Nikaragua

 

Odkryj Nikaraguę

W Nikaragui poczujecie prawdziwy latynoski klimat wraz z ekscytującymi atrakcjami; krystalicznie czyste Morze Karaibskie, niesamowite możliwości surfowania w San Juan del Sur, trekking na wulkany z pięknymi widokami i najlepszy rum na świecie! Nikaragua jest zdecydowanie bardziej interesującym i przyjaznym miejscem niż sugeruje reputacja tego kraju. Zarezerwuj wycieczkę do Nikaragui z KILROY'em!

Zapomniany skarb Ameryki Środkowej

Nie tak wielu osobom udało się dotrzeć do Nikaragui. To jest Twoja szansa, aby odkryć ten mały, przytulny i uroczy kraj, w ciszy i spokoju, bez tłumu turystów. Kraj ten jest jednym z najuboższych w Ameryce Środkowej, ale mimo to jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla przygodowych podróżników - i znacznie tańszym niż sądziednia Kostaryka i Honduras.

Nikaragua jest głównie znana z produkcji kawy, ale wiele osób uważa, że kraj produkuje najlepszy rum w Ameryce Środkowej. Spróbuj legendarnego Flor de cana zmieszanego ze świeżym sokiem z mango - uwierzcie nie ma nic lepszego! Będzie to na pewno dobry start w podróż po Nikaragui. Jeśli szukasz czegoś bardziej autentycznego powinieneś udać się na wybrzeże kraju i posmakować życia, kultury i muzyki ludu Garifuna! Oczywiście, nie zaliczymy Wam podróży do Nikaragui jeśli nie odwiedzicie pięknych wulkanów, jezior i lasów deszczowych.

Managua

Stolica Nikaragui, Managua, jest zazwyczaj punktem startowym podróży po kraju. Managua jest pełna hoteli, tanich restauracji, różnego-rodzaju barów oraz wielu centrów handlowych. Będąc tam, koniecznie odwiedźcie Parque Historico Nacional Loma de Tiscalpa, który jest zdecydowanie najciekawszą atrakcją w Managui. Z uwagi na bezpieczeństwo, wieczorami polecamy poruszać się po mieście taksówką.

managua-church.jpg

 

Atrakcje oraz plaże w Nicaragui

Wycieczka do Nikaragui to gwarantowany relaks i mnóstwo możliwości do rekreacji. Wspiąć się na wulkan Concepcion znajdujący się na wyspie w Lago de Nicaragua, a jeśli nadal będziecie głodni przygody, polecamy należy zatrzymać się w Maribios, gdzie znajduje się łańcuch pięciu wulkanów. Potem możecie sobie pozwolić na totalny relaks w gorących źródłach oraz fascynujących jeziorach kraterowych.

nicaragua-playa-marsella.jpg

Jeśli wolicie nurkowanie, powinniście odwiedzić grupę wysp Islas del Maíz na Morzu Karaibskim u wybrzeży Nikaragui. To tam można wskoczyć do oceanu i cieszyć się towarzystwem kolorowych ryb, żółwi, rekinów i udać się na zwiedzanie fascynujących podwodnych jaskiń i pięknych raf koralowych. Wyspy te są również znane ze swoich wspaniałych plaż palmowych, dzięki czemu można tam spokojnie spędzić tydzień lub dwa.

Nikaragua - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Contact