Panama

Niebiańskie plaże Panamy otoczone są bajecznymi palmami.
 

Podróżuj do Panamy

Panama jest idealną destynacją zarówno dla tych, którzy kochają aktywnie spędzać czas jak i dla tych, którzy preferują relaks na plaży. Od turkurowych wód przez farmy kawy po mgliste lasy Chiriqui, to od Was zależy czy wizyta na Panamie będzie czasem na relaks czy zastrzyk adrenaliny!

Stolica Panamy

Panama City jest nie tylko stolicą kraju, ale również głównym centrum rozrywki i biznesu. Mimo iż gospodarka Panamy się bardzo szybko rozwija, ceny są nadal niskie, dzięki czemu pobyt na wyspie nikogo mocno nie nadwyręża finansowo. Należy również wspomnieć, iż Panama jest rozrywkowym miejscem i zdecydowanie nie brakuje tam dobrych klubów, restauracji czy barów. Sami sprawdźcie wybierając się na spacer po Calle Uruguay.

Stolica Panamy - Panama City

Większość podróżujących udaje się nad wybrzeże by zobaczyć Casco Viejo, historyczną i chłopską część miasta. Co więcej, decydując się na 15-minutowy spacer od miasta, natraficie na piękny Parque Natural Metropolitano, który oddaje uczucie lasu deszczowego.

By umilić sobie pierwsze dni na Panamie, polecamy następujący pakiet powitalny:

Bocas del Toro

Bardziej turystyczną częścią Panamy jest archipelag Bocas del Toro. Położony na granicy z Kostaryką, archipelag składa się z sześciu malowniczych wysp oraz pięknego parku Parque Nacional Marino Isla Bastimentos. Na szczęście Panama wziąż nie jest aż tak oblężona przez turystów jak na przykład sąsiadująca Kostaryka, dlatego Bocas del Toro jest nadal dość spokonym miejscem.

W Bocas del Toro znajdują się również bardzo dobre szkoły językowe oferujące tygodniowe kursy języka hiszpańskiego.

Odkryj lokalną kulturę i tradycje

Jeśli podrózujecie na Comarca de Kuna Yala na wybrzeżu Karaibskim, poznacie tam Kunę, najbardziej niezależne plemię w Ameryce Centralnej. Plemię trzyma się swojego tradycyjnego stylu życia, przez co ludzie Ci odstają od reszty społeczeństwa Panamy. Gdy poznacie tych ludzi, szybko zauważycie ich silne poczucie wspólnoty i pracy zespołowej. Ludzie Wschodu jak najbardziej powinni się tego od nich uczyć.

Panamska Przygoda - czego dusza zapragnie!

Co powiecie na trekking, rafting, surfing lub nurkowanie? Na Panamie zawsze znajdą się atrakcje dla osób o różnego rodzaju ektremalnych zainteresowaniach. Możecie również wspiąć się na wulkan w Parque Nacional Volcán Barú. Warto wybrać się również na wyprawę trekking by zdobyć szansę podziwiania jednych z najpiękniejszych widoków jakie zobaczycie w życiu. Jeśli chodzi o camping, najlepsze miejsca to Cerro Punta, Boquete i El Valle. Pamiętajcie, iż na wysokich obszarach, nocą może być bardzo zimno, dlatego koniecznie zabierzcie ze sobą ciepłe rzeczy.

Jedna z pięknych plaż Panamy

Dla osób szukających zastrzyku adrenaliny, polecamy rafting (spływy górskie) w Chiriquí. Rzeki są długie, rwące, a otoczenie jest pełne lasów deszczowych oraz pięknych wodospadów. Surferzy również będą usatysfakcjonowani za równo falami jak i miejscami do surfowania dostępnymi na Panamie. W tym celu, koniecznie odwiedźcie Bocas del Toro. Inną opcją jest podróż na południe do Parque Nacional de Chiriquí, który składa się z 25 wysp oraz 19 raf koralowych. Miejsce to jest rajem dla miłośników nurkowania.

Osobom ciekawym przygody oraz chcącym odkryć Panamę, polecamy 14-dniową wycieczkę, podczas której możecie liczyć na mnóstwo atrakcji, jak również lokalnych doświadczeń.

Kiedy najlepiej wybrać się na Panamę?

Obie strony Panamy, część położona po stronie Karaibskiej i ta położona od strony Pacyfiku różnią się porami roku. Część położoną przy Pacyfiku najlepiej odwiedzić pomiędzy kwietniem a grudniem, czyli w sezonie suchym. Po Karaibskiej stronie deszcz pada cały rok. Jednak można tam spodziewać się mniejszych opadów w lutym, marcu, wrześniu i październiku. Jeśli planujecie spływy rzeczne na Panamie, polecamy tam pojechać między majem a grudniem.

Planowanie podróży na Panamę

Jak już zostało wyżej wsponiane, Panama oferuje mnóstwo atrakcji, dlatego nasza oferta jest pełna ciekawych wycieczek. Możliwości jest tak wiele, że można się zakręcić w planowaniu. Dlatego, zawsze zachęcamy do konsultacji swoich planów z naszymi ekspertami, którzy chętnie pomogą Wam zaplanować wspaniałą podróż zgodnie z Waszymi preferencjami i zainteresowaniami.

Planujesz wizytę na Panamie?
Napisz do nas!

 

Panama - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt