Nairobi

Korek oraz tłoczne ulice Nairobi.
 

Pojedź do Nairobi - zacznij podróż po Afryce!

Nairobi to wyjątkowo różnorodne miasto, które nie powinno być pominięte podczas podróży po Afryce. Kluby, restauracje i bary w stylu zachodnim to jedne z atrakcji, które znajdziecie w centrum wypełnionym drapaczami chmur. Aczkolwiek, wyjeżdżając odrobinę poza Nairobi, będziecie mieli okazję doświadczyć dzikiej przyrody Afryki. Nairobi stanowi idealną rozgrzewkę przed podróżą po tym wspaniałym kontynencie.

Biorąc pod uwagę fakt, że Nairobi leży praktycznie na równiku, można spodziewać się tam wysokich temperatur i wilgoci. Należy jednak pamiętać, że miasto jest położone na wysokości 2000 metrów, temperatura raczej nie przekracza 25 stopni Celsjusza, a noce są zaskakująco chłodne. Różnorodność miasta oraz jego relatywnie dobra infrastruktura sprawia, iż Nairobi stanowi idealne miejsce na rozpoczęcie przygody w Afryce!

Dzika przyroda Nairobi

Z dala od hałasu oraz lśniących budynków miasta, doświadczycie dzikiej przyrody tego regionu. Najlepszym miejscem do podziwiania uroków naturalnych Kenii jest oczywiście Park Narodowy Nairobi, zamieszkały przez wiele gatunków dzikich zwierząt i ptactwa.

Gepardy podczas Safari w Kenii

Jeśli znajdziecie czas, polecamy wybrać się na wycieczkę 25 kilometrów poza miasto, gdzie znajdują się góry Ngong, z których można podziwiać piękne widoki na Nairobi oraz na Wielką Doliną Ryftową (Rift Valley).

Historia oraz kultura Kenii

Interesujecie się historią kolonizacji Kenii? W takim razie warto spędzić dzień w Muzeum Karen Blixen (duńskiej autorki słynnej powieści "Pożegnanie z Afryką") lub Muzeum Narodowego Kenii. Jeśli natomiast preferujecie poznać kulturę tego kraju, polecamy wybrać się na wycieczkę do Bomas, sąsiadującej wsi, gdzie będziecie mieli okazję poznać zwyczaje lokalnego plemienia oraz na własne oczy zobaczyć rytualne tańce.

 nairobi-local-bar.jpg

Odwiedźcie wybrzeża Nairobi

Jeśli znudzi Was zgiełk i hałas centrum miasta Nairobi, wskoczcie do tak zwanego "matatu" (charakterystycznego kolorowego autobusu), który przewiezie Was do wybrzeży miasta. Kenijczycy to bardzo wyluzowani, otwarci ludzie, także nie krępujcie się rozpocząć rozmowy z mieszkańcami, którzy chętnie zaproszą Was do gry w piłkarzyki. Nie martwcie się o barierę językową, gdyż prawie każdy mówi tu po angielsku. Gdy już zgłodniejecie, koniecznie zamówcie wyśmienite "Nyama Choma" (pieczone mięso).

Niestety warto pamiętać, że Nairobi ma dość wysoki wskaźnik przestępczości. Nawet jeśli jesteście w większej grupie, wieczorami radzimy poruszać się taksówkami.

Jak już wspomnieliśmy, Nairobi stanowi najlepszy punkt rozpoczęcia podróży po Kenii, Tanzanii czy też całym kontynencie Afryki. Pamiętajcie, iż wybrzeże Mombasy i jego rajskie piaszczyste plaże są oddalone jedynie 500 km od stolicy kraju. To właśnie tam warto spędzić trochę czasu, żeby się zrelaksować i wyciszyć po szaleństwie w Nairobi.

Nairobi - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt