Boliwia

Solar de Uyni - słynne solnisko w Boliwii.
 

Odkryj Boliwię - najbardziej różnorodny kraj w Ameryce Południowej

Boliwia to kraj pełen kontrastów: obfituje w spektakularne widoki, przepiękne krajobrazy, czy wspaniałą kuchnię. Jest on wciąż rozwijającym się krajem, gdzie gospodarka i transport raczkują. Możecie być jednak pewni, że backpacking w Boliwii z pewnością będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem!

Mimo, iż Boliwia jest jednym z najmniej zamożnych krajów Ameryki Południowej, nadrabia on zdecydowanie bogactwem swojej kultury i przyrody, mając w ofercie interesującą historię, imponujące zabytki, czy nietuzinkowe krajobrazy. Jeśli planujecie odkryć kraj bardziej dogłębnie, polecamy zaopatrzyć się w ubrania na każdą temperaturę i rodzaj pogody, gdyż ta charakteryzuje się dużą zmiennością.

La Paz - stolica Boliwii

Czy to już przedsionek nieba, czy jeszcze nie? Podróżując po Boliwii można odnieść wrażenie, że za moment odnajdziecie niebiańskie bramy - cały kraju jest położony bardzo wysoko, więc mając tego świadomość, nietrudno ponieść się wyobraźni. Urok miejsca też zacznie Was do tego przekonywać.  

La Paz to stolica Boliwii, a tłumacząc z hiszpańskiego, oznacza pokój. Miasto jest położone na wysokości 3.650 metrów nad poziomem morza. Możecie sobie wyobrazić jak wyjątkowe musi być to miejsce otoczone z każdej strony górami! Oprócz niesamowitych krajobrazów widocznych z każdego zakątka miasta, stolica sama w sobie jest uroczym, kolorowym i dynamicznym miejscem. Mieszkańcy są przyjaźni i chętni do rozmowy. Pamiętajcie jednak, żeby zawsze warto się mieć na baczności i tak, jak w każdym innym miejscu, mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo. 

Salar de Uyuni w Boliwii

Potosi - odkryj południe Boliwii

Gdy już nacieszycie się stolicą, polecamy wybrać się na południe Boliwii, gdzie dotrzecie do starego miasteczka o nazwie Potosi. Jest ono położone na wysokości 4.000 m.n.p.m., czyli jeszcze wyżej niż La Paz! W XVI wieku, Potosi było najbogatszym miastem górniczym na świecie, zawdzięczając to swoim bogatym złożom srebra.

Niestety, dzisiaj, w górach ciężko jest znaleźć jakiekolwiek srebro. Aczkolwiek, mieszkańcy Potosi nadal pracują po kilkanaście godzin dziennie, próbując wydobyć pozostałości po złożach. Kopalnie są natomiast otwarte dla turystów i istnieje możliwość ich zwiedzenia razem z przewodnikiem. 

bolivia-potosi-silver-mines

Salar de Uyuni - największe solnisko na świecie

Jeśli wyruszycie na południowy zachód od Patosi, szybko traficie na Salar de Uyuni, czyli słynne solnisko utworzone na obszarze płaskowyżu Altiplano w Adnach. Jest to zapewne jedno z najbardziej nadzwyczajnych i fascynujących miejsc w Ameryce Południowej. Sprawia ono wrażenie niemal surrealistyczne i mogłoby z powodzeniem służyć jako inspiracja w malarstwie Salvadora Dali.

Obszar ten jest również otoczony przez wulkany, góry,osobliwe formacje skalne, gorące źródła, gejzery, gigantyczne kaktusy… Istny cud natury!

salar-de-uyuni-2-girls.jpg

Boliwia oferuje jeszcze więcej

Kolejnymi szczególnymi miejscami w Boliwii są na przykład słynne jezioro Titicaca, liczne parki narodowe, Andy, czy niewiarygodnie piękne doliny Yungas. Każde z tych miejsc oferuje zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz wiele możliwości spędzania wolnego czasu. W rzeczywistości podróż do Yungas jest przygodą samą w sobie - by dostać się tam z La Paz, należy przemierzyć strome górskie drogi.

Czy zostaliście zainspirowani do wyjazdu do Boliwii? Mamy nadzieję, że tak! Wobec tego pora zacząć planować podróż, a my mamy nadzieję Wam w tym pomóc. Czekamy na kontakt!

Planujesz wizytę w Boliwii?
Skontaktuj się z nami!

Boliwia - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt