Egipt

Odwiedź piękne świątynie w Abu Simbel.
 

Odkryj Egipt - piasek, piramidy i nurkowanie

Egipt to nie tylko pustynie oraz piramidy. Kraj ten oferuje również idealne miejsca do nurkowania na Morzu Czerwonym oraz możliwość żeglowania po Nilu - najdłuższej rzece na świecie. Zarezerwujcie swoją wycieczkę do tej fascynującej części Afryki w KILROY'u!

Jedną z najwspanialszych rzeczy, które można zobaczyć w Egipcie, są oczywiście piramidy. Są one jednymi z największych oraz najbardziej fotografowanych atrakcji, które znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Te imponujące obiekty, są położone jedynie 20 kilometrów od Kairu. Istnieje kilka sposobów, aby sprawić, że odwiedzenie piramid będzie jeszcze bardziej wyjątkowe! Jednym z nich jest np. zwiedzenie komory grobowej. Jeśli wizyta Wam się spodoba, możecie wybrać się do Memphis i Luksoru, które zachwycają skupiskiem tych budowli. Piramidy są tak okazałe, że poczujecie się przy nich jak małe klocki lego.

Gigantyczna piaskownica - Sahara

Największa pustynia na świecie, Sahara, zapewnia mnóstwo możliwości do spędzenia czasu w ciekawy sposób: można ją przemierzyć na wielbłądzie lub na koniu, spróbować jeep safari, sandboardingu, spać pod gwiazdami, albo zrelaksować się w cieniu palm daktylowych.  

Z piasku do wody - Egipt i jego wspaniałe miejsca do nurkowania

Gdy będziecie już mieli dość piasku możecie śmiało kontynuować swoją podróż po Egipcie przez Synaj do Szarm el-Szejk, jednego z najlepszych miejsc do nurkowania w tym regionie. To tam, będziecie mogli nurkować wśród tropikalnych ryb oraz raf koralowych Morza Czerwonego. Z kolei Dahab, stare rybackie miasteczko położone 80 km na północny wschód od Szarm el-Szejk, jest następnym doskonałym punktem do spróbowania tego wodnego sportu. Znajduje się słynna tam Blue Hole, słynąca z bardzo dobrych warunków do surfowania. Nie możemy też zapomnieć o fantastycznej Hurghadzie, która podobnie jak Szarm el-Szejk, jest uwielbiana przez turystów.

Chcesz nurkować w Egipcie?
Sprawdź naszą ofertę!

Aleksandria - Perła Egiptu

Możecie też zanurzyć stopy w ciepłej wodzie miasta Aleksandrii, drugim co do wielkości mieście Egiptu. Aleksandria leży na wybrzeżu Morza Śródziemnego i oferuje dużą ilość hoteli, rozrywek i miejskich atrakcji. Jeśli wolicie pozostać blisko wody, polecamy rejs po Nilu, podczas którego zobaczycie dużą część kraju z nieco innej perspektywy. Z pewnością, będziecie zaskoczeni mnogością fauny i flory, które można zaobserwować na brzegach rzeki.

Kair - Zakupy i zwiedzanie

Kair jest największym miastem w Afryce oraz jednym z największych miast na świecie pod względem liczby mieszkańców (prawie 18 milionów). Jest to fascynujące miejsce, które niewątpliwie przykuwa uwagę, aczkolwiek należy być przygotowanym, że jest to tłoczne i chaotyczne miasto. Polecamy wybrać się na lokalny rynek Chan al-Chalili, który nie tylko przyciąga mnóstwo kupców, ale również mieszkańców miasta i backpakerów. Można tutaj kupić niemal wszystko, zaczynając od owoców, fajek wodnych, rękodzieł, pamiątek, a skończywszy na wielbłądach. 

Kontakt