Meksyk

Witamy w Mexico City!
 

Pojedź do Meksyku – gdzie życie to jedna wielka impreza

Meksyk jest krajem, po którym możecie się spodziewać, że Was zafascynuje, uwiedzie swoim pięknem i pokaże, jak cieszyć się przyjemnościami życia. Czekają na Was słońce, plaże, świetne jedzenie, historia zarkająca na Was z każdego zakątka, ciekawa kultura i oczywicie niesamowici ludzie. Wasz wyjazd do Meksyku w KILROY'em to kwestia tylko kilka kilknięć!

Podróżując po Meksyku, nietrudno zauważyć, że mieszkańcy tego kraju starają się celebrować życie: Meksykanie są miłośnikami wolnego czasu i lubią spędzać go rodziną i przyjaciółmi. Są oni gościnni, a przyjezdni są traktowani z szacunkiem, dlatego każdy backpacker zawsze czuje się tam mile widziany.

Meksyk Mariachi Band

Nieważne czy zdecydujecie się odwiedzić przepiękne plaże, historyczne miasta, miejsca związane z kulturą prekolumbijską, niesamowite parki narodowe obejmujące dżungle, góry i pustynie czy jeśli po prostu wybierzecie się na zwiedzanie jednego z nowoczesnych miast: na pewno zakochacie się w Meksyku.

Niebiańskie plaże Meksyku

Jeśli uwielbiacie wylegiwać się na plaży, Meksyk będzie idealnym miejscem dla Was. Jest tam mnóstwo rajskich plaż, których pięknu nie można się oprzeć. Jednymi z najpiękniejszych i najbardziej zadbanych są: Zipolote oraz Puerto Escondido, położone na wybrzeżu Oaxaca. Bardziej turystyczne, ale równie piękne i dużo bardziej wypełnione rozrywkami są plaże położone wokół takich miast jak Cancun, Cozumel oraz Playa del Carmen przy Rivierze Maya.

Plaża w Cancun

Jeśli natomiast szukacie czegoś, co będzie połączeniem odpoczynku na plaży z możliwością nurkowania oraz zapoznaniem się z kulturą Majów, koniecznie wybierzcie się na półwysep Yucatan.

Odkryjcie starożytne miasta Meksyku

Meksyk oraz rejony Ameryki Środkowej, są domem dla kilku najstarszych oraz najbardziej zaawansowanych cywilizacji zamieszkujących półkulę zachodnią. W Meksyku piramidy, świątynie oraz inne zabytki kultury prekolumbijskiej, są niemal na wyciągnięcie ręki. Wizyta w wielu archeologicznych miejscach jest właściwie koniecznością podczas wizyty w Meksyku. Do niezapomnianych, na pewno będzie należał widok na wschód słońca widoczny ze szczytu ruin Majów, szczególnie podczas gdy otaczająca Was dżungla będzie budzić się do życia!

Ruiny Palenque

Aktywnie w Meksyku

Dla spragnionych wrażeń, kraj oferuje też bardzo wiele sposobów na aktywne spędzenie czasu. Nurkowanie było już wspomniane wcześniej, ale przepominamy, że w Meksyku można to robić wśród jednych z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. Ponadto możecie spróbować innych sportów wodnych, jak kajakarstwo, surfing czy kitesurfing, a nawet sprawdzić swoje nerwy i spróbować nurkowania w klatce z rekinami. w Meksyku można również wybrać się na różne wyprawy po lasach, terenach pustynnych lub pokrytych śniegiem wulkanach. Lista możliwości jest długa, a wybór należy do Was!

Guadelupe Mexico Great White Shark

Poruszanie się po Meksyku

Większość osób podróżuje po Meksyku autobusem lub, w wypadku dłuższych dystansów, samolotem. Autokary i autobusy w Meksyku są całkiem przyzwoite i zawiozą Was do każdego miasta i miasteczka. Jeśli chcecie jednak pozostać niezależni od rozkładu jazdy, możecie również wypożyczyć samochód i przemierzać trasę w dowolnym tempie. Połączenia kolejowe również funkcjonują, ale kolej w Meksyku jest zdecydowanie droższa, a pociągi jeżdżą dość rzadko. Jedynym wyjątkiem, który gorąco polecamy jest przejazd pociągiem do Copper Canyon, potocznie zwanym El Chepe, aby z tej perspektywy podziwiać grupę wspaniałych kanionów.

Jeśli w tym momencie zachciało Ci się odwiedzić Meksyk, nie zwlekaj i wyślij maila do naszych ekspertów. Napisz co lubisz robić, co Cię najbardziej interesuje i jaki masz budżet a nasi doświadczeni konsultanci chętnie pomoga Ci zaplanować wycieczkę Twoich marzeń! 

Potrzebujesz sugestii lub porady?
Napisz do nas!

Kontakt