Brazylia

W Brazylii, na każdym rogu znajdziecie świeże kokosy. Smacznego!
 

Odkryj Brazylię - czas na przygodę życia!

Przymierzacie się odwiedzić lasy położone nad Amazonką? A może bardziej przyciąga Was miejskie życie ulic Rio czy Sao Paulo? Jedno jest pewne, gdziekolwiek się zdecydujecie wybrać, wszędzie będziecie mogli poczuć pozytywną energie Brazylii. Pozwólcie zabrać się w podróż i poznać Brazylię z KILROY'em!

Podróż po Brazylii najwygodniej rozpocząć od najbardziej znanego miasta, Rio de Janeiro. Urok tego miejsca sprawia, że niejeden odwiedzający Rio zakochał się w tym mieście i zechciał zostać w nim na zawsze. Ponadto, wkrótce odkryjecie, że Brazylia oferuje znacznie więcej niż tylko turystyczną Copacabanę i karnawał.

Po wyjeździe z Rio, czas na dalszą podróż. Podróż autobusem jest prawdopodobnie najlepszym i najtańszym sposobem transportu w Brazylii. Co więcej, jest to świetny sposób na spotkanie wielu przyjaznych i otwartych Brazylijczyków, którzy chętnie przekażą Wam ciekawostki dotyczące podróży po kraju.

Plaża Ilha Grande w Brazylii

Plaże w Brazylii

Warto kontynuować podróż po Brazylii wzdłuż wybrzeża w pobliżu Ilha Grande, gdzie są położone piękne zatoki i kolonialne miasta, takie jak Parati. Po drugiej stronie Rio leży nadmorski kurort Buzios, który jest małym kawałkiem nieba na ziemi. 

Ta niekończąca się linia brzegowa, która biegnie wzdłuż Oceanu Atlantyckiego jest uosobieniem brazylijskiej kultury i stylu życia. Plaże są istotnym punktem spotkań mieszkańców i można się na nich tutaj zawsze natknąć. Podczas dnia spędzonego na plaży, będziecie mieć okazję zobaczyć rozgrywający się nieopodal mini mecz piłki nożnej, podczas gdy kelnerzy z pobliskiej restauracji serwować będą plażowiczom zimne piwo, caipirinhę, krewetki z grilla i orzeźwiające napoje owocowe. Wypoczynek na plaży może też się okazać niezłym kursem portugalskiego - na pewno szybko sobie przyswoicie śpiewnie brzmiące wyrażenia w tym języku.

Jeśli przyjdzie czas na kontynuację wyprawy, nie martwcie się, inne miejscowości z pewnością również podbiją Wasze serca. Możecie na przykład odwiedzić Salvador (gdzie odbywa się drugi pod względem wielkości karnawał), Recife, Olinda, Sao Luis i Belem. Te miasta  pełne kolorówzapachów, smaków i dźwięków. Rynki i kolonialne budynki są fascynujące, a ulice i zaułki są wypełnione gwarną atmosferą.

Kolorowe domki w Salvadorze

Jericoacoara - zaciszny raj

Nie opuszczajcie wybrzeża, dopóki nie odwiedzicie wioski Jericoacoara znajdującej się pomiędzy Sao Luis i Fortaleza. Jest to rajska miejscowość, nieco odosobniona, dzięki czemu poczujecie się jakbyście byli na końcu świata. Jeśli poszukujecie ciszy i spokoju, jest to miejsce dla Was. Ogromne wydmy i idylliczną plażę możecie mieć tylko dla siebie! Wieczoremprzytulne plażowe bary zamieniają się w doskonałe restauracje serwujące owoce morza, które są tak dobre i tak tanie, jak nigdzie indziej w Brazylii. Kusząca propozycja? Lepiej nie tracić czasu i zacząć szukać biletów u KILROY’a.

Przeżyjcie przygodę w Amazonii

Wasza podróż po Brazylii po prostu nie będzie kompletna, jeśli nie spędzicie nocy w jednym z pousadas. Te hotele są najtańszym i najbardziej autentycznym sposobem na doświadczenie Brazylii. Można je znaleźć wszędzie, nawet w środku największego na świecie lasu deszczowego w Amazonii, a tego cudu natury absolutnie nie wolno przegapić będąc w BrazyliiTo tam, podróżując przez nadrzeczne wioski, zobaczycie inne oblicze tego kraju. Wizyta w Amazonii to przygoda jak żadna inna!

Typowe łodzie w Amazonii

Będąc gdziekolwiek w Amazonii, chociaż raz powinniście się udać na wycieczkę z przewodnikiem po dżungli. Spróbujcie spania pod gołym niebem i delektujcie się dźwiękami symfonii tysięcy cykad i ich innych małych towarzyszy. W ciągu dnia możecie skoczyć na ryby i złowić sobie coś na kolację. Uwaga na piranie! Z pewnością będziecie zachwyceni fantastycznymi widokami oraz malowniczą fauną i florą tego miejsca. Obszar ten obfituje w obecność dzikich stworzeń takich jak aligatory, małpy, papugi, tarantule, jaguary i wiele, wiele innych.  Prawdę mówiąc, Brazylia jest tak ogromna i różnorodna, że najlepiej samemu się o tym przekonać i zobaczyć ten kraj na własne oczy!

Planujesz odwiedzić Brazylię?
Skonaktuj się z KILROY'em!

Kontakt