Peru

Pływające wyspy na jeziorze Titicaca w Peru.
 

Odkryj Peru - piękno Ameryki Południowej

Peru to synonim przygody. Ten fascynujący kraj jest szczególnie znany ze swoich rdzennych kultur i dobrze zachowanych ruin z czasów prekolumbijskich. Ale oprócz tego, Peru, ma w swojej ofercie wspaniałą dziką przyrodę, niebotyczne góry, pustynie i wiele innych atrakcji. Pojedź do Peru razem z nami!

Peru, trzeci co do wielkości kraj na kontynencie, jest zazwyczaj zaskoczeniem dla podróżujących po Ameryce Południowej. Główną atrakcją jest oczywiście Machu Picchu, największa spuścizna słynnej i fascynującej kultury Inków. Te wspaniałe ruiny, to prawdziwa perełka historyczna dająca obraz tego, jak wyglądała ta starożytna cywilizacja. Wędrówka szlakiem Inków zajmie Wam kilka dni. Warto się na nią wybrać, bo nagrodą jest niesłychany widok na Machu Picchu, który w Waszej pamięci pozostanie na całe życie. Te magiczne i tajemnicze ruiny położone są wysoko w górach andyjskich - wielu czuje się tam tak, jakby stali u progu nieba!

Trekking na Machu Picchu

Dobrym pomysłem jest też zarezerwowanie większej ilości czasu na zwiedzanie starożytnej stolicy Inków, miasta Cuzco. Obszar ten jest niezwykle fascynujący: stanowi on rdzeń kultury, która istniała przed tym, gdy Hiszpanie zaczęli kolonizację Ameryki Południowej.

Katedra w Cuzco

Peru - Titicaca i Amazonia

Z Cuzco można z łatwością dostać się do miejscowości Puno, leżącej nad jeziorem Titicaca. Na jeziorze dostrzeżecie miejscowych żyjących na pływających "wysepkach" wykonanych z trzciny. Istnieje tutaj też możliwość odwiedzenia lub krótkiego pobytu u rodzin na "prawdziwych" wyspach jezioraWiększość mieszkańców na tym obszarze żyje bez nowoczesnych udogodnień, a przekonanie się o tym na własne oczy, będzie interesującym doświadczeniem.

Titicaca w Peru

Opcją na inną ciekawą wycieczkę z Cuzco jest lot do Puerto Maldonado, czyli punktu wyjściowego do peruwiańskiej części dżungli amazońskiej. Przy odrobinie szczęścia, zobaczycie egzotyczne zwierzęta występujące na tym terenie, jak kolorowe papugi, małpy, delfiny rzeczne, pająki czy węże – jeśli chodzi o te ostatnie, lepiej spróbować zostawić swoje fobie w domu, żeby nie popaść w niekontrolowaną panikę, widząc je na wolności! Koniecznie trzeba również wskoczyć na łódź i przepłynąć się wodami Amazonki.

Titicaca - typowe lokalne łodzie

Lima i pustynie

Lima to fascynująca, choć gwarna i chaotyczna metropolia, a zarazem stolica Peru. Lotnisko w Limie obsługuje wiele międzynarodowych lotów, a z miasta wyrusza sporo autobusów kierujących się na autostradę panamerykańską. Jeśli wybierzecie się tą trasą, to warto zatrzymać się w małym miasteczku Huacachina. Jest to niewielka oaza na pustyni Atacama, a zarazem jedno z bardzo atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia w Peru. Oaza jest położona wśród piaszczystych wydm i przypomina scenerię z filmu.

Lima - domy na wzgórzu

Peru - Nazca, Arequipa i Kanion Colca

Podążając dalej na południe Peru, Nazca powinno być obowiązkowym przystankiem Waszej podróży. To wyjątkowe miejsce każdego roku przyciąga tysiące turystów i jest to w zupełności uzasadnione - rysunki na płaskowyżu Nazca, to jedno z najbardziej zagadkowych miejsc na Ziemi.

Nazwane przez naukowców geoglifami linie, swoim kształtem przypominają figury geometryczne lub zwierzęta (kolibry, lamy, pająki, itp.) Rozciągają się one na przestrzeni nawet kilkuset metrów, a niektóre są długie na 8 km. Jest ich ok. 400 (ponad 20 to figury, a reszta to różnej długości linie), ale można je zobaczyć wyłącznie z lotu ptaka.

 Kanion Colca w Peru

Jadąc dalej na południe, możecie dotrzeć do kanionu rzeki Colca, który według niektórych źródeł, jest uważany za najgłębszy kanion na Ziemi (jest niemal dwa razy głębszy od Wielkiego Kanionu Kolorado w USA). Widoki, które można tutaj zobaczyć, są zniewalające, gdyż kanion posiada bardzo wiele obliczy: jego dno przypomina krajobraz niemal księżycowy, pokryty głazami, a w miarę gdy jego ściany pną się w górę, odkrywamy bogactwo ciekawej roślinności.

Peruwiańskie jedzenie zapewni Ci energię na cały dzień

W pobliżu znajdziecie również urocze górskie miasteczko Chivay, słynące ze swoich gorących źródeł i malowniczej okolicyW Peru znajduje się także wiele innych urokliwych wiosek na zboczach gór, z których można nie tylko podziwiać wspaniałe widoki, ale również doświadczyć kultury tego wspaniałego kraju.

Peru dla miłośników górskich wspinaczek i wędrówek

Wysoko w Andach, kilkaset kilometrów na północ od Limy, znajduje się Huaraz. Jest to miejsce tętniące życiem, znane na całym świecie wśród wędrowców, alpinistów i poszukiwaczy przygód, którzy pragną przeżyć prawdziwą przygodę w Andach.

Przykłady najpopularniejszych wypraw i wycieczek w Peru

 

Potrzebujesz porady lub pomocy w organizacji podróży?
Napisz do nas!

Kontakt