Argentyna

 

Podróżuj po Argentynie - prawdziwa przygoda z KILROY'em

Dla wielu podróżników, Argentyna jest punktem wyjścia do podróży po Ameryce Południowej. Jest wiele argumentów, które zachęcają do jej odwiedzin: tango na ulicach Buenos Aires, gorące plaże Atlantyku, doskonałe jedzenie, solniska pod Purmamarcą, fantastyczne wodospady Iguazu, czy Patagonia. A to dopiero początek całkiem długiej listy. Co powiecie na wyjazd życia do Argentyny razem z KILROY’em?

Argentyna to duży kraj, który oferuje wiele fantastycznych regionów, które mają swój unikalny charakter. Mimo jego ogromu, nie jest trudno po nim podróżować. Połączenia autobusowe są bardzo dobre, a autobusy jeżdżą na czas i są komfortowe. Jedna rada: lepiej kupować bilety w klasie o podwyższonym standardzie, gdzie za niewielką dopłatą, można otrzymać wiele korzyści, takich jak większy dopuszczalny bagaż, czy większy komfort podczas podróży.

Planujesz wizytę w Argentynie?
Podziel się z nami!

argentina-buenos-aires-la-boca.jpg

Przygotowania do podróży - kurs języka hiszpańskiego

Zanim rozpoczniecie podróż po Argentynie, dobrym pomysłem będzie zaznajomienie się z językiem hiszpańskim co najmniej na poziomie podstawowym. Gwarantuje to o wiele lepsze doświadczenia podczas podróży, gdyż angielski nie jest powszechnie znany wśród mieszkańców Argentyny. Używając rodzimego języka z pewnością spotkacie się z serdecznością i będziecie mogli liczyć na wiele cennych wskazówek przyjaznych Argentyńczyków.

Alternatywą może być kurs językowy zaraz po przybyciu do Buenos Aires. Zapewni Wam on porządną rozgrzewkę i sprawi, iż nabędziecie odrobinę pewności siebie by swobodnie komunikować się po hiszpańsku.

Buenos Aires - elegancka stolica Argentyny

Buenos Aires jest stolicą Argentyny, jak również eleganckim, zmysłowym i bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w Ameryce Południowej. Jest to również dobre miejsce, aby rozpocząć podróż po Ameryce Południowej i zacząć się przyzwyczajać się do „łacińskiego” stylu życia. Jak każde duże miasto z charakterem, jest ono podzielone na dzielnice z których każda ma swoją własną atmosferę. Buenos Aires nie jest miastem pełnym betonowych blokowisk,ale miejscem, które bez wątpienia jest bardzo zróżnicowane pod względem zabudowy oraz ogólnego klimatu. Szczerze mówiąc, ciężko się w tym mieście nie zakochać.

Iguazu - najbardziej dziki wodospad!

W północnej Argentynie,na granicy Brazylii i Paragwaju, jest położony najbardziej rozbudowany system wodospadów, czyliniesamowiteWodospadyIguazu.Będąc w Argentynie, absolutnie należy zobaczyć ten cud natury. 

Wodospad Iguazu

Salta i Mendoza - góry i wino

A może by tak wycieczka na zachód do prowincji Salta w Andach? Obszar ten jest szczególnie atrakcyjny dla osób, które lubią wędrować po górachi są entuzjastami wszelkiego typu spływów. Tereny te są również domem dla niektórych z najlepiej zachowanych zabytków architektury kolonialnej Argentyny. Zachęcamy do podróży „pociągiem do chmur” („el tren de las nubes” lub „el rten de las nubes”), który przemierza przez niektóre z najbardziej niesamowitych krajobrazów w tym suchym i górzystym regionie poprzez system mostów, tuneli i wiaduktów.

Mendoza

Będąc w Andach, koniecznie trzeba również odwiedzić miasteczko o nazwie Mendoza, z którego pochodzi wiele słynnych Argentyńskich win. Warto tam wybrać się na ich degustację.

Północna Patagonia - Bariloche i Półwysep Valdés

Bariloche leży na południe od Mendozy w północnej części Patagonii, gdzie znajduje się zdumiewająco-piękne turkusowe górskie jezioro w centrum ogromnego lasu sosnowego. Jest to niezwykle piękny teren o spokojnej, kojącej atmosferze, która sprawi, że poczujecie się tam jak w innej czasoprzestrzeni. Choć miejscowość jest dość odosobniona, lot do tego miejsca z Buenos Aires zajmuje zaledwie godzinę, więc jest idealnym miejscem na szybką przerwę od gwarnej stolicy.

Argentina Patagonia Valle de chalten view

Południowa Patagonia - Ushuaia

Ośnieżone góry, postrzępione kontury szczytów, imponujące lodowce i zapierające dech w piersiach krajobrazy: oto południowa Patagonia. Punktem startowym wszelkich wycieczek w tym rejonie jest El Calafate. Polecamy również odwiedzić Perito Moreno i znajdujący się tutaj imponujący park narodowy, które oferuje świetne piesze wycieczki i rewelacyjne widoki. Podróżując dalej na południe, dotrzecie do miasta Ushuaia, które jest znane z tego, że jest najbardziej na południe położoną miejscowością. Stamtąd można dostać się do Ziemi Ognistej (Tierra del Fuego) i udać się na rejs na Antarktydę (między listopadem a marcem).

Ushuaia Colorful Houses

Wolontariat w Argentynie

Jeśli marzyliście o zrobieniu czegoś dobrego, polecamy rozważenie udziału w wolontariacie. Argentyna jest idealnym miejscem, które oferuje mnóstwo możliwości rozwoju personalnego, wiele atrakcji, jak również sporą ilość projektów wolontariackich, dzięki którym przeczynicie się do rozwoju lokalnego. Sprawdźcie listę projektów wolontariackich od projektów społecznych, po ochronę środowiska i zwierząt.

Jeśli chcecie odkryć wyżej opisane miejsca, polecamy sprawdzić wycieczki i atrakcje, podczas których razem z lokalnymi przewodnikami będziecie mogli wybrać się na wędrówki oraz wiele innych ekspedycji w Argentynie.

Jęśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące podróżowania po Argentynie, zakupu biletów, organizacji podróży na miejscu, zachęcami skontaktować się z naszymi konsultantami ! To nic nie kosztuje a chętnie pomogą oni Wam zaplanować podróż Waszych marzeń!

Potrzebujesz porady lub pomocy w organizacji podróży?
Daj nam znać!

 

Kontakt