Ekwador

Koniecznie odwiedźcie plaże w Ekwadorze!
 

Ekwador: skarb na równiku

Ekwador, mimo położenia na niewielkim terytorium, ma do zaoferowania istne perełki dorobku matki natury. Można tutaj przedzierać się przez „zielone płuca ziemi” podziwiając ich zniewalające piękno, wspinać się na jedne z najwyższych wulkanów, podziwiać fantastyczne wodospady, czy zapewnić sobie dawkę adrenaliny próbując ekstremalnych przygód. Nie zdziwcie się też wszechobecnym widokiem lam i alpak odwiedzając Ekwador. Sprawdźcie, co Was czeka w Ekwadorze jadąc z KILROY’em!

W tym malowniczym kraju, którego nazwa pochodzi od jego położenia na równiku, można podróżować poznając dżunglę amazońską, przez dramatyczne stoki Andów, czy leniwe wybrzeże Pacyfiku. Szczególnie warto też wyruszyć na Wyspy Galapagos. Wszystkie te aktywności mogą być zrealizowane w stosunkowo krótkim czasie.

Planujesz nauczyć się Hiszpańskiego?
Zrób to w Ekwadorze!

Niebiański Ekwador

Biorąc pod uwagę standardy południowoamerykańskie, Ekwador jest małym krajem, ale zdecydowanie nadrabia on swoim urokiem i pięknem natury. W Cotopaxi i Chimborazo na przykład, możecie znaleźć wulkany szkicujące swoje kontury wysoko na tle jasnego nieba. Co za widok! 

Ekwador - przygoda na najwyższym poziomie

A zatem przypuśćmy, że postawiliście swoje pierwsze kroki w stolicy kraju, w Quito. Początkowo można mieć wrażenie, że spacerowanie, czy wykonywanie zwykłych czynności w tym samym tempie co zwykle, sprawia Wam większy wysiłek. Jest to efekt różnicy gęstości powietrza. Jednakże, po pewnym czasie, gdy się już przyzwyczaicie do tego specyficznego powietrza, żadna góra czy pagórek, z których rozciągają się piękne widoki, nie będą Wam groźne.

Jeśli nie planujecie wspinać się na dwa wyżej wymienione gigantyczne wulkany, polecamy wizytę na Tungurahua. Jest to aktywny wulkan o wysokości 5.000 metrów. Jak widzicie, w Ekwadorze, spotkają Was tylko przygody wysokich lotów.

Piękne regiony Ekwadoru

U podnóża stratowulkanu Tungurahua jest położone miasteczko Banos. Możecie spędzić tam dzień, relaksując się w kołyszącym hamaku, w otoczeniu bujnych palm bananowych i kwiatów. Możecie również wykorzystać ten czas, żeby udać się na pełną przygód wycieczkę na rowerze górskim. Nieco dalej na wschód, możecie znaleźć raj dla miłośników spływów pontonowych, a podążając jeszcze niżej, będziecie mogli doświadczyć magii lasów deszczowych Amazonii i Parku Narodowego Yasuni.

Proponujemy też odwiedzić przytulne kolonialne miasto Cuenca, gdzie można spędzić dzień podziwiając jego liczne, imponujące, zadbane i urokliwe budynki. Bardzo przyjemna jest również położona na południu wioska Vilcabamba, która jest idealna do błogiego leniuchowania.

Kolonialny urok Ekwadoru

Rynki w Ekwadorze są duże, kolorowe i bardzo popularne. Na północ od Quito, znajdziecie najsłynniejszy z nich, Otavalo. Z kolei na południe od Quito, można odwiedzić Saquisilí, który jest mniej popularny turystycznie, dzięki czemu zachował on niepowtarzalny lokalny charakter. Dobrej zabawy!

Planujesz podróż do Ekwadoru?
Daj nam znać!

Kontakt