Kostaryka

Las deszczowy na Kostaryce. Po intensywnych opadach mgły bywają dość gęste.
 

Odwiedź Kostarykę - raj na ziemi!

Kostaryka jest fantastyczną, tropikalną perłą w sercu Ameryki Środkowej i jednym z ulubionych krajów backpackerów w tej części świata. Istnieje tam możliwość surfiowania, nurkowania oraz doświadczenia dzikiej przyrody udając się na wyprawy trekkingowe przez dżungle, czy wspinaczki na wulkany. Odkryjcie Kostarykę razem z nami!

Pomimo, iż państwo zajmuje powierzchnię 51.000 km2 (odrobinę więcej niż Szwajcaria), Kostaryka ma bardzo zróżnicowany krajobraz. Ten piękny kraj posiada nie mniej niż 35 parków narodowych, które obejmują 11% jej powierzchni, sprawiając iż nigdzie indziej na świecie nie można znaleźć tak wielu różnych gatunków zwierząt i roślin na tak małej przestrzeni! Kostaryka jest zdecydowanie krajem, który przekracza najśmielsze oczekiwania prawdziwych miłośników przyrody.

Wiszące mosty w Parku Narodowym Arenal

Wulkany i wodospady na Kostaryce

La Fortuna to piękne miasteczko szczególnie znane dzięki wulkanowi, Arenal, który jest jednym z najbardziej aktywnych na świecie. Wulkan wyrzuca kłęby dymu, popiół i lawę niemal codziennie  fascynujący do oglądania i nieszkodliwy tak długo, jak zachowacie bezpieczną odległość. Widok jest szczególnie interesujący po zmroku. Jeden z wielu wulkanów na Kostaryce

Wiele innych obszarów oferuje doskonałe warunki do uprawianie sportów wodnych, między innymi raftingu. Kostaryka jest zdecydowanie idealnym miejscem dla podróżnych szukających przygody.

Rafting na Kostaryce

Monteverde Cloud Forest - las deszczowy na Kostaryce

Każda podróż na Kostarykę powinna zawierać ten górzysty teren pokryty lasami deszczowymi. Jest to idealne miejscem do trekkingu, gdzie można podziwiać niesamowite widoki. Na trasie koniecznie zjedzcie obiad w jednym z wielu przydrożnych rancz, a następnie udajcie się na wypatrywanie pięknego i wyjątkowego kwezala, czyli ptaka odgrywającego ważną rolę w mitologii prekolumbijskiej Azteków i Majów.

Wycieczka trekkingowa po jednym z lasów deszczowych

Trekking na Kostaryce

Największy w kraju park narodowy położony jest w Manuel Antonio na wybrzeżu Pacyfiku. Park jest domem dla ogromnej ilości egzotycznych zwierząt: węży, małp, ogromnych jaszczurów, leniwców, czy oczywiście niezwykłych rodzajów ptaków. Udając się na górską wycieczkę warto wybrać się w towarzystwie przewodnika, którego pomoc będzie nieoceniona w wypatrzeniu wielu zwierząt i ptaków, które inaczej można przegapić.

Miasteczko Quepos znane jest ze swojej przyjaznej, miłej atmosfery. Jest ono położone zarówno blisko lasów deszczowych, jak i rajskich plaż, dlatego przyciąga ono surferów, backpakerów, czy rodzin z dziećmi.

Leniwiec na Kostaryce

Park Narodowy Tortuguero

Ten imponujący park narodowy na karaibskim wybrzeżu jest najważniejszym punktem zagnieżdżania zagrożonych żółwi morskich w Ameryce Środkowej i na Karaibach. Sezon zagnieżdżania żółwi z Morza Zielonego i Hawksbill trwa od lipca do października ze szczególnym natężeniem w sierpniu, przy czym żółwie skórzaste głównie zagnieżdżają się od lutego do kwietnia. Jeśli będziecie mieli szczęście, będziecie mogli zobaczyć, jak te fantastyczne gady stawiają pierwsze kroki udając się całymi gromadami w kierunku oceanu.

By dostać się do Tortuguero, należy wybrać się w 3godzinny rejs statkiem z Puerto Limon, podczas którego można zobaczyć krokodyle, wydry, żółwie rzekę, małpy, nietoperze i masę ciekawych gatunków ptaków.

Jacó: surfing na Kostaryce

Jaco jest idealnym miejscem do surfowania, gdzie trenuje i konkuruje ze sobą elita surferów. Nie martwcie się, że nie jesteście jeszcze ekspertami w tym sporcie, gdyż na pewno znajdzie się ktoś, kto nauczy Was czegoś nowego. W Jaco zawsze jest sporo turystów, więc na pewno nadarzy się okazja, by nawiązać nowe znajomości podczas jednej z imprez na plaży.

Costarica Surfer Sunset Beach

San José: stolica Kostaryki

Dla wielu podróżujących wyjazd po Kostaryce rozpocznie się w stolicy, San Jose. Kostaryka nie tylko cieszy się mianem raju dla surferów, ale jej stolica jest również doskonałym miejscem, aby wypełnić swój plecak z niedrogim, dobrej jakości sprzętem do surfowania.

Kościół w San Jose.

San José ma też inne zalety. Jest ono położone tylko godzinę drogi do obu wybrzeży oceanów jak również wybrzeża Karaibskiego. Karaibska strona jest dla tych, którzy chcą wypoczywać na plaży i kąpać się w spokojnej wodzie. Plaże nad Pacyfikiem są zdecydowanie dla tych, którzy lubią spędzać aktywnie wakacje. Surferzy w szczególności, mają tutaj szansę wyszaleć się na wysokich falach!

Plaża

Stolica podzielona jest na wiele stref, a jako najbezpieczniejsze, w których polecamy się zatrzymać, postrzegane są strefy 1-9.     

Powyższe to tylko mała próbka tego, co Kostaryka ma do zaoferowania. Jeśli jesteście ciekawi innych atrakcji, pora zarzucić plecak na plecy i pojechać wpodróż życia!

Potrzebujesz porady lub pomocy w organizacji wyjazdu?
Napisz do nas!

 

Najpopularniejsze atrakcje na Kostaryce

  • Wspinaczka na wulkan
  • Kurs surfingowy
  • Wolontariat
  • Kursy językowe

 

 

Kontakt