Cuzco i Machu Picchu

Popularna wędrówka wzdłuż Szlaku Inków trwa 3-4 dni, a kończy się na głównej atrakcji Peru -Machu Picchu. Po drodze, na pewno można zobaczyć lame lub dwie.
 

Pojedź do Cuzco - odkryj imperium Inków!

Cuzco to jedno z najwyżej położonych miast na świecie, które jest jednym z głównych przystanków na trasie do Machu Picchu. Warto jest tam spędzić kilka dni i zobaczyć, co miasto ma do zaoferowania.

Atmosferę panującą w Cuzco można określić, jako mieszankę nowoczesnego Peru, wpływów hiszpańskich oraz starożytnego imperium Inków. Spędzenie paru dni w  mieście, przybliży Was do historii i kultury Inków i z pewnością będzie dobrą lekcją przed wyruszeniem w kierunku Machu Picchu. Ponadto, będziecie mieli czas, aby Wasze organizmy przystosowały się do nowych warunków panujących na tych wysokościach.

Przepiękny widok na starożynte ruiny imperium Inków

Cuzco zamieszkuje blisko 300 tysięcy mieszkańców, więc miasto nie należy do małych. Z drugiej strony, centrum miasta jest stosunkowo niewielkie, dzięki czemu łatwo jest się po nim przemieszczać. Muzea, restauracje oraz sklepy z szeroką gamą lokalnych produktów, znajdziecie wokół Plaza de Armas. Na szczęście, kraj nie został jeszcze pochłonięty przez międzynarodowe sieci handlowe (oczywiście za wyjątkiem angielskich i irlandzkich pubów…), więc nadal można doświadczyć prawdziwego charakteru Peru.

Jeśli chodzi o kwestie kulinarne, Peru prezentuje się bardzo ciekawie. Jedną z tradycyjnych peruwiańskich potraw, jest danie z grillowanej świnki morskiej. Ponoć smakuje najlepiej (sic!) w towarzystwie zimnego piwa warzonego z kukurydzy. W Cuzco znajdziemy kilka dużych rynków, które warto odwiedzić w poszukiwaniu lokalnych produktów. Rynki obfitują w tradycyjne peruwiańskie specjały, które cechuje wysoka jakość i niewygórowana cena. Targowanie się jest bardzo mile widziane. Można tutaj także kupić ubrania z wełny alpaki, która jest w Peru ogromnie popularnym materiałem: Wasza garderoba może stać się bogatsza o oryginalne rękawiczki, pantofle, spodnie czy szaliki.

Życie nocne w Cuzco

Imprezy w Cuzco trwają do wczesnych godzin porannych. Bary i kluby są głównie umiejscowione wokół Plaza de Armas.  Najlepsze restauracje natomiast, są ukryte w wąskich brukowych uliczkach z dala od głównego placu. Peru jest znane ze swojej doskonałej kuchni, więc z pewnością warto zagłębić się w siatkę uliczek w poszukiwaniu wyjątkowych restauracji.

Pogoda w Cuzco i Machu Picchu

Pora sucha trwa od maja do października i z reguły w tym czasie dni są bardzo słoneczne. Ze względu na wysokie położenie, temperatury wahają się od 5-20 stopni Celsjusza. Pora deszczowa rozpoczyna się w listopadzie i trwa do kwietnia, a najbardziej intensywny deszcz pada od stycznia do marca. W tym okresie należy unikać trekkingu, gdyż inaczej czeka Was ”błotniste” doświadczenie.

Zapierający dech w piersiach- widok ze szczytu Machu Picchu

Wyprawa na Machu Picchu

Każdego roku miliony ludzi odwiedzają imponującą i tajemniczą cytadelę Inków Machu Picchu w Peru. Dostanie się na te ogromne tarasy, skomplikowane kamienne konstrukcje i na wzgórze ruin miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO nie jest tanie i wiąże się z trudniejszą niż zwykle logistyką. Oto jak sprawnie się tam dostać.

Transport w Cuzco

Większość backpackerów dociera do Cuzco samolotem. Ze względu na warunki klimatyczne, prawie wszystkie loty odbywają się w godzinach porannych.
Na dworcu, znajdującym się blisko centrum, można znaleźć transport do wszystkich większych miast. Jeśli planujecie pojechać do Limy, zanim zdecydujecie się na transport drogą lądową, polecamy sprawdzić ceny biletów lotniczych na tej trasie. Jest to o wiele bardziej komfortowa opcja podróży w porównaniu do 24 godzinnej trasy autobusem po bardzo wąskich drogach, a cena nie musi się wiele różnić.

Kursy językowe w Peru

Będąc w Petu, warto skorzystać z okazji i nauczyć się lub podszkolić język hiszpański. Dobrym pomysłem może być udział w kursie dla początkujących przed rozpoczęciem wyprawy. Znajomość podstaw pomoże Wam porozumieć się z lokalnymi mieszkańcami. Peruwiańczycy są tak przyjaźni, że szybko nabierzecie pewności siebie i pokonacie barierę językową. 

Zjawiskowa panorama Cuzco

Chcesz tego wszystkiego doświadczyć?
Napisz do nas!

 

 

Cuzco i Machu Picchu - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt