Chile

Chile jest idealne dla backpackerów oraz poszukiwaczy przygód.
 

Chile - tutaj „jesteś bliżej gwiazd”

Dystans pomiędzy Warszawą i Helem to mniej więcej 440 kilometrów dzielącej drogi. To dokładnie tyle, ile w najszerszym miejscu ma Chile. Kraj rozciąga się na długość 4300 km i z jednej strony graniczy z wodami Oceanu Spokojnego, a z drugiej z zaśnieżonymi Andami. Chile, bez wątpienia, to kraj bardzo zróżnicowany nie tylko pod względem krajobrazowym, ale też kulturowym.

Santiago - stolica Chile

Santiago jest stolicą kraju oraz jego nowoczesną metropolią i stanowi spory kontrast z innymi chilijskimi miastami. Jest to nowoczesne i dynamiczne miasto, które z pewnością warto odwiedzić.

Co zobaczyć w Chile?

Punta Arenas jest najbardziej wysuniętym na południe miastem Chile, które przyciąga wielu turystów oraz naukowców, wybierających się na Antarktydę.

Masyw Torres del Paine

San Perdo de Atacama jest małą kolonialną wioską, z której łatwo dostać się do miejsc, gdzie można zobaczyć naturalne skarby Chile czyli gejzery, wulkany, pustynie oraz jeziora. Pustynia Atacama słynie z miana najbardziej suchego miejsca na świecie. Stamtąd możecie również odbyć wyprawę do Doliny Księżyca (Valley of Moon).

Parque Nacional Lauca jest domem dla stada lam, alpak oraz ponad 100 gatunków ptaków. Lago Chungara jest jednym z najwyżej położonych jezior, które znajduje się na szczycie wulkanu Payachata.

Warto też wybrać się promem na wycieczkę po chilijskich fiordach, których widok zapiera dech w piersiach.

Wyspa Wielkanocna (Rupa Nui) położona jest 3700 km od zachodniego wybrzeża Chile. Można z całą pewnością stwierdzić, że charakteryzuje się ona bardziej polinezyjską niż typowo chilijską atmosferą. Wyspa Wielkanocna jest jednym z najbardziej odizolowanych oraz tajemniczych miejsc na świecie. To właśnie tam znajdują się słynne wykute w kamieniu ogromne posągi moai, które najprawdopodobniej przedstawiają głowy polinezyjskich bóstw lub przodków.

Słynne posągi na wyspie wielkanocnej

Porady dla backpackerów

Najbardziej popularnym miejscem wśród backpackerów jest Parque Nacional Torres del Paine, szczególnie chętnie odwiedzany od grudnia do marca. Park posiada wspaniałe szlaki górskie i jest rajem dla miłośników wędrówek. Krajobrazy roztaczające się podczas przemierzania tego terenu są nadzwyczajne, dlatego warto tam spędzić nawet kilka dni, by solidnie nacieszyć się tą wspaniałą naturą.

To oczywiście informacje podstawowe dotyczące tego, co można odnaleźć w Chile – ponadto występuję tu bogactwo w wiele innych intrygujących miejsc, które są bez wątpienia warte uwagi. Z KILROY'em możecie odwiedzić wulkany, wybrać się na spływy kajakowe, trekking, jazdę konną lub kolarstwo górskie. Chile oferuje mnóstwo pięknych miejsc, dzięki czemu niemożliwym jest się tutaj nudzić.

 

Chile - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt