USA

Flagi przed pomnikiem Waszyngtona.
 

American dream - podróż do USA!

Jeśli chodzi o podróże, Ameryka od zawsze powalała nas jej olbrzymią gamą możliwości. Jest bardzo niewiele krajów, które mogą się pochwalić taką ilością naturalnego piękna: tutaj znajdziemy góry, plaże, lasy deszczowe, pustynie, kaniony, lodowce... Koegzystują one z fascynującymi miastami, które koniecznie wymagają zbadania. A oferują one niemal wszystkie rzeczy, które sprawią, że Wasze wakacje będą niezapomniane. Pora poznać zakamarki tego inspirującego kraju z KILROY’em!

USA to fantastyczne miejsce, kryjące w sobie wiele cudownych i zaskakujących niespodzianek. Poza wspaniałą naturą, nie możemy w naszej podróży pominąć miast. Najsłynniejsze z nich to oczywiście Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles czy Chicago – a każde z osobna posiada filmową scenerie.

Spektakularna natura

Stany Zjednoczone posiadają przepiękne, niezwykle urozmaicone tereny, które oferują szeroką gamę możliwości – backpakerzy poczują się tutaj jak ryby w wodzie. Jest bardzo niewiele krajów, które posiadają tak bardzo zróżnicowane, spektakularne i naturalne krajobrazy: urwiste klify i wybrzeża, wspaniałe plaże, niekończące się pustkowia oraz prerie, wzgórza, mokradła, niezrównane i bezlitosne pustynie oraz intrygujące formacje skalne, takie jak Wielki Kanion. Szczególnie polecamy odwiedzenie parków narodowych na Waszej trasie podróży. Począwszy od Parku Narodowego Yellowstone, wspomnianego Wielkiego Kanionu, do granitowych klifów w Yosemite, parku Redwoods, czy terenów bagiennych w Parku Narodowym Everglades z bujną roślinnością i groźnymi aligatorami... A to tylko przedsmak - oferta pozostałych interesujących parków narodowych jest imponująca!

Road trip po USA

Tryb podróży po stanach zależy od Waszej wyobraźni i ilości czasu, jaką możecie poświęcić na podróż. Jeżeli przewidujecie wyjazd na dłuższy czas, nasi konsultanci pomogą Wam zagospodarować najlepiej jak tylko to możliwe czas w USA. Możecie wybrać klasyczną podróż wzdłuż wybrzeży, bądź dzikie wyprawy w górach. Możliwości do dyspozycji jest cały wachlarz: warto pokusić się na zorganizowany wyjazd z niewielka grupą innych osób lub road tripa na własną rękę. Pamiętajcie, że zawsze możecie zamówić samochód przez KLIROY’a.

Miasto na każdy gust

Różnorodność kulturowa w Stanach Zjednoczonych jest zdecydowanie jedyna i niepowtarzalna. Pod tym względem Nowy Jork szczególnie się wyróżnia. Ale tak na prawdę, każde miasto ma swój jedyny i niepowtrzrzalny charakter. Mamy tu liberalne i artystyczne San Francisco, stylowy Boston, dynamiczne Chicago oraz słoneczne Miami, stolicę muzyki grunge - Seattle i Nowy Orlean, w którym rozbrzmiewa jazz. Lista jest długa!

Wiosna, lato, jesień, zima?

USA jest krajem dobrym do odwiedzenia o każdej porze roku. Lata w większości kraju są bardzo słoneczne i ciepłe. W niektórych miejscach być może zbyt ciepłe, ale w niektórych w sam raz do odwiedzin i plażowania (na przykład na Cape Cod, Long Island, Martha’s Vineyard oraz Nanrucket). Nic dziwnego, że ceny w okresie letnim są często zawyżane w tych miejscach. Jest też wiele powodów, dla których można rozważyć podróżowanie w okresach wiosennych i jesiennych. W tym czasie temperatury nie są zbyt wysokie i mamy okazję zobaczyć przepiękne zmieniające się barwy krajobrazów, szczególnie w Nowej Angli. Temperatury na preriach na środkowym-zachodzie i w regionach pustynnych są także bardziej łagodne o tych porach roku. Inne obszary takie jak Góry Skaliste, Zatoka Meksykańska i Kalifornia poza tym, że zachwycają urodą, są także mniej zatłoczone w okresie wiosny i jesieni.

Zima również może być świetnym sezonem na odwiedziny z różnych powodów. Floryda, na przykład, ma do zaoferowania ciepłe i przyjemne temperatury, a Góry Skaliste zapewniają miejsca idealne do uprawiania sportów zimowych, jak narty lub snowboard. 

A jeżeli szukacie czegoś nico innego – zawsze możecie wybrać się w tereny Alaski lub odwiedzić Hawaje.

Trudno się zdecydować? To zrozumiałe :)

 

Kontakt