Gwatemala

W Gwatemali znajduje się 37 wulkanów, z których kilka jest nadal aktywnych.
 

Travel to Guatemala - Mayan magic

Gwatemala jest fantastyczną destynacją dla osób szukających przygód oraz osób kochających spędzać czas wolny na świerzym powietrzu. Podczas Waszej podróży odkryjecie starożytne ruiny Majów, urocze kolonialne miasteczka oraz zapierającą dech w piersiach przyrodę.

Z uwagi na geograficzne położenie Gwatemali, jest ona idealnym punktem wyjścia na waszą backpackerską wycieczkę po Ameryce Środkowej. Różnorodność biologiczna Gwatemali sprawia iż kraj ma niesamowity naturalny ekosystem. Jest to zdecydowanie raj dla miłośników przyrody. Istnieje tam mnóstwo górskich krajobrazów, pięknych plaż i wybrzeży, lasów tropikalnych, chłodnych wyżynach do zbadania. Gwatemala posiada także zdumiewające 37 wulkanów, w tym jeden z najwyższych w Ameryce Środkowej. Wulkan Tajumulco piki przy fest 4,220 metrów!

Kultura Majów

Mistyczne ruiny starożytnej cywilizacji Majów to coś co koniecznie musicie zobaczyć podczas swojej wyprawy. Na szczęście, Gwatemala oferuje niezliczoną ilość ciekawych miejsc w całym kraju. Koniecznie pojedźcie w głąb dżungli, by dotrzeć do Tikal, zabytkowego centrum tej potężnej i tajemniczej cywilizacji. Jako jeden z największych ruin Majów wykopalisk, Tikal jest jednym z najbardziej imponujących starożytnych cudów świata. Wepnijcie się na szczyt piramidy, aby zobaczyć niespotykany widok na dżunglę. Z pewnością będziecie również zachwyceni ogromnymi piramidami. Prawdopodobnie traficie także na mnóstwo dzikich zwierząt wędrujących po ruinach gdyż Tikal jest domem dla ponad 300 gatunków ptaków i zwierząt.

Miasta i wsie Guatemali

W całej Gwatemali istnieje wiele małych, urokliwych miejscowości.  Po zakończeniu zwiedzania Tikal, udaj się do pobliskiego miasta Majów zwanego Flores. Chichicastenango, kolejne miasto Majów jest jednym z najbardziej interesujących miejsc w całej Ameryce Środkowej. Jest to fascynujące doświadczenie kulturowe i gwarancja, że znajdziesz kilka wspaniałych rękodzieł jako pamiątki ze wspaniałej podróży. Jeśli chcesz doświadczyć żywej i rozrywkowej kultury Afro-Karaibskiej, wskocz na łódź do nadmorskiej miejscowości Livingston. Atmosfera w Livingston bardzo różni się od Flores, gdyż mieszkańcy nie są Majami, lecz Afro-Karaibskimi potomkami.

W Gwatemali też możecie odbyć bardzo tanie a przy tym efektywne lekcje języka Hiszpańskiego. Te odbywają się w miejscowości Antiqua, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Antiqua jest kolorowym, kolonialnym miastem mieszczącym mnóstwo barów oraz restauracji serwujących pyszne jedzenie. Jeśli chcesz przeżyć niezapomniane doświadczenie kulturowe, to najlepiej udać się do Antigua podczas festiwalu Semana Santa w kwietniu. Pamiętaj, aby zarezerwować hostel z wyprzedzeniem, w przeciwnym wypadku Wasz wypad może skończyć się spaniem na brukowanych uliczkach. Będziesz zaskoczony zapachami, piękny śpiewem i obfitym rzemiosłem artystycznym.

Inne atrakcje Guatemali

Gwatemala będzie rajem dla osób, które kochają spędzać czas na świeżym powietrzu. To tam, głęboko w dżungli, możecie wędrować oraz pływać kajakiem, wybrać się na fantastyczne plaże, lub na imprezę w Antigua. Co najlepsze, w Gwatemalu jest bardzo tanio, więc na luzie będziecie mogli pozwolić sobie an wszelkie atrakcje.

Dzięki wielu jaskiniom i wodospadom, Semuc Champey uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Gwatemali. Ten cud natury oferuje górskie strumienia, gdzie można popływać i odpocząć. Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem, aby poznać to wspaniałe miejsce, położone w miejscowości Lanquin jest zapisać się na zorganizowaną wycieczkę.

Masz ochotę na prawdziwy relaks? Wybierz się do miejscowości San Marcos, która  znajduje się nad brzegiem Lago Atitlan. Tam poczujesz spokój, zdrowy styl życia, sielankę i nie spotkasz wielu turystów. W San Marcos, traficie na fantastyczne wegetariańskie jedzenie a także na przytulne schroniska, zajęcia jogi i różnego rodzaju kursy dotyczące zdrowego trybu życia. Naciesz się eukaliptusową sauną, popołudniową jogą, dobrym masażem lub muzyką graną na żywo. Jest to miejsce, aby wyciszyć swój umysł oraz zregenerować ciało.

Najpopularniejsze wycieczki po Gwatemali

Bezpieczeństwo

Przez ostatnie 10 lat, sytuacja w kraju była raczej stabilna, aczkolwiek wskaźnik przestępczości jest nadal dość wysoki. Atmosfera w kraju jest jednak zdecydowania pozytywna i wyluzowana a mieszkańcy zawsze chętnie Wam pomogą. Starajcie się jednak unikać samotnych, wieczornych wędrówek w Guatemala City.

Planujesz wyjazd do Gwatemali?
Skontaktuj się z nami!

 

Gwatemala - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt