Miami

Molo na Miami Beach podczas zachodu słońca.
 

Podróż do Miami – najbogatszego i najczystszego miasta w USA

Zawsze słoneczna pogoda i tętniąca życiem atmosfera to dwie rzeczy, które jako pierwsze przychodzą na myśl o Miami. Miasto posiada również wiele innych zalet. Niektóre zakątki Miami należą do najdroższych świata, ale dla kontrastu, całkiem spora część tego miasta ma charakter bardziej alternatywny, sielankowy i jest bardzo malowniczy. Zdecydowanie jest to jedno z miejsc, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu - KILROY Wam to bardzo chętnie ułatwi!

Miami znajduje się w stanie Floryda, które jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscem w USA. Nie ulega wątpliwości, że jest to za sprawą urzekających widoków, wielokulturowości, dużego urozmaicenia pod wieloma względami i obecności bardzo wielu spotów rozpoznawalnych w serialowych i filmowych produkcjach. 

Egzotyka i tropiki

Miami jest idealnym miejscem pod wieloma względami. Ma ono do zaoferowania na prawdę wiele: tropikalną florę, wspaniałe plaże i parki czy atrakcyjne możliwości rozrywek, o których większość z nas na co dzień może sobie tylko pomarzyć. Zacznijmy od pogody, która umówmy się, w Polsce nie jest najbardziej satysfakcjonująca. W Miami natomiast jest ciepło przez okrągły rok… mmm!

Od czasu do czasu, przez miasto przechodzi fala burz, szczególnie w okresie letnim, który jest również okresem deszczowym. W Miami panuje klimat tropikalny monsunowy, co dodatkowo dodaje miejscu egzotyki, szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że od strony wschodniej, znajdują się tu tereny bagienne zamieszkałe przez aligatory. Jeśli w tym momencie przeszedł Was dreszcz emocji i macie ochotę przeżyć niezapomnianą przygodę w Miami, nie zwlekajcie i zaplanujcie swój wyjazd już teraz.

Różnorodność Miami

Mieszkańcy Miami są niezwykle przyjacielskimi i rozrywkowymi ludźmi, którzy sami w sobie sprawiają, że miasto jest warte odwiedzin. Dobrym przykładem jest dzielnica Miami Beach, która jest znana ze swojej wielokulturowości i różnorodności. Wizyta w Miami nie będzie oczywiście się liczyła do spełnionych, jeśli nie odwiedzicie okolicznych kawiarni oraz wspaniałych plaż w tej części miasta, gdyż życie tego popularnego ośrodka rozrywki skupia się właśnie przy nadmorskich bulwarach, plażach i promenadach.

Jeśli jesteście fanami kultowego serialu z lat osiemdziesiątych, Miami Vice, koniecznie powinniście odwiedzić Jimbo’s, czyli odosobnioną część miasta, znajdującą się zaraz na przeciwko słynnego oceanarium – Seaquarium. Na pierwszy rzut oka, miejsce to wydaje się dość podejrzane za sprawą wielu opuszczonych chatek i baraków. Aczkolwiek, po kilku chwilach spędzonych na terenie Jumbo’s, każdy odczuje panującą tam wyjątkową atmosferę i pozytywne wibracje. W jednym z baraków znajduje się bar, w którym jest niewiarygodny klimat. W środku znajdziecie duży wybór zimnego piwa i świeżo wędzonych ryb. Możecie też zawsze liczyć na dobre towarzystwo - bywalcy tego miejsca są bardzo mili i otwarci. Podsumowując, miejsce to jest niepowtarzalne oraz idealne na chill-out pod chmurką. A wracając do tematu Miami Vice - to właśnie tam nagrane zostały niektóre sceny tego serialu.

Malownicze dzielnice i życie nocne

Oprócz wspaniałych ludzi, pogody i architektury, Miami zaskoczy Was pod wieloma innymi względami. W szczególności polecane jest odwiedzenie malowniczych oraz multikulturowych dzielnic, takich jak: kubańska, argentyńska czy haitańska. Na szczególną uwagę zasługuje kubańska Little Havana. Oprócz tego, w Miami, znajduje się słynne ogromne centrum handlowe Lincolm Road Mall, a deptak w South Beach mieści w sobie mnóstwo dizajnerskich sklepów oraz butików najsłynniejszych marek świata. Jedno jest pewne, z Miami nie wrócicie z pustymi rękami. 

Nie zapomnijmy także o barwnym życiu nocnym. W Miami każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od wysokiej klasy lokali o przeróżnym charakterze, a skończywszy na zupełnie undergroundowych miejscówkach. Jednym słowem, opcje imprezowe idą w parze z różnorodną kulturą miasta.

Piękno Miami

Biorąc pod uwagą architekturę Miami, znajdziemy tu wiele zapierających dech w piersiach drapaczy chmur (wliczając w to trzeci pod względem wielkości budynek na świecie), jak również cudne, wypielęgnowane domki, pomalowane w pastelowe kolory w stylu Art Deco. Co więcej, w South Beach można znaleźć całą dzielnicę z taką zabudową, znaną jako Art Deco Historic District. Będąc w Miami, warto wybrać się na wycieczkę, która Wam przybliży typową dla Miami Beach architekturę – Art Deco właśnie. Ponadto wszechobecna kultura karaibska dodaje miejscu wielobarwności i egzotyki.

Jeśli mielibyście dość wielkiego miasta, jest tam też wiele innych (jeszcze bardziej egzotycznych) miejsc wartych odwiedzin. Polecane są szczególnie dwa: piękna wysepka Key Buscayne, charakteryzująca się niesamowitym spokojem, sielankową atmosferą oraz pięknymi plażami oraz, dla odmiany, historyczne już miejsce zwane The Venetian Pool (Basen Wenecki). Jest on opisywany jako ”najpiękniejszy akwen wodny na świecie”. Znajdziecie tu również malownicze wodospady, rafy koralowe, jaskinie podwodne i przepiękną roślinność, będącą istną ucztą dla oczu.

Zachęceni do wyjazdu? Wobec tego uderzajcie do KILROY'a!

Miami - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt