Kanada

Piękne góry w zachodniej Kanadzie.
 

Dzika i tajemnicza Kanada - stworzona dla prawdziwych backpacker'ów!

Kanada to kraj ogromnych przestrzeni, rozciągający się od Atlantyku po Ocean Spokojny. Krajobraz Kanady zazwyczaj kojarzy się z jeziorami, szczytami Gór Skalistych, połaciami lasów i rozległymi polami uprawnymi na prerii. Przy bliższym poznaniu Kanady, można jednak natknąć się na niezwykłe niespodzianki, jak na przykład dżungla sąsiaduje z pustynią, fiordy czy sady. Brzmi jak idealne miejsce do podróży? Pojedź do Kanady razem z KILROY'em!

Serce Gór Skalistych, czyli urokliwe parki mieszczące się w zachodnich prowincjach (Kolonii Brytyjskiej oraz Kolonii Alberta), przyciągają backpakerów z całego świata. Na liście miejsc, które warto odwiedzić, znajdziemy wyspę Vancouver, położoną w paśmie górskim zwanym Canadian Rocky Mountains. Wyspa znana jest ze swojej urozmaiconej rzeźby, wspaniałych krajobrazów oraz bogatej fauny i flory.

W Kanadzie odnajdziemy ogromne przestrzenie, które pozostają nietknięte ręką człowieka. Podróżując po Kanadzie również zauważymy, że jest to prawdziwa mozaika kulturowa, tworzona przez liczne grupy imigrantów, którzy żyją w symbiozie z ludami tubylczymi. Kanada jest to kraj bardzo tolerancyjny, który stara się pielęgnować tradycje każdej z żyjącej tu grup etnicznych. Sprzyja to zachowaniu odrębności kulturowej, dzięki czemu osoba odwiedzająca Kanadę,  może poznać bardzo różne środowiska – od Chinatown we wspomnianym wcześniej Vancouver, aż po religijne osady w Manitobie. 

Pogoda w Kanadzie

Klimat panujący w Kanadzie można określić jako zróżnicowany i zmienny. Miesiące letnie są ciepłe (nawet kierując się daleko na północ) i to właśnie podczas tych miesięcy Kanada jest najchętniej odwiedzana przez turystów. Wraz z listopadem temperatura spada niemal wszędzie poniżej zera. Taki stan rzeczy utrzymuje się aż do marca. Zimą Góry Skaliste są niezwykle popularne wśród narciarzy, niemniej jednak szczyt sezonu zdecydowanie przypada na lato, kiedy góry przyciągają osoby zainteresowane wędrówkami. 

Canada- winter sport

Citylife w Kanadzie

Mówiąc o wielkich miastach Ameryki Północnych pierwsze na myśl nasuwa się: Nowy Jork, San Francisco oraz Waszyngton. Często metropolie w Kanadzie są niesłusznie pomijane. Miasta takie jak Toronto czy Vancouver są bardzo interesujące i mają bardzo wiele do zaoferowania dla osób je odwiedzających.

Zadbaj o komfort podróży

Jeśli mamy w planach podróż do Kanady i przemierzenie dużych dystansów, najlepszą formą transportu będzie auto. Dzięki temu będziecie mogli dostosować tempo i przebieg podróży do własnych potrzeb. Jest to najlepsze i najwygodniejsze wyjście, które zapewni większy komfort podróży niż autobus lub pociąg.

 

Kontakt