Kilimandżaro

Słoneczny poranek na Kilimandżaro
 

Wycieczka na Kilimandżaro – Wspinaczka na szczyt Afryki!

Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki. Jeżeli do Waszych pasji należą wędrówki górskie, albo po prostu chcecie się sprawdzić i spróbować czegoś niezwykłego, wyprawa na dach Afryki, na pewno okaże się nie lada wyzwaniem oraz wyjątkowym doświadczeniem! Wspinaczka na ten sześciotysięcznik, poza tym że wiąże się z ogromną satysfakcją oraz zapierającym dech w piersiach widokiem (nie tylko na szczycie, ale już podczas poszczególnych etapów wędrówki), to też spory wysiłek. Potem to już z górki!

Widok na majestatyczne Kilimandżaro, już z perspektywy otaczającej górę sawanny, jest niezwykle imponujący. Jeśli chcecie dostać się na szczyt, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Mimo tego, że nie musicie być alpinistami, aby wejść na samą górę, należy jednak być odpowiednio przygotowanym, ponieważ wycieczka na Kilimandżaro do łatwych nie należy: wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz determinacji. W zależności od tempa, trasy i warunków pogodowych, czas trwania wędrówki na górę Kilimandżaro waha się od 5 do 14 dni. 

Wyprawy na Kilimandżaro

Wyprawy na Kilimandżaro
Sprawdź ofertę kilkudniowych wypraw na Kilimandżaro w towarzystwie lokalnego przewodnika, kucharza oraz tragarza. Biorąc udział w wyprawie, masz zapewnione bezpieczeństwo oraz wszelkie pozwolenia.
Sprawdź ofertę

Kilimandżaro - lśniąca góra

W języku suahili ten martwy wulkan nazywany jest także "lśniącą górą". Ma to swoje uzasadnienie: szczyt Kilimandżaro, znajdujący się na wysokości 5895 metrów, zawsze pokryty jest śniegiem, którego tafla mieni się w promieniach słonecznych.

Wschód słońca na Kilimandżaro

Wszystkie szlaki prowadzą na Kilimadżaro

Szlaków wspinaczkowych prowadzących na Kilimadżaro jest w sumie sześć. Najbardziej znanym z nich jest "The Kilimanjaro Marangu Route". Jest on także uważany za najmniej wymagający oraz najpopularniejszy wśród turystów. Jego przydomek to "The Coca Cola Route". Trasa ta może być przemierzona w ciągu pięciu dni. Można również wybrać inną trasę zwaną "Machame", która w związku z tym, że jest bardziej wymagająca, w rezultacie jest też mniej popularna, dzięki czemu czas podczas wspinaczki można spędzić w bardziej kameralnym gronie. Ta trasa nazywana jest również "The Whisky Route". Oficjalnie, przejście tego szlaku zajmuje tylko jeden dzień więcej niż przejście "Marangu Route".

Jeśli macie doświadczenie w pieszych wędrówkach po górach lub jesteście w świetnej formie fizycznej, możecie również rozważyć przejście szlakiem zwanym "Lemosho". Trasa ta jest długa i bardziej wymagająca. Podczas wędrówki będzie Wam oczywiście towarzyszyć asysta oraz przewodnik.

Chcesz zdobyć szczyt Kilimandżaro?
Znajdź wyprawę!

Park Narodowy Kilimandżaro

Trasa na szczyt Kilimandżaro obejmuje tereny sawanny jak i tropikalne dżungle. Na wysokości około 2000 metrów będziecie mieli również okazję zwiedzić Park Narodowy Kilimandżaro. Stamtąd będziecie wędrować przez bardzo efektowne i malownicze tereny: dane Wam będzie zobaczyć widoki, o których nawet nie śniliście. Nic dziwnego, iż park znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Satysfakcja na szczycie Kilimandżaro.

Choroba wysokościowa podczas wspinaczki na Kilimandżaro

Podczas wspinaczki na Kilimandżaro, należy przygotować się na okoliczność niezbyt przyjemnej choroby wysokościowej. Może ona przydarzyć się każdemu, więc prosimy pamiętać, aby podjąć pewne środki ostrożności. Wysoko w górach, poziom tlenu jest mniejszy niż u ich podnóża, co może prowadzić do nieprzyjemnych objawów. Aby uniknąć choroby objawiającej się bólami głowy, nudnościami, zawrotami głowy, należy utrzymać spokojne tempo podczas pierwszych dni wspinaczki oraz unikać wysiłku ponad siły. W ten sposób Wasz organizm przyzwyczai się do nowych warunków.

Park Narodowy Amboseli

Po kenijskiej stronie Kilimandżaro, znajduje się Park Narodowy Amboseli, gdzie po trudach wspinaczki, można odbyć bardziej relaksujące spacery. Tutaj, na tle Kilimandżaro, będziecie mogli na własne oczy zobaczyć stada słoni biegających po rozległych sawannach. Na pewno przyda Wam się dobry aparat fotograficzny, żeby uwiecznić te spektakularne widoki!

Masz więcej pytań odnośnie wypraw na Kilimandżaro?
Napisz do nas!

Kilimandżaro - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt