Seszele

Pojedź na Seszele, rajską tropikalną wyspę u wybrzeży Afryki
 

Odkryj Seszele - magiczny raj

Marzycie o niekończących się piaszczystych plażach, mnóstwie słońca, turkusowym morzu, a przede wszystkim ciszy i spokoju? W takim razie Seszele są idealnym miejscem dla Was!

Na wschód od Madagaskaru na Oceanie Indyjskim znajdują się bajkowe wyspy Seszele, które składają się z 115 małych wysp. To na nich będziecie mogli odpoczywać pod kołyszącymi się palmami, wybrać się na wycieczkę do dżungli, rozsmakować się w świeżym mango i bananach oraz podziwiać egzotyczną roślinność i zwierzęta. Większość wysp jest niezamieszkana i odwiedzając je można poczuć się jak w bajce. Ich naturalne piękno zachwyca wszystkich, bez wyjątku!

Victoria, stolica Seszeli

Stolica Seszeli, Victoria, leży na największej wyspie zwanej Mahé, która jest najbardziej zaludnioną wyspą Seszeli. Odwiedzając to miasto, warto wybrać się na urokliwy port i targ. Miejsce, którego absolutnie nie możecie pominąć, to Beau Vallon Bay, gdzie popływacie w turkusowych wodach oceanu.

Atrakcje czekające na Was na Seszelach

Najbardziej pociągającą czynnością na Seszelach jest oczywiście nierobienie niczego! Relaks na plaży oraz cieszenie się słońcem i krystalicznie czystą wodą na piaszczystych, rajskich plażach brzmią jak idealny plan wakacyjny. Natomiast dla miłośników aktywnego spędzania czasu, Seszele mają doskonałe warunki do nurkowania i surfingu. 

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Seszeli, są ich ogromne palmy z charakterystycznymi orzechami kokosowymi, które ważą od 15-30 kilogramów! Jest ich szczególnie dużo na wyspie Praslin, a Park Valle de Mai jest najprawdopodobniej najlepszym miejscem by je zobaczyć. Co więcej, park jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Będąc na Praslin, koniecznie wygospodarujcie również czas na relaks na jednych z najpiękniejszych plaż: Grand Anse oraz Petit Anse. Możecie również odwiedzić Morski Park Narodowy Świętej Anny, do którego można dostać się łodzią z Mahé.

Kiedy najlepiej wybrać się na Seszele

Istnieje kilka sposobów podróżowania po Seszelach - możecie wynająć samochód, rower, łódkę a nawet helikopter!

Zaplanujcie swoją podróż na Seszele z wyprzedzeniem, gdyż ilość osób dostających pozwolenie przyjazdu jest ograniczona. Najlepszy moment na wyjazd zależy od tego, jak planujecie spędzić czas. Jeśli głównym punktem programu wakacji jest relaks, odradzamy wyjazd na Seszele w miesiącach od października do lutego, kiedy pogoda jest dość niestabilna. Poza tymi miesiącami, na pogodę nie będziecie narzekać - każdy dzień wygląda bajecznie. Jeśli wybieracie się na Seszele z zamiarem nurkowania, najlepiej jest to zrobić między wrześniem a listopadem lub marcem a kwietniem. Dla surferów natomiast, polecamy wybrać się pomiędzy majem a październikiem.

Seszele - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt