Ameryka Południowa

Natal Beach w Brazylii.
 

Odkryj Amerykę Południową - backpacking z KILROY'em

Amazońskie lasy deszczowe, lodowce Patagonii, andyjskie szczyty, kolonialne miasteczka, ruiny Inków, piaszczyste plaże i zawrotne życie nocne: Ameryka Południowa jest idealnym celem kolejnego wyjazdu z KILROY'em!

Ameryka Południowa rozciąga się od granicy z Panamą na północy, aż do Ziemi Ognistej na południu kontynentu ("Kraina Ognia"). Najbardziej na południe wysunięty punkt kontynentu, Przylądek Horn, położony jest twarzą w twarz z Antarktydą. Ameryka Południowa to niezwykłe zróżnicowany kontynent- nie tylko pod względem kulturowym, czy geograficznym, ale również mając na uwadze zamieszkują tu ludność. Jeżeli poszukujecie prawdziwej przygody, chociaż krótka wyprawa do Ameryki Południowej jest absolutną koniecznością. Z pewnością się nie zawiedziecie!

Ameryka Południowa - dom przepięknej Brazylii

Brazylia jest największym krajem Ameryki Południowej i na pewno warto ją zawrzeć w Waszym planie podróży. Kraj ma wiele do zaoferowania i pisząc to, mamy na myśli nie tylko fantastyczne plaże. Chociaż, oczywiście, nie możemy ich pominąć! Na całej długości ogromnego wybrzeża tego pięknego kraju rozciągają się rajskie plaże. Wiele z nich oferuje wygodne hamaki w chłodnym cieniu palmy, które można wynająć za niewielką sumę i cieszyć się błogim wypoczynkiem. 

Widok na Copacabanę w Rio de Janeiro

Największy na świecie amazoński las deszczowy

Jeśli jakimś cudem znudzą się Wam brazylijskie plaże, sugerujemy złożyć wizytę w lasach deszczowych Amazonii, która rozciąga się na terenach Brazylii, Wenezueli, Peru, Boliwii, Ekwadoru i Kolumbii. Dzięki niesamowitej roślinności i dzikiej naturze, jest to jedno z najbardziej wyjątkowych doświadczeń jakie można przeżyć podczas wizyty w Ameryce Południowej. Trzeba się jednak przygotować na ekstremalne warunki, tj. wysoka temperatura czy bardzo duża wilgotność powietrza. Podczas wyprawy, istnieje duża szansa, że będziecie mieli okazję podglądnąć tamtejszą faunę. Nie ma nic piękniejszego, niż zobaczenie aligatorów, papug, małp czy hipopotamów w ich naturalnym środowisku. Wycieczka wzdłuż rzeki Amazonki jest naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

Ameryka Południowa: trekking i wspinaczka w Andach

Andy są symbolem Ameryki Południowej; to pasmo górskie ciągnie się przez całą długość kontynentu. Z pewnością słyszeliście o Machu Picchu w Peru? Leży ono właśnie w peruwiańskiej części And i należy do jednego z najbardziej niezwykłych i imponujących miejsc w Ameryce Południowej. Jeśli zdecydujecie się na wędrówkę po tym terenie, z pewnością będzie to niezapomniane doświadczenie. Do Machu Picchu wiedzie kilka tras. Jedną z nich jest Szlak Inków – wyprawa tą droga, to nie tylko przemierzanie górskich szlaków, ale tez możliwość zobaczenia inkaskich zabytków, tj. Llactapata, Runkurakay, Sayacmarka czy Winay Wayna.

Wzdłuż tego pasma górskiego znajduje się jeszcze wiele światowej klasy zabytków i miejsc godnych odwiedzin w Ekwadorze, Argentynie, Chile, Kolumbii, Wenezueli i Boliwii. Jednym z nich jest najwyżej położone jezioro na świecie, Titicaca, które leży na granicy Peru i Boliwii.

Dla tych, którzy są głodni adrenaliny, góry także oferują wiele innych aktywności. Poza trekkingiem możecie spróbować na przykład raftingu, jazdy na quadzie, czy sand-boardingu.

Domy na wzgórzach w Limie

Południe Ameryki Łacińskiej: kierunek Argentyna

Upewnijcie się, że Wasza podróż do Ameryki Południowej obejmuje wizytę w Argentynie, kraju, który ma nieco bardziej europejski charakter niż pozostała część Ameryki Południowej. W stolicy, Buenos Aires, można obejrzeć pokaz tango, zajrzeć na mecz piłki nożnej czy spróbować rozsławionych argentyńskich steków. To oczywiście tylko kilka czekających na Was atrakcji. Wyjątkowa i romantyczna atmosfera miasta z pewnością sprawi na Was pozytywne wrażenie – przyczyni się ku temu fantastyczne życie nocne.

Pokaz Tango w Buenos Aires

W północnej części Argentyny, w pobliżu granicy z Brazylią i Paragwajem, znajduje się wodospad Iguazu, jeden z największych naturalnych "wodnych" cudów świata. Wrażenie, jakie robi ten wodospad znacznie przekracza wszelkie oczekiwania. Będąc tam, zobaczycie obszar przez który przepływają bulgoczące strumienie wody, spadające do położonego niżej akwenu, tworząc przepiękną tęczą; wokół odwiedzających latają motyle wielkości dłoni. To bajeczne miejsce zasługuje na co najmniej dwudniową wizytę.

Ameryka Południowa – podziwiaj nieznane gatunki zwierząt na Wyspach Galapagos

Mimo, iż wizyta na Wyspach Galapagos może być nieco droższa, nie będę to pieniądze wyrzucone w błoto. Wyspy są częścią Ekwadoru, ale leżą około 1000 km od lądu, na Oceanie Spokojnym, i są jednymi z najbardziej odizolowanych wysp świata. Fauna i flora Wysp Galapagos są jednym słowem niezwykłe! Większości gatunków zwierząt z Wysp Galapagos nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie. Na wyspach nigdy nie występowali predatorzy, żywiący się osobnikami będącymi niżej w łańcuchu pokarmowym, dlatego żółwie, legwany, foki czy ptactwo, żyją sobie bez czyhających na nie zagrożeń. Dlatego też mają w nosie odwiedzających wyspy turystów - nie wiedzą, że człowiek mógłby być dla nich potencjalnym zagrożeniem.

Ameryka Południowa - unikalne doświadczenia

Ameryka Południowa to raj dla podróżników z plecakiem. Weźmy na przykład wyspy Los Roques w Wenezueli lub rajską wyspę Fernando de Noronha w Brazylii – zauroczycie się ich pięknem! Miłośnicy jazdy na nartach mogą cieszyć się swoją ulubioną rozrywką w Andachw pobliżu Santiago w Chile, czy w parkach narciarskich Mendoza - Las Lenas, Los Penitentes, Bariloche i Portillo w Argentynie

Nie można zapomnieć o imponującym Torres del Paine w Chile, pustyni Atacama lub pięknych fiordach i lodowcach. Boliwa też posiada wspaniale miejsca, np. surrealistyczne słone pustynie Salar de Uyuni. Godna polecenia jest również Wenezuela, w której znajdują się góry stołowe. Warto zobaczyć peruwiańskie linie Nazca… Końca tej listy nie widać! 

Słona pustynia w Boliwii

Niestety nie da się wymienić wszystkich atrakcji Ameryki Południowej w tak krótkim tekście, ale możemy zagwarantować, ze kontynent zauroczy Was swoim naturalnym pięknem, turkusowymi jeziorami, wiecznie zielonymi lasami sosnowymi, ogromnymi lodowcami, górskimi szczytami, malowniczymi wioskami…! Czego można chcieć więcej?

Destynacje Ameryki Południowej

Najczęściej wybieranym miejscem docelowym w Ameryce Południowej są:Buenos Aires w Argentynie oraz Sao Paolo i Rio de Janeiro w Brazylii. KILROY również oferuje atrakcyjne loty do Quito w Ekwadorze i Limy w Peru. Jeśli rozważacie dłuższą podróż po Ameryce Południowej, polecamy skontaktować się z jednym z naszych konsultantów, by zaplanować najlepszą trasę w najbardziej korzystnej cenie.

 

Ameryka Południowa - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt