Honduras

Ratatan jest pełen tropikalnych zwierząt tj. gigantyczne iguany!
 

Odkryj Honduras - tajemniczy tropikalny raj

Honduras, chodź położony na lądzie Ameryki Centralnej, swoją kulturą i pięknem, przypomina nieco Karaiby. Na jego tropikalnych wyspach Roata i Utila, możecie cieszyć się miłą spokojną atmosferą, piaszczystymi plażami oraz możliwością nurkowania wśród wielorybów i kolorowych ryb!

Macie ochote pojechać do kraju pełnego pięknych krajobrazów, w którym nie ma tłumów turystów? W takim razie pozwólcie skusić się na wycieczkę na Honduras. Podróż nie będzie Was za wiele kosztowała, gdyż podróżowanie po tym cudownym kraju jest dość niedrogie. Dla osób, które mają dość turystycznych miejsc i chcą odkryć coś totalnie surowego i prawdziwego, Honduras będzie wyjątkowym przeżyciem.

Río Cangrejal

Zbocz z trasy, wyluzuj się i wybierz się do pewnego ukrytego miejsca. Wskoczcie w autobus jadący do La Ceiba, a gdy już tam dotrzecie, spróbujcie złapać jeden z lokalnych autobusów i dotrzeć do Rio Cangrajal, gdzie na widok pięknych krajobrazów, dosłowanie opadną Wam szczęki. Tam też, będziecie mogli wylegiwać się na gładziutkich skałach lub popływać w krystalicznie czystej rzece. Obszar ten znajduje się na uboczu, więc nie znajdziecie tam wielu innych turystów. Jeśli chcecie przeżyć jeszcze większą przygodę, The Jungle River Lodge organizuje rafting, jak również wyjazdy do pobliskiego wodospadu przez zielony las.

Oprócz tego, ruiny Majów Copan zdecydowanie warte odwiedzenia, szczególnie dla osób zafascynowanych tą mistyczną cywilizacją. Copan znajduje się w pobliżu granicy z Gwatemalą.

The Bay islands

Poruszając się wzdłuż rustykalnych nadmorskich miast Hondurasu, zdecydowanie , można poczuć atmosferę Karaibów. Z La Ceiba, możecie wybrac się promem na wyspę Roatam lub Utila. Tam też szybko odkryjecie iż wyspy te są główną atrakcją kraju. Szczególnie Rotan, która jest odrobinę bardziej eksklusywna oraz droższa niż Utila, aczkolwiek zawdzięcza swoją popularność dzięki bogatej ofercie pubów, restauracji i dyskotek. Utila natomiast jest zdecydowanie spokojniesza i dla niektórych może wydawać się o wiele lepszym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Na obu wyspach możecie liczyć na przepiękne plaże. Równie popularne jest tam również nurkowanie, gdyż za równo lekcje jak i sprzęt są bardzo tanie. Na wyspie Utila, możecie kupić pakiet, który zawiera zakwaterowanie w hotelu oraz możliwość nurkowania. Należy pamiętać, że wyspa otoczona jest drugą co do wielkości rafą koralową na świecie, dlatego będzie to na pewno niezapomniane przeżycie.

Na Roatan możecie przeżyć nurkowanie z rekinami za około 75 dolarów. Tę atrakcję polecamy natomiast bardziej doświadczonym nurkom, gdyż będzie to wymagało zanurzenia się na 17 metrów z całą ławicą rekinów pływających wokół Ciebie. Jest to zdecydowanie niezapomniane doświadczenie dla osób stalowych nerwach!

W głębi kraju...

Wielkie miasta jak Tegucicalpa and San Pedro Sula są typowymi latynoskimi miastami. Jeśli macie ochotę wybrać się na zakupy, to są zdecydowanie idealne miejsca, żeby to zrobić. Jest tam natomiast dość niebezpiecznie, dlatego odradzamy poruszania się samemu, szczególnie w porach wieczornych. By ułatwić sobie życie, polecamy również nauczyć się podstawowych zwrotów po hiszpańsku lub mieć przy sobie rozmówki, gdyż nie wielu mieszkańców posługuje się językiem angielskim.

Poruszanie się po Hondurasie

Z Hondurasu, możesz dostać się samolotem do Guatemali, Nikarauguy czy El Salvadoru. Szczerze mówiąc, z uwagi na bezpieczeństwo, polecamy korzystać z taksówek tylko w dużych miastach. Na szczęście są one za równo komfortowym jak i tanim sposobem na poruszanie się. Mieszkańcy natomiast poruszają się głównie autobusami, które sa podobne do żółtych szkolnych autobusów, które znamy z filmów Amerykańskich. Jest to najtańsza forma transportu w Hondurasie. Prosimy jednak uważać i nie podróżować tymi autobusami nocą, gdyż można być ofiarą zbrodni.

Planujesz odwiedzić Honduras?
Skontaktuj się z nami!

Honduras - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Contact