Ameryka Północna

Wybierzcie się do Kanady, by zobaczyć niesamowitą naturę, szczególnie w okolicach Quebec.
 

Odkryj Amerykę Północną - czas na road trip'a!

Ameryka Północna to ogromny kontynent obejmujący tereny USA, Kanady i Meksyku. Terytorium to ma właściwie wszystko do zaoferowania, czego potrzebuje każdy podróżnik: góry, pustynie, tropikalne miejscówki, arktyczne zakątki, imponujące wybrzeża… Nie zapominając o wielu z najciekawszych miast świata. Czas na podróż do Ameryki Północnej z KILROY'em!

Podróż po Ameryce Północnej warto zacząć od USA z Nowym Jorkiem na czele. Najlepiej rozpocząć dzień od śniadania w klasycznej amerykańskiej restauracji, aby nabrać energii do zakupów na Piątej Alei lub w wielu second handach w bocznych uliczkach. Planem na lunch może być skosztowanie soczystych steków, hamburgerów, a na deser słynnych serników. Wieczorem możecie dać się uwieść dźwiękom rozbrzmiewającym w jednym z licznych klubów jazzowych. Doskonałym pomysłem na spędzenie dnia może też być wypad do Central Parku bądź uroczej dzielnicy Greenwich Village. Nie można zapomnieć o odwiedzeniu symboli Nowego Jorku - Statui Wolności, Brooklyn Bridge czy Empire State Building. Lista możliwości jest niemal nieograniczona!

 

Road trip w Ameryce Północnej

Najważniejszymi elementami tak zwanej objazdówki, są oczywiście: auto, dobra muzyka i towarzystwo. Wrzućcie pierwszy fajny kawałek i zacznijcie najlepszego road tripa w swoim życiu od tak zwanego "zachodniego trójkąta". Warto rozpocząć od San Francisco, planety hippisów, gdzie będziecie mogli udać się na spacer po Chinatown, dzielnicy zamieszkanej przez największą chińską mniejszość narodową rezydującą poza Azją. Oprócz tego, warto również wybrać się na wycieczkę łodzią do słynnego Alcatraz oraz na spacer po ogromnym Golden Gate Bridge, z którego rozciąga się cudowny widok na miasto.

Szalone Las Vegas nocą

By dostać się do Los Angeles i pobliskiej Tinseltown aka Hollywood, polecamy przejechać się wzdłuż autostrady 101. Po drodze, będziecie mieli okazję podziwiać ciemnobłękitne wody Oceanu Spokojnego i ich wysokie fale obijające się o wybrzeże. Gdy już poczujcie się usatysfakcjonowani swoją wizytą w LA, pojedźcie na zachód przez pustynie, aż na horyzoncie dostrzeżecie migające światła szałowego Las Vegas. Wiadomo - nie można odpuścić sobie wizyty w światowej siedzibie lansu i hazardu. Oprócz tego, warto wybrać się do zapierającego dech w piersiach Wielkiego Kanionu. Gdy przyjdzie już czas na powrót do San Francisco, po drodze koniecznie zahaczcie o piękny Park Narodowy Yosemite.

Oczywiście jest to tylko sugestia jednej z wielu tras jakie możecie obrać podczas road tripa po USA. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy z 50 stanów jest wyjątkowy, decyzja o tym, gdzie się wybrać z pewnością nie będzie prosta.

Ameryka Północna - narty czy surfing?

Zarówno Kanada jak i Stany Zjednoczone oferują wspaniałe góry i tereny narciarskie. W British Columbia w Kanadzie, w regionie Gór Skalistych, znajdziecie fantastycznie puszysty śnieg i niesamowite szlaki oraz trasy narciarskie. Tutaj warto sprawdzić Whistler, Fernie, Lake Louise, parki narodowe takie jak Banff i Jasper, czy niektóre z mniejszych ośrodków, takich jak Big White and Kicking Horse.

Przyroda i góry w Kanadzie

Podróż do Kanady poza tym, że wiąże się z podziwianiem i korzystaniem z uroków wspaniałej natury, daje też możliwość zwiedzania ciekawych miast, jak Quebec, Toronto, Montreal czy Vancouver. Na pewno szybko zdacie sobie sprawę, że odwiedziny w Kanadzie warte są spędzenia większej ilości czasu!

Podróż do Kanady poza tym, że wiąże się z podziwianiem i korzystaniem z uroków wspaniałej natury, daje też możliwość zwiedzania ciekawych miast, jak Quebec, Toronto, Montreal czy Vancouver. Na pewno szybko zdacie sobie sprawę, że odwiedziny w Kanadzie warte są spędzenia większej ilości czasu!

Pora na Meksyk 

W południowej części tej podróżnej trylogii znajduje się Meksyk. Odpowiedź na pytanie dlaczego tak bardzo uwielbiamy to miejsce nie jest trudna: kraj posiada spektakularne wybrzeża, dżungle, wulkany czy miasta. Przyciąga on także pozostałościami starożytnych cywilizacji oraz sztuką nimi inspirowaną, a przede wszystkim gościnnymi i tak bardzo prawdziwymi mieszkańcami Meksyku.

Cancun, Meksyk

Jak się dostać do Ameryki Północnej i jak najłatwiej po niej podróżować?

Najlepszym, chodź nie najtańszym sposobem na odkrycie USA i Kanady jest wynajem auta. Alternatywnie, można wynająć samochód kempingowy i zaoszczędzić pieniądze za nocleg na trasie.

Jeśli jednak nie macie czasu i ochoty przemierzać długich tras samochodem, namawiamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami bądź kupna biletów multi-stop, które umożliwiają dłuższe przesiadki i spędzenie większej ilości czasu w danym mieście.

Ceny w Ameryce Północnej

Ceny w Ameryce Północnej są na ogół nieco niższe niż w Europie (z wyjątkiem Nowego Jorku, który jest jednym z najdroższych miast na świecie). Życie poza wielkimi miastami wyniesie Was około 40-50 dolarów dziennie. 

Podróż do Meksyku jest zdecydowanie tańsza. Tutaj powinniście się zmieścić w budżecie za około € 20-25 dziennie. Starajcie się jednak uniknąć pułapek turystycznych. Zalecamy oczywiście odłożyć sobie odpowiednią ilość pieniędzy, by móc w pełni korzystać z wielu ciekawych atrakcji i uroków Meksyku.

Ameryka Północna - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt