In Search Of: Podróż w rytmie Pantsuli

Mariama Slåttøy jest profesjonalną tancerką z Norwegii. Przez ostatnie 10 lat występowała w teatrach, musicalach oraz teledyskach. Niedawno zdecydowała się podjąć wyzwanie i nauczyć się zupełnie nowego stylu tańca o nazwie Patsula. Styl taneczny wymaga niesamowitej zwinności i szybkości ruchów, dlatego Mariama jest świadoma, że nauka Patsuli niekoniecznie będzie należała do najprzyjemniejszych. Dołączcie do Mariamy w jej podróży do Johannesburga, gdzie podejmie ona nowe życiowe wyzwanie!

 

Pantsula - odjechany taniec, o którym mało kto słyszał

Pantsula jest czymś więcej niż stylem tańca, jest to kultura wywodząca się z miasteczka Soweto, znajdującego się tuż za Johannesburgiem. Powstała ona jako symbol buntu przeciwko aparthaidowi utworzonemu w latach trzydziestych i trwającemu do lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Jednak w latach dziewięćdziesiątych, Petsula zaczęła cieszyć się ogromną popularnością wśród ogółu społeczeństwa i obecnie stanowi ona symbol uwzględnienia korzeni kultury południowoafrykańskiej. Pantsula jest bardzo dynamicznym stylem tańca, do którgo trzeba mieć nieziemsko dobrą kondycję. Z resztą obejrzyjcie powyższe odcinki, a przekonacie się sami. 

Odkryj RPA

Republika Południowej Afryki jest krajem pełnym kontrastów. Krajem, który oprócz Pantsuli oferuje mnóstwo niespodzianek i atrakcji. RPA jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody i zwierząt, jak również entuzjastów poznawania nowych kultur oraz pysznego jedzenia, a przede wszystkim wielbicieli dobrego wina. Ponadto jest to doskonałe miejsce dla surferów, fitness-freaków oraz osób, które kochają adrenalinę i aktywność fizyczną. W RPA każdy znajdzie coś dla siebie, a jeśli masz wobec tego wątpliwości, zawsze możesz wysłać maila do naszych doradców i poprosić o bezpłatną konsultację.

Jaka jest nasza rola?

Naszym celem jest pomoc współczesnym młodym odkrywcom w planowaniu ekscytujących i niepowtarzalnych podróży, pełnych wrażeń i przyczyniających się do rozwoju osobistego. Tak jak w przypadku bohaterów "In Search Of", warto czasami wyjść ze strefy komfortu i wybrać się w podróż w nieznane, by poszerzyć swoje horyzonty.  Dowiedz się jak możemy Ci w tym pomóc.

Kontakt