Vancouver

W pięknym Vancouver życie toczy się w otoczeniu oceanu i gór. Idealnie!
 

Odkryj Vancouver - nowoczesność i piękne krajobrazy

Położone między rozłożystymi górami a Oceanem Spokojnym miasto Vancouver, jest jednym z najpiękniejszych na świecie i służy jako furtka do pozostałej części Ameryki Północnej. Miasto oferuje wiele możliwości na ciekawe spędzenie czasu, jak również jest punktem wylotowym do zobaczenia innych fascynujących miejsc Ameryki Północnej. Nie zwlekajcie i wyjedźcie z KILROY'em!

Vancouver jest idealnym przystankiem podczas podróży po Ameryce Północnej i jest jedną z największych i najbardziej rozwiniętych metropolii tego kontynentu. Centrum Vancouver jest atrakcyjne dla odwiedzających w każdym wieku, gdyż miasto ma bardzo wiele do zaoferowania. Miasto robi tak ogromne wrażenie, że ciężko jest z niego wyjechać!

Zakwaterowanie i zakupy w Vancouver

Po przybyciu na miejsce, nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu, ponieważ miasto obfituje w wiele hosteli dla backpackerów. Jeśli jednak szukacie czegoś o wyższym standardzie, możecie również bez najmniejszego problemu znaleźć luksusowe oraz średniej klasy hotele. A zakupy? Te w Vancouver są bardziej niż przyjemne. Znajduje się tam mnóstwo kameralnych butików, centrów handlowych oraz sklepów (warto wstąpić do Robson Centrum, w którym znajduje się ponad 165 sklepów - nie ma szans, by wyjść stąd z pustymi rękoma). 

Zatłoczone bary, tłumy studentów oraz kuchnia azjatycka w Vancouver

W okolicach Vancouver znajduje się mnóstwo szkół i uczelni wyższych, dlatego miasto ma charakter typowo studencki. Backpackerom przyjeżdżającym tu z wizytą, z pewnością łatwo będzie nawiązać nowe znajomości. Kanadyjczycy są bardzo przyjaźni dla odwiedzających z zagranicy, dlatego nie należy się krępować i warto sięgać po poradę gdzie zjeść, gdzie się zatrzymać, czy gdzie wyskoczyć na imprezę. Warto wspomnieć, że wśród niezliczonej ilości restauracji w mieście, jest tam wyjątkowo dużo wyśmienitych restauracji azjatyckich. Jeśli jednak, macie ochotę spróbować prawdziwego kanadyjskiego steka, nie powinno być najmniejszego problemu ze znalezieniem dobrego miejsca, gdzie takie serwują.

Różne oblicza Vancouver

Centrum Vancouver charakteryzuje się zabudową złożoną ze średniej wielkości drapaczy chmur i zadbanych ulic handlowych. Jednak warto oddalić się od centrum i wybrać się na wycieczkę na Grouse Mountain. Można na nią wjechać kolejką linową, a później czerpać przyjemność z podziwiania wspaniałej panoramy miasta.

Jeśli lubicie podbijać szczyty i podziwiać piękne widoki, Capilano Suspension Bridge może okazać się czymś dla Was. Zbudowany ponad sto lat temu, jest to jeden z najdłuższych na świecie mostów wiszących, który jest dostępny dla turystów. Most przecina rzekę Capilano. Stojąc na środku kołyszącej się konstrukcji, z pewnością poczujecie przypływ adrenaliny. Z drugiej strony, będzie to wyjątkowy spacer w koronach drzew, który pozwoli Wam cieszyć się pięknem przyrody. 

Sezon deszczowy w Vancouver

Jeśli planujecie wizytę w zachodniej Kanadzie, weźcie pod uwagę, że miesiące od maja do września nie będą najlepszymi terminami podróży. Z pewnością fajnie jest podziwiać ośnieżone szczyty, a fajniej mieć możliwość jazdy na nartach, jednak zimy są tam tak zimne, że jeśli głównie nastawiacie się na zwiedzanie, sugerujemy wyjazd w okresie letnim. Niestety, Vancouver znane jest z deszczowego klimatu i nie ma sposobu, aby tego uniknąć. Miasto ma szczególną skłonność do przyciągania ciężkich chmur deszczowych podczas wiosny i jesieni, więc nie zapomnijcie zabrać odpowiedniego do sezonu ubrania. Mimo to, mamy nadzieję, że taka prognoza pogody nie przestraszyła Was, by pojechać do Vancouver! 

Marzysz by pojechać do Vancouver?
Skontaktuj się z KILROY'em!

Vancouver - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt