Madagaskar

Plaże Madagaskaru na pewno Was nie zawiodą.
 

Odkryj Madagaskar z KILROY'em

Podróż do Madagaskar to jak wyprawa do raju: różnorodność fauny i flory jest przeogromna. Na Madagaskarze możecie się totalnie zrelaksować, jak również spędzać czas aktywnie: nurkując, wędrując wśród wodospadów oraz korzystając z wielu innych atrakcji!

Madagaskar jest wyjątkową wyspą położoną na Oceanie Indyjskim po wschodniej stronie Afryki. Kraj jest podzielony na sześć prowincji: Antananarivo, Antsiranana, Fianarantsoa, Mahajanga, Toamasina i Toliara. Pierwsza z nich jest stolicą oraz największym miastem na wyspie.

Odkryj Madagaskar - czwartą pod względem wielkości wyspę świata!

Na Madagaskarze mieszka 21 milionów ludzi. Mieszkańcy zajmują się głównie hodowlą ryżu, kawy oraz wanilii. Lokalna kultura jest wynikiem mieszanki wielu innych; co więcej, jest ona bliższa kulturze azjatyckiej niż afrykańskiej. Niemniej jednak, wielu mieszkańców wciąż wierzy w magię oraz duchy. Nie musimy dodawać, iż będzie to intrygująca wizyta.

Madagaskar jest również domem dla 5% zwierzyny na świecie, oraz wielu gatunków zwierząt, których nie spotkacie nigdzie indziej, na przykład mamutaków. Na Madagaskarze znajduje się aż 10.000 gatunków roślin. Większość podróżujących wybiera się na południe wyspy, gdzie można znaleźć suchy las deszczowy (tropikalną odmianę lasu deszczowego).

Nurkowanie, camping oraz wędrówki po Madagaskarze

Chcecie zobaczyć ławice wielorybów podczas nurkowania? Wybierzcie się do Ifaty w lipcu lub sierpniu. W tych miesiącach wieloryby migrują przez Kanał Mozambicki. Niewykluczone, że podczas nurkowania natraficie również na rekiny. Bardzo popularnym miejscem wśród nurków jest Anakao.

Miłośnicy wędrówek pieszych będą na pewno usatysfakcjonowani zachwycającymi szlakami, wodospadami oraz kanionami, które znajdują się w Parku Narodowym Isalo. Wędrówkę możecie rozpocząć w miejscowości Ranohira. Polecamy również wstąpić do La Maison d'Isalo, czyli muzeum ekologii. To tam, w interaktywny i ciekawy sposób będziecie mogli dowiedzieć się o różnorodności biologicznej oraz kulturze Madagaskaru. Fascynaci roślin powinni również wybrać się do Parków Narodowych Andohahela oraz Ankarafantsika. Obszar wokół półwyspu Lokaro jest doskonały dla tych, którzy mają ochotę spędzić kilka dni pod namiotem, czy na campingu, w otoczeniu pięknych plaż i lasów tropikalnych.

Podróżowanie po pięknym Madagaskarze

Na Madagaskar dostaniecie się łodzią lub samolotem. KILROY pomoże Wam znaleźć najlepsze połączenia lotnicze. Wybierając się do poszczególnych miejsc, polecamy skorzystać z pociągów lub autobusów, które jeżdżą pomiędzy Toliarą a Ifaty. Jeśli chcecie dostać się do bardziej oddalonych punktów, może się to okazać nieco problematyczne, więc przygotujcie się na przygody. Madagaskar nie należy do najłatwiejszych destynacji, aczkolwiek piękne widoki i przyroda z pewnością wynagrodzą Wam wszystkie trudy podróży.

Będąc na Madagaskarze, powinno się przestrzegać pewnych zasad, dlatego zapoznajcie się z nimi przed wyjazdem. 

Madagaskar - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt