Zanzibar

Błękitne niebo i turkusowa woda Zanzibaru. Nic dziwnego iż jest to tak popularna destynacja.
 

Zanzibar - Raj dla nurków i kitesurferów

Wspaniałe plaże, rafy koralowe z wieloma spotami do nurkowania i wyluzowana atmosfera. Oprócz tego idealne fale do uprawiania kitesurfingu... Słoneczne Wyspy Zanzibaru są zdecydowanie przyjemnym miejscem do odpoczynku połączonego z aktywnością fizyczną.

Zanzibar składa się z pięknego archipelagu wysp położonych na Oceanie Indyjskim. Wyspy archipelagowe znajdują się w odległości około 25-50 km od kontynentu. Do dwóch z najbardziej odwiedzanych należą: Pemba i Unguja, ostatnia z nich jest bardziej popularnym miejscem wśród podróżnych.

Najpopularniejsze atrakcje Zanzibaru:

  • Kitesurfing, z uwagi na idealny wiatr i piękną pogodę
  • Nurkowanie, z uwagi na przejrzystą wodę i malownicze rafy koralowe

Sansibar Island View

Nazwa Zanzibar wywodzi się z długiej tradycji produkcji przypraw, która obecnie składa się z wodorostów, szafranu, cynamonu, gałki muszkatołowej i pieprzu, dlatego warto wziąć udział w wycieczce na farmy przypraw.

Co warto zobaczyć i zrobić w Zanzibarze

Pierwsza wysp, którą zdecydowanie warto zobaczyć jest Unguja . Starówka Stone Town, należy do rodziny światowego dziedzictwa UNESCO. Obejmuje ona długą historię arabskiego handlu i oraz będąc tam, zdecydowanie poczujecie naleciałości angielskiej, portugalskiej, perskije, afrykańskiej i arabskiej kultury oraz tradycji. Stone Town był dumą miasta, teraz jest ono tylko cieniem bogatszych dni. Wąskie uliczki, piękne meczety, Dom Cudów, Fort arabski i ogólna atmosfera sprawiają, że Stone Town zachwyca. 

Zanzibar Island Of Spices Spices

Najpopularniejsze miejsca w Zanzibarze

Ungujas najbardziej turystycznych miejsc znajduje się w obszarze nabrzeża, Kenyatt. Zobaczysz również mnóstwo ciekawych miejsc, wybierając się do Forodhani Gardens, gdzie można spróbować lokalnych potraw, takich jak kalmary i sok z trzciny cukrowej. Tuż obok rynku pełnego straganów z jedzeniem znajdziesz kolejny rynek, tym razem idealny na zakup prezentów do domu. Przygotuj się na negocjowanie cen!

zanzibar-spice-island-jetty.jpgNajbardziej popularne w Zanzibarze są białe piaszczyste plaże Unguja. Miejsca i warunki do nurkowania są ogólnie bardzo dobre, aczkolwiek szczególnie polecamy miejsca wokół wyspy Mnemba, gdzie nurkując z pewnością zobaczysz rekiny, żółwie i kolorowe ryby oraz tęczowe rafy koralowe.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące podróży do Zanzibaru, nie zwlekaj i wyślij maila do naszych konsultantów. Służą oni nie tylko radą dotyczącą tego, jak możesz tam spędzać czas, ale również pomocą przy organizacji podróży Twoich marzeń!

Potrzebujesz porady lub pomocy w organizacji podróży?
Napisz do nas!

 

Sprawdź jakie jeszcze atrakcje czekają Cię w Zanzibarze!

 

 

 

Kontakt