Kapsztad

Widok na Kapsztad z wyciągu na Górę Stołową.
 

Pojedź do Kapsztadu - poznaj perłę Afryki!

Kapsztad jest jednym z najpiękniejszych oraz najbardziej interesujących miast RPA. Jest ono położone u podnóża Gór Stołowych, z których szczytu można podziwiać piękny widok na miasto rozciągający się aż po Cape Point. Kapsztad jest zarówno dynamicznym jak i nowoczesnym miastem oferującym wiele rozrywek, z wieloma kawiarniami, restauracjami, sklepami oraz szalonym życiem nocnym.

Z powodu swojej obłędnej lokalizacji na samym koniuszku kontynentu, port w Kapsztadzie jest jednym z najważniejszych portów Afryki. To również tutaj, możecie przepłynąć się łodzią, by zobaczyć jedne z najbardziej interesujących okolic Kapsztadu, Robben Island. Wyspa słynie ze znajdującego się tam więzienia, w którym Nelson Mandela spędził 27 lat. Obecnie jest to muzeum, w którym przewodnicy, byli więźniowie, zabiorą Was w podróż w tragiczną przeszłość Afryki. Odwiedzenie tego miejsca będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem.

Przedonik na Robbeneiland, Kapsztad

Wybrzeże miasta jest niesamowicie przytulnym miejscem, idealnym na spacer ze znajomymi, bądź też obiad w jednej z restauracji. Wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele sklepów, gdzie udane zakupy są gwarantowane.

Muzeum District Six jest także miejscem wartym odwiedzin. To właśnie tam możecie poznać smutną, ale i ciekawą historię słynnej Dzielnicy Sześć.

Góra Stołowa w Kapsztadzie

Ważnym punktem programu jest wspinaczka na Górę Stołową. Najlepiej wybrać się na tą niezwykłą górę w słoneczny dzień. Oczywiście najprościej dostać się na szczyt wskakując na kolejką górską. Jednak dla fanów trekkingu też mamy dobrą wiadomość: możecie podążyć za wyznaczonymi szlakami, dzięki którym wędrówka na szczyt to kwestia kilku godzin, a zapierający dech w piersiach widok: gwarantowany!

RPA - widok z Góry Stołowej

Ekscytująca linia brzegowa

Jeśli po wędrówce nie będziecie jeszcze mieli dość pięknych widoków, warto wybrać się na przejażdżkę po linii brzegowej Chapman Peak Drive. Koniecznie trzeba wtedy też odwiedzić słynny Cape Point, najbardziej wysunięty na południe punkt Afryki, a zarazem miejsce, gdzie zbiegają się Oceany Atlantycki oraz Indyjski.

Kapsztad, RPA - Wycieczka na Cape Point

Ciekawe sąsiedztwa oraz winiarnie Kapsztadu

Kapsztad to więcej niż piękne fasady budynków i otaczająca je sceneria. Charakter miasta uzupełnia również sąsiedztwo slumsów, które działają w oparciu o swoje własne zasady ustalone przez lokalne władze. Jeśli chcecie odkryć "kolejną twarz" Kapsztadu, jednodniowa wycieczka do Khayelitha, to coś dla Was. Jest to część miasta, która zupełnie różni się od jego centrum pełnego ekskluzywnych dzielnic. Przewodnik na pewno wspomni o "ubundu" czyli specjalnym systemie etycznym oraz życiu mieszkańców w tych rejonach.

Kolejną rzeczą, która powinna znaleźć się na liście podczas zwiedzania Kapsztadu, jest odwiedzenie jednej z winiarni znajdującej się zaraz za miastem. Ogólnie mówiąc, RPA słynie z dobrych i niedrogich win, zatem ich miłośnicy, będą czuli się jak w raju. Warto wybrać się do Paarl, Stellenbosch albo Franschhoek, gdzie znajdują się rewelacyjne winiarnie, a wizyta na pewno zmieści się w budżecie każdego backpackera.

Nurkowanie w klatce z rekinami

Największy zastrzyk adrenaliny dostarczy Wam bez wątpienia nurkowanie w klatce z rekinami. Oczywiście nurkowanie odbywa się z instruktorem, który będzie w klatce razem z Wami, by mieć pewność, że wyjdziecie z tego w jednym kawałku. Jedno jest pewne, nigdy więcej nie zbliżycie się tak blisko do tak groźnych drapieżników.

south-africa-shark-dive-2.jpg

Na obszarze Kapsztadu znajduje się wiele pięknych plaż pełnych surferów, do których możecie dołączyć, gdyż zawsze istnieje możliwość wypożyczenia deski, bądź też zaaranżowania kilku godzin nauki z instruktorem. Fale sprzyjają surfowaniu, a pozytywne emocje są gwarantowane!

Transport do oraz wokół Kapsztadu

W Kapsztadzie nie funkcjonuje niestety transport publiczny, dlatego trzeba nastawić się na spacerowanie w ciągu dnia, bądź poruszanie się taksówkami po zmroku. Zalecamy unikanie chodzenia po ulicach samemu, gdy się ściemni, ponieważ nie wszystkie dzielnice należą do bezpiecznych.

Istnieje też możliwość przemieszczania się za pomocą autokarów, które kursują między większymi miastami a mniejszymi miejscowościami RPA. Jednak najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem transportu w RPA jest bez wątpienia wynajęty samochód!

Kapsztad - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt