Rio de Janeiro

Karnawał w Rio, odbywający się w lutym znany jest jako największy oraz najbardziej popularny karnawał na świecie.
 

Pojedź do Rio de Janeiro - obłędnego miasta pełnego kontrastów

Rio de Jainero jest prawdopodobnie punktem wyjścia dla wielu podróżujących po tym ogromnym kraju. Rio de Janeiro - lub po prostu Rio - ma reputację spektakularnego i widowiskowego miejsca. Odwiedzając Rio możecie liczyć na sporą ilość rozrywek, ale też relaksu, emocjonujących przygód, słońca oraz poznania wielu otwartych ludzi pełnych pasji i pozytywnego nastawieniem do życia. Co więcej, Rio zapewni Wam nie tylko uroki dużego miasta, ale będzie też świetnym miejscem na egzotyczne wakacje. Rio de Janeiro z KILROY'em? Koniecznie!

Rio de Janeiro - pozytywne wibracje Brazylijczyków

Podobnie, jak w przypadku innych najbardziej znanych miast świata, Rio charakteryzuje się wyjątkową atmosferą, która sprawia że odwiedzający szybko się w nim zaaklimatyzowują. Obserwując Brazylijczyków, z pewnością udzieli się Wam ich pozytywne nastawienie, docenianie codziennych uroków życia i unikanie zmartwień. Pozytywne wibracje Rio i jego mieszkańców, zdecydowanie sprawią, że w mgnieniu oka zarazicie się optymistycznym podejściem do życia!

Jeśli nie będziecie mieli zbyt dużo czasu na wizytę w Rio, polecamy wybrać się na jednodniową wycieczkę, dzięki której będziecie mogli zobaczyć najważniejsze miejsca tego miasta.

Pewne jest też, że zakochacie się w malowniczych wzgórzach, zatokach i plażach, gdyż piękno natury jest tam hipnotyzujące. Te widoki będziecie mogli podziwiać z zacisznych barów delektując się filiżanką pysznej lokalnej kawy lub szklanką caipirinhi. Szybko też przyzwyczaicie się do widoku mieszkańców grających na każdej wolnej przestrzeni w piłkę nożną. Jeśli podróżujecie sami, na własną rękę, nie będziecie musieli się martwić o brak towarzystwa: w Rio nigdy nie poczujecie się samotni. Brazylijczycy są bardzo przyjacielscy i otwarci.

Rio de Janeiro - widok na Copacabanę

Uroczy chaos tej egzotycznej metropolii i wyżej wymienione przykłady sprawiają, że jest ono miastem szczególnie wartym odwiedzenia! To jest jednak dopiero przedsmak, tego co możecie tam doświadczyć.

Rio de Janeiro - miasto pełne skrajności

Fawela, Rio de Janeiro

Rio jest miastem kontrastów. Tak jak nieregularne szczyty gór mocno zaznaczają horyzont i rozciągają się zaraz przy brzegu kontrastując z miękkimi falami oceanu, taka sama dysproporcja widoczna jest wśród grup społecznych, żyjących w tym dynamicznym mieście. W wielu dzielnicach Rio, ogromne luksusowe wille sąsiadują zaraz nieopodal "favelas", czyli slumsach rządzących się własnymi prawami. To tutaj, niestety, można przekonać się o nierównościach społecznych i związanymi z nimi problemami. Wiele favelas charakteryzuje się dużym współczynnikiem przestępczości, więc wypad samemu w te rejony, nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli jednak jesteście ciekawi, jak wygląda tamtejsze życie, najbezpieczniej jest udać się na wycieczkę z lokalnym przewodnikiem.

 

Rio de Janeiro, czyli niech żyje bal!

Trenuj kroki samby, by dać czadu podczas karnawału w Rio!

W Rio, radosna atmosfera wręcz wisi w powietrzu. Jeśli chodzi o imprezy, Rio jest bezkonkurencyjne: chyba nie trzeba wspominać słynnego na całym świecie karnawału, w którym uczestnictwo jest marzeniem wielu osób. Karnawał w Rio de Janeiro, to festiwal odbywający się co roku przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Jest on uważany za największy karnawał na świecie. Każdego dnia przyciąga on 2 miliony osób bawiących się na ulicach miasta! Parady, kolorowe stroje, energiczna samba, a przede wszystkim namiętność i pasja uczestników wydarzenia - chociaż raz w życiu trzeba to przeżyć! Szczegółowy program karnawału znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

 

Równie intensywnie celebrowany jest też Sylwester. W tę szczególną noc, ogromna plaża Copacabana oraz wiele innych mniejszych, wypełnione są przez radosnych mieszkańców Rio, czyli Cariocas. Fantastyczny klimat w połączeniu z oszałamiającym pokazem fajerwerków, budują atmosferę euforii i wyjątkowej zabawy. Z pewnością zostaniecie wycałowani, wyprzytulani i porwani w wir szaleństwa i imprezy przez przyjaznych Brazylijczyków, z którymi będziecie tańczyć na piasku aż do wschodu słońca. Problem w tym, że już żadna inna sylwestrowa impreza tego nigdy nie przebije…

W Rio miłośników piłki nożnej znajdziecie wszędzie!

Tak naprawdę, mieszkańcy Rio uwielbiają zabawę niezależnie od tego, czy jest to karnawał czy noc sylwestrowa. Niemal o każdej porze dnia i nocy będziecie mogli spotkać ludzi tańczących sambę, czy słyszeć odgłosy głośnej muzyki dobiegające z ulic lub barów. Cechy te dotyczą również imprez sportowych. Gdy jedna z czterech drużyn piłkarskich Rio rozgrywa mecz, wielkie stadiony piłkarskie pełne są szczęśliwych fanów. W Brazylii, mecz piłkarski jest oszałamiającym doświadczeniem. Podsumowując, w Rio de Janeiro, zawsze znajdziecie się powód do imprezy!

Rio de Janeiro - niebiańskie plaże i wzgórza

Kolejka linowa na jedną z gór w Rio de Janeiro!

Copacabana jest najbardziej popularną i turystyczną plażą. Zaraz po niej, najczęściej odwiedzaną jest Ipanema, która znajduje się w bogatszej dzielnicy Rio. Jednak, chyba najpiękniejszą plażą w Rio jest Botafogo. Cudowny jest również widok na nią z góry Pai de Azucar lub Sugar Loaf. Aby jednak dotrzeć na szczyt, trzeba zebrać się na odwagę i wjechać tam kolejką liniową. To samo oczywiście dotyczy dotarcia na górę Corcovado, gdzie znajduje się słynna rzeźba Chrystusa Odkupiciela. 

 

Ilha Grande - raj nieopodal Rio

Ilha Grande może nie być tak znana, jak niektóre z innych atrakcji Brazylii. Jest to niebiańsko piękna wyspa, która leży kilka godzin na południowy zachód od Rio. Ma krystalicznie czyste turkusowe wody, obfitość w urokliwe plaże, które wzajemnie prześcigają się swoim pięknem (jednak plaża Lopes Mendez wymiata!). Trudno nie zauważyć tam niesamowitej roślinności malowniczo okalającej stoki górskie... Brak dobrych dróg jest tutaj pozytywną cechą: dzięki temu ruch samochodowy jest bardzo ograniczony, co sprzyja atmosferze odosobnienia i relaksu.

Rio podbiło Twoje serce i chesz tam pojechać?
Napisz do nas!

Śmiało! Nasi eksperci chętnie pomogą w organizacji podróży marzeń zarówno w Rio jak po całej Brazylii, która oferuje mnóstwo atrakcji!

Rio de Janeiro - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt