volcán Barú. Koniecznie wybierz się na trekking by móc podziwiać jedne z najpiękniejszych widoków w Twoim życiu. Jeśli chodzi o camping, najlepsze miejsca to Cerro Punta, Boquete i El Valle. Pamiętajcie, iż na wysokich obszarach, nocą może być bardzo zimno, dlatego koniecznie zabierzcie ze sobą ciepłe rzeczy.

Dla osób szukających zastrzyku adrenaliny, polecamy rafting (spływ górski) w Chiriquí. Rzeki są długie, rwące, a otoczenie jest pełne lasów deszczowych oraz pięknych wodospadów.

Surferzy również będą usatysfakcjonowani za równo falami jak i miejscami do surfowania dostępnymi na Panamie. W tym celu, koniecznie odwiedzcie Bocas del Toro. Inną opcją jest podróż na południe do Parque Nacional de Chiriquí, który składa się z 25 wysp oraz 19 raf koralowych. Miejsce to jest rajem dla nurków. Może skusicie się również na wizytę na Boca Braca, gdzie napotkasz słodkie małpki na trasach leśnych.

Kiedy najlepiej wybrać się na Panamę?

Obie strony Panamy, część położona po stronie Karaibskiej i ta od strony Pacyfiku różnią się porami roku. Część położoną przy Pacyfiku najlepiej odwiedzić pomiędzy kwietniem a grudniem, czyli w sezonie suchym. Po Karaibskiej stronie deszcz pada cały rok. Jednak można tam oczekiwać mniej deszczu w lutym, marcu, wrześniu i październiku. Jeśli planujecie spływy rzeczne na Panamie, polecamy tam pojechać między majem a grudniem. Nurkowie natomiast powinni odwiedzić wyspę między grudniem a kwietniem.

Planujesz wizytę na Panamie?
Skontaktuj się z KILROY'em!

 

Panama - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Contact