Marrakesz

Piękny widok na Djema el Fnaa nocą.
 

Podróż do Marrakeszu - najlepsze wakacje w klimatycznym Maroku

Położony u podnóża gór Atlas, Marrakesz, jest najlepszym miejscem na rozpoczęcie niezapomnianej podróży po Maroko. Sprawdź dlaczego!

Większość turystów odwiedzających Marrakesz spędza największą ilość czasu w Medynie, gdzie mogą cieszyć się bogatą ofertą lokalnych sklepików, bazarów oraz restauracji. Do najbardziej popularnych miejsc Medyny zalicza sie Jemaa el-Fnaa, centralnie położony rynek, gdzie o każdej porze dnia i nocy można trafić na ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Z samego rana, gdy tylko wstaje słońce, właściciele okolicznych bazarów rozkładają namioty, by móc proponować swoje produkty przechodnim turystom. Rynek przyciąga tłumy, przez co wzrasta prawdopodobieństwo zgubienia się. Jednak umówmy się, że zgubienie się w takim miejscu to przyjemność, dlatego też nie warto panikować. Radzimy, by na wszelki wypadek próbować zapamiętać mijane po drodze charakterystyczne drzwi, kolory ścian oraz znaki. Jeśli jednak będziecie próbowali zapamiętać drogę na podstawie mijanych sklepów, nie zdziwcie się, gdy wracając nie będą one już wyglądały tak samo - mogą być one zamknięte, a ich okna zakryte drewnianymi lub metalowymi belkami, które kompletnie zmienią ich wygląd. W takim wypadku pozostaje już tylko pomoc okolicznych mieszkańców, którzy zresztą chętnie wskażą Wam drogę. Jak to mówią, „kto pyta nie błądzi”!

podroz-do-marakeszu-jema-el-fnaa.jpg

Szał zakupów w Marrakeszu

Na lokalnym bazarze w Jemaa el-Fnaa znajdziecie nie tylko biżuterię, buty, odzież, ale również ręcznie robione filiżanki do przepysznej marokańskiej herbaty, dywany, dzbanki, czy lokalne przyprawy. Zanim jednak zdecydujecie się za coś zapłacić, starajcie się wytargować jak najlepszą cenę, gdyż lokalni sprzedawcy lubią wykorzystać niewiedzę turystów by zwiększyć swój profit.

Pyszne jedzenie w Marrakeszu

Jemaa El-Fnaa jest idealnym miejscem dla fanów pysznego jedzenia. Rynek ten jest otoczony restauracjami, które oferują tradycyjne potrawy oraz doskonałe dania bazujące na tadżinie czy kaszy kuskus. W samym sercu Jemaa El-Fnaa można również spróbować orzeźwiającego świeżo wyciskanego soku pomarańczowego cieszącego się mianem najlepszego soku pomarańczowego na świecie. Trzeba też pamiętać, iż w lokalnych restauracjach podawane są tylko napoje bezalkoholowe, kawa i herbata.

marakesz-marokanskie-przyprawy.jpg

Miejsca, które musicie odwiedzić w Marrakeszu

Urocze uliczki Medyny oraz takie zakątki jak Jemaa el-Fnaa, nie zawiodą żadnego podróżnika. Jednakże, to właśnie w Marrakeszu znajdziecie całe mnóstwo miejsc, które są warte Waszej uwagi.

Pierwszym z nich jest Pałac Bahia, zbudowany pod koniec XIX wieku w stylu, który posiada wszystkie cechy stylu arabskiego. Co więcej, jeśli interesuje Was sztuka, Dar Si Said jest miejscem gdzie znajdziecie ogromną kolekcję sztuki marokańskiej, na przykład osiemnastowieczne drewniane rzeźby, makaty, dywany oraz dzieła ceramiczne.

Jeśli natomiast jesteście ciekawi, jak produkowane są lokalne pamiątki, polecamy odwiedzić jedną z okolicznych garbarni, gdzie można zobaczyć proces przygotowywania skóry przed oddaniem jej do sprzedaży. By uniknąć tłumów turystów, najlepiej wybrać się tam o poranku, gdyż miejsce jest bardzo popularne.

maroko-uliczki-marakeszu.jpg

Hamman - uroda & relaks

Jeśli czujecie potrzebę odświeżenia po całym dniu zwiedzania gorącego Marrakeszu, polecamy wizytę w lokalnych łaźniach parowych zwanych hammamami. Skorzystacie tam z relaksacyjnych i odżywających zabiegów na skórę. Jeżeli będziecie mieli problem z wyborem odpowiedniego zabiegu, polecamy zakup całego pakietu, w którego zostaniecie potraktowani peelingiem od stóp do głów.

Jak najłatwiej dostać się do Marrakeszu

W Marrakeszu znajduje się lotnisko obsługujące wiele lotów do Europy. Jeżeli wolicie inną opcję, możecie dostać się do Marrakeszu pociągiem z Casablanca (3 godziny), Fez (7 godzin) oraz Tangieru (10 godzin).  Marrakesz ma także dobre połączenia autobusowe z Safir, Agadir, Essaouira, Meknes, Ouarzazate oraz Rabat.

Marrakesz - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt