Ameryka Środkowa

Żaba, mieszkanka lasu deszczowego na Kostaryce.
 

Podróż do Ameryki Środkowej - małego wielkiego regionu

Ameryka Środkowa jest niewielkim regionem o idealnej pogodzie, unikalnej przyrodzie, który jest zamieszkany przez wiele kultur. Jeśli wzbudziliśmy Waszą ciekawość, tylko kliknięć myszki dzieli nas od wyjazdu w to cudowne miejsce!

Tereny Ameryki Środkowej rozciągają się od Gwatemali położonej na północy, po Panamę na południu. Kraina stanowi idealne miejsce na podróż między wybrzeżem Pacyfiku na zachodzie oraz wybrzeżem Morza Karaibskiego od wschodniej części, przemierzając takie kraje jak Gwatemalę, Salwador, Belize, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę oraz Panamę.

Great -blue -hole

Atrakcje Ameryki Środkowej

Główną zaletą Ameryki Środkowej jest fakt, iż przemierzając w zasadzie niewielką powierzchnię, można odwiedzić wiele krajów o różnych, fantastycznych kulturach. Sprawdź, jakie atrakcje czekają Cię w krajach takie jak:

To tam możesz odbyć wolontariat, kurs językowy, obóz surfingowy, kurs nurkowania bądź też wyspać się na mega wycieczkę, dzięki której poznasz kulturę danego kraju i zrobisz rzeczy, których na pewno nie zrobiłbyś na własną rękę!

Surfing, nurkowanie i rafting na Kostaryce

Przez ostatnie lata, Kostaryka stała się najbardziej popularnym miejscem odwiedzanym w regionie Ameryki Centralnej. Rozwój transportu sprawił również, że poruszanie się po kraju stało się nieskomplikowane, co z pewnością zwiększyło jego atrakcyjność. Tak samo dobrze rozwinięta jest turystyka, dzięki której istnieje możliwość surfowania, raftingu, wspinaczki górskiej, abseilingu czy odkrywania jaskiń. Kostaryka przyciąga turystów głównie dzięki swojej pięknej dzikiej przyrodzie oraz cudownym widokom.

belize-snorkling-blue-water.jpg

Panama jest powierzchniowo nieco większa, jednak mniej turystyczna niż Kostaryka. Kraj ma wiele cech podobnych do Kostaryki pod względem tutejszej przyrody. Państwo jest także głównie znane dzięki inżynierskiemu dziełu, Kanałowi Panamskiemu, łączącego Morze Karaibskie z Oceanem Spokojnym.  

Ruiny Majów w Gwatemali

Gwatemala do dziś jest zamieszkana przez rdzenną kulturę Indian, którzy głównie osiedlili się wokół miasta Antigua. Nikt nie powinien odmówić sobie wycieczki do Tikal National Park, gdzie znajdują się piękne ruiny kultury Majów. Warto również spędzić czas na karaibskim wybrzeżu, które zachwyca swoim urokiem. Gwatemala jest również idealnym miejscem, jeśli myślicie o wyjeździe o charakterze wolontariatu lub o nauce języka hiszpańskiego.

guatemala-tikal-pyramids.jpg

Safari nurkowe w Hondurasie i Belize

Honduras i Belize są miejscami godnymi polecenia dla wszystkich fanów nurkowania. Niedaleko u wybrzeży tych dwóch krajów znajduje się słynna Rafa Koralowa Belize, uznana za drugą najdłuższą rafę na świecie. Jej podwodny widok jest niesamowity! Oba kraje oferują też rajskie plaże oraz zachwycające ruiny Majów.

Zwiedzanie Nikaragui i Salwadoru

Nikaragua lub Salwador są najmniej rozwiniętymi krajami tego regionu i dlatego też nie znajdziemy tutaj wielu ośrodków turystycznych. To jednak nie sprawia, że są one mniej atrakcyjne dla podróżników. Wręcz przeciwnie, nietknięta dzika przyroda oraz natura tych krajów sprawiają, że miejsca te intrygują oraz zachęcają wielu do odwiedzenia: niektórzy wspinają się na wulkan, inni pływają kajakiem po pięknych jeziorach, a następni zwiedzają tutejsze miasteczka. Istnieje również możliwość surfowania. Co więcej, ceny są tu o wiele niższe niż w reszcie krajów Ameryki Środkowej. Brzmi zachęcająco?

el-salvador-suchitoto

Zakwaterowanie w Ameryce Środkowej

Przed wyjazdem do Ameryki Środkowej, upewnij się, że zarezerwowałeś sobie nocleg, przynajmniej na pierwsze dni Twojego pobytu. KILROY sprawi, iż rezerwacja zakwaterowania wraz z tranferem z lotniska to kilka kliknięć myszki. Ocenie, w Ameryce Środkowej, bardzo popularne stają się hostele, na co dowodem jest ich coraz większy wybór. Tak zwane ”Bed & Breakfast”, tanie hostele czy chaty w dżungli to tylko niektóre z opcji, które na pewno zadowolą osoby o różnych upodobaniach i budżecie.

Ceny w Ameryce Środkowej

 Jest wiele powód dla których warto jest zarezerwować jedną z wypraw i wycieczek oferowanych przez KILROY. Te, sprawią iż planowanie Twojej podróży stanie się o wiele bardziej łatwe i przyjemne. Rezerwacja online pozwoli Ci pokryć dużą część kosztów przed wyjazdem a tym samym zaoszczędzi Ci finansowych niespodzianek. Nawet bez rezerwacji przez internet, pobyt oraz podróżowanie w Ameryce Środkowej nie będzie drogie, gdzie przeżyjesz za €20-25 dziennie, włączając zakwaterowanie, podróż oraz wyżywienie.

panama-city.jpg

Podróż do oraz poruszanie się po Ameryce Środkowej

Opcja dostania się do Ameryki Środkowej z Europy nie należy niestety do najtańszych. Dlatego, żeby zaoszczędzić czas i pieniądze, warto skontaktować się z jednym z konsultantów KILROY’a, którzy chętnie Wam pomogą znaleźć najlepsze lotnicze rozwiązanie np. bilet łączony, zwany również multistop. Podróż po Ameryce Środkowej może być połączona z podróżą po Ameryce Północnej lub Południowej. Opcji jest wiele: można na przykład polecieć do Meksyku i właśnie tam zacząć swoją podróż.

Kostaryka - Zjazd na linie

Najlepszym sposobem na poruszanie się po tym niewielkim regionie jest bez wątpienia wzięcie udziału w jednej z naszych wypraw bądź objazdówek, które mamy w ofercie. Decydując się na takie rozwiązanie, będziecie mogli uniknąć wszelkich kłopotów związanych z organizacją wyjazdu lub wycieczki, a doświadczeni lokalni przewodnicy sprawią, że podróż będzie świetnie zorganizowana i podczas jej trwania doznacie wspaniałych wrażeń. Na naszych wyprawach poznacie też innych fascynujących podróżników z całego świata. Oczywiście, by najlepiej doświadczyć danego kraju i przeżyć prawdziwą przygodę, możecie połączyć wycieczki organizowane przez KILROY’a z czasem zorganizowanym na własną rękę. 

Kiedy najlepiej wybrać się do Ameryki Środkowej?

Amerykę Centralną charakteryzują duże różnice temperaturowe, szczególnie biorąc pod uwagę różnicę w wysokości poszczególnych terenów. Ilość opadów także różni się w zależności od sezonu. Okres deszczowy trwa od maja do października, a sezon suchy od listopada do kwietnia. Świetnie się składa! Wtedy, kiedy w Ameryce Środkowej jest ciepło i słonecznie, u nas jest zimno, deszczowo i pochmurno. Zatem, czas planować wymarzony wyjazd!

Potrzebujesz porady lub pomocy w organizacji podróży do Ameryki Centralnej?

Nasi konsultanci chętnie pomogą Ci zaplanować podróż Twoich marzeń. Wystarczy, że dasz nam znać jakie są Twoje zajawki lub ulubione atrakcje podczas podróżowania, a na pewnoo znajdziem dla Ciebie idealne wycieczki, kursy lub ekspedycje. Nie krępuj się i wyślij maila!

Planujesz podróż do kraju Ameryki Centralnej?
Napisz do nas!

Kontakt