Afryka

Safari rzeczne w Botswanie.
 

Pojedź do Afryki – przeżyj przygodę swojego życia!

Afryka to niezwykły kontynent pełen kontrastów, który zadziwia i fascynuje. Jest domem dla wielu egzotycznych gatunków dzikich zwierząt i niespotykanej roślinności, które będziecie mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak również wielu społeczności o wyjątkowych zwyczajach i tradycjach. Pojedźcie w niezapomnianą podróż do Afryki z KILROY'em!

Go before it's too late!

Afryka jest kontynentem, który przyciąga jak magnes swoim pięknem. Mamy tutaj faliste wzgórza, które pamiętamy z filmów takich jak ‘Pożegnanie z Afryką’ lub z opowieści Hemingwaya ‘Zielone wzgórza Afryki’, ogromne pustynie, które pokrywają prawie całą północną część kontynentu, dżungle, pełne rzadkich, egzotycznych gatunków zwierząt oraz dzikiej roślinności, a także bajeczne plaże z możliwością nurkowania. Dla fanów trekkingu polecamy wyprawę na zapierające dech w piersiach Kilimandżaro, a dla wielbicieli safari - olbrzymie sawanny, zamieszkane przez najdziksze zwierzęta świata. Co więcej, podróż do Afryki to niezwykłe przeżycie kulturowe, podczas którego poznacie tradycyjne afrykańskie plemiona.

Afrykanki spacerujące brzegiem morza

 

Główne atrakcje Afryki

Afryka ma do zaoferowania tak wiele atrakcji, że trudno jest je wszystkie wymienić w jednym artykule. Oczywiście, to od Waszych osobistych upodobań i pomysłów na wakacje zależy, które z nich będą dla Was najbardziej interesujące. Zaprezentujemy Wam kilka naszych ulubionych propozycji, które z pewnością usatysfakcjonują niejednego z Was. Ale pamiętajcie, że to, jak będzie wyglądać Wasza podróż, zależy tylko od Was.

Po pierwsze, jeśli Waszym marzeniem jest doświadczyć dzikiej przyrody, safari w Afryce będzie strzałem w dziesiątkę! W tej sytuacji, warte polecenia są Masai Mara (Kenia), Serengeti (Tanzania), Botswana oraz Park Narodowy Krugera (RPA). To właśnie tam, będziecie mieli okazję zobaczyć top 5 atrakcji afrykańskich sawann, czyli lwy, słonie afrykańskie, nosorożce, bawoły oraz leopardy, jak i żyjące na wolności żyrafy, zebry, krokodyle, antylopy i wiele innych.

Afrykańskie lwy

Dla miłośników aktywnego spędzania wakacji, polecamy wspinaczkę na szczyt kolosalnego Kilimandżaro, bądź nurkowanie na Zanzibarze lub w Mozambiku, gdzie na własne oczy będziecie mogli zobaczyć oszałamiająco piękne plaże i niezwykłe życie podwodne.

Kilimandżaro Tanzania

Niezależnie od preferencji, wycieczka do ponad stumetrowych Wodospadów Wiktorii (Victoria Falls) w Zimbabwe, na pewno dostarczy każdemu z Was wspaniałych wrażeń.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Uganda. To tam będziecie mieli okazję zobaczyć prawdziwe lasy deszczowe i rzadko spotykane goryle górskie.

To jeszcze jednak nie jest koniec naszych propozycji. Bo nie można przecież nie wspomnieć egipskich piramidach, egzotycznych bazarach w Maroko, imponujących wydmach Sahary, przejażdżki na wielbłądzie po największej pustyni Maroko oraz wielu innych atrakcjach, oferowanych przez pozostałe kraje Afryki Północnej.

Piramidy Egipskie

 

Transport 

Wiele europejskich linii lotniczych ma w ofercie relatywnie niedrogie loty do Afryki. Możecie wybrać ten kontynent, jako docelową destynację, bądź też jako jeden z przystanków Waszej podróży dookoła świata. Zatrzymajcie się na 2 lub 4 tygodnie. Satysfakcja gwarantowana!

Jest wiele sposobów poruszania się po tym ogromnym i jakże różnorodnym kontynencie. Możecie wybrać się na wycieczki objazdowe po Afryce busami, albo specjalnie przystosowanymi do tego celu ciężarówkami. Na trasie, na pewno poznacie wielu młodych, interesujących podróżników i backpakerów. Jeżeli wybieracie się do RPA, rozważcie zakup elastycznego biletu autobusowego w systemie hop-on, hop-off, który umożliwia wsiadanie oraz wysiadanie w dowolnych miejscach na wybranej trasie. Pociągi niestety nie działają tak sprawnie, dlatego, dla świętego spokoju oraz lepszej organizacji w miejscach takich jak Botswana, Namibia oraz w części Egiptu, polecamy wynająć samochód i podróżować na własną rękę.

Małpy wskakujące na samochód w RPA

Zakwaterowanie w Afryce

W wielu krajach Afryki znajdują się bardzo dobre hotele, a ich wybór staje się coraz bardziej bogatszy. W RPA, najbardziej popularne są hotele oferujące tak zwaną opcję Bed & Breakfast (Łóżko & Śniadanie). Nie są one najtańszym rozwiązaniem, ale dają możliwość poznania lokalnych mieszkańców, którzy je prowadzą, a dzięki temu, doświadczenie lokalnej kultury. Dodamy tylko, iż każdy kto wybiera się na safari, powinien spędzić przynajmniej jedną noc w namiocie na sawannie!

Ceny w Afryce

Jedzenie oraz życie nocne są stosunkowo tanie. W większości krajów wystarczy kieszonkowe wysokości 10 euro dziennie. Aczkolwiek, w RPA można spodziewać się wyższych cen.

Kontakt