Los Angeles

Sielankowy poranek na plaży w Los Angeles.
 

Odkryj Los Angeles - miasto aniołów

W mieście takim jak Los Angeles, nuda jest Wam niegroźna. Oddajcie się tętniącemu życiem LA i sprawdźcie jego niekończące się możliwości spędzania czasu. Wasza podróż marzeń do Los Angeles jest na wyciągnięcie ręki - zarezerwujcie ją z KILROY'em!

Los Angeles jest domem wielu milionerów i celebrytów oraz w sumie 4 milionów mieszkańców. Jeśli dodamy do tego mieszkańców przedmieść LA, liczba ta przekracza 16 milionów osób. Los Angeles, jest drugim co do wielkości miastem w USA, zamieszkałym przez osoby ze 140 krajów. Pod względem kulturowym jest ono niezwykle ciekawe.

Los Angeles Skinny Palms 000020226648

Dzielnice LA

Los Angeles jest miejscem charakteryzującym się dużą mieszanką etniczną, a co za tym idzie, ogromną wielokulturowością. W mieście możemy znaleźć wiele dzielnic związanych z korzeniami jej mieszkańców. Są to, na przykład: Chinatown, Koreatown, Little India, Little America, Thai Town czy Little Ethiopia. Każda z nich cechuje się wyjątkową atmosferą, która sprawia wrażenie, że wcale nie jesteśmy w USA, ale w zupełnie innym miejscu.

LA jest również krainą świetnych klubów, w których słynni DJe grają wyśmienite sety. Znajdują się tu również godne odwiedzenia muzea oraz doskonałe restauracje.

Los Angeles Sun Set Skytrapers 000053159886

Hollywood

Obszar o tej słynnej nazwie jest w sumie miastem samym w sobie. Słynie ono głównie z obecności największych studiów filmowych, które powstały tam już na początku XX wieku. Jeśli jesteście zainteresowani kinem i macie ochotę dowiedzieć się nieco więcej o jego historii związanej z tym miejscem, KILROY oferuje specjalne wycieczki, z których można skorzystać.

Możecie również wsiąść do autobusu, w którym przewodnik zabierze Was na przejażdżkę po Hollywood Hills lub wynająć auto i odwiedzić te tereny na własną rękę. Osoby zainteresowane życiem gwiazd, będą mogły zobaczyć ich posesje - doskonale strzeżone domy (a raczej wille i zamki).

Hollywood

Miłośnicy filmów, koniecznie powinny zobaczyć legendarny Kodak Theater. To tam odbywają się najważniejsze premiery filmowe oraz gala rozdania nagród Oscara. Nieopodal tego miejsca znajduje się słynny chodnik z odciśniętymi dłońmi celebrytów oraz ich autografami. Kolejnym miejscem, które zdecydowanie powinniście odwiedzić jest Hollywood Boulevard, gdzie znajduje się chodnik zawierający ponad 2400 pięcioramiennych gwiazd, upamiętniających znane osobistości świata show-biznesu.

W LA znajduje się słynny park rozrywki Universal Studios, na który spokojnie możecie przeznaczyć przynajmniej jeden dzień, by zobaczyć scenografie filmowe i serialowe, a nawet uczestniczyć w ich kręceniu zza kulis. Szczęściarze mogą nawet spotkać jedną z gwiazd filmowych... może Wy będziecie jednymi z nich?

Znak drogowy w LA

Plaże Los Angeles

Malibu jest największą plażą w Los Angeles. Przypomina ona plażę ze słynnego Słonecznego Patrolu. Nie nastawiajcie się jednak na zobaczenie dramatycznej akcji ratunkowej. Venice Beach, położona zaraz przy Malibu, jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. Oprócz plażowania możecie też aktywnie spędzić czas grając w siatkówkę plażową, surfując czy przechadzając się (lub przejeżdżając na wrotkach) po promenadzie.

Inne atrakcje Los Angeles

Osoby, które planują surfować powinny wybrać się na plaże Venice, Malibu i Zuma, gdzie możecie oczekiwać idealnych fal do tego typu aktywności. Manhattan Beach jest również atrakcyjną opcją, ale cieszy się ona dużą popularnością wśród miłośników siatkówki i turystów, także może się okazać, że jest tam dosyć tłoczno.

Surfing w Kalifornii

Jeśli natomiast złapie Was ochota na spacer lub wędrówkę, możecie udać się w góry w Santa Monica, do Malibu State Park lub Griffith Park. Być może będzie to dla Was niespodzianką, ale także nawet w pobliży LA, możecie wybrać się na narty. Jest to możliwe w Bernardino National Forest i Big Bear Lake. Wiosną można praktycznie jeździć na nartach w bikini! Sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia.

Potrzebujesz pomocy w planowaniu podróży do LA?
Napisz do nas!

 

Los Angeles - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Contact