Salwador

Już niedługo to Ty będziesz podziwiać taki piękny wschód słońca.
 

Odkryj Salwador - kwintesencję Ameryki Środkowej

Wciąż macie jeszcze okazję odkryć nietknięte terytorium Salwadoru. Ze względu na swoją autentyczność, kraj wciąż przyciąga mnóstwo backpackerów rozkochując ich w sobie. To tam znajdziecie wulkany, idealne fale do surfowania, dżungle oraz ekscytująca dzika przyroda. Czego nam trzeba więcej do szczęścia...

Salwador - nieodkryty raj

Jeśli chcesz wyruszyć do miejsca, w którym było niewielu, zarezerwuj bilety lotnicze na Salwador. Chociaż większość odkrywców wciąż głównie kojarzy kraj z jego krwawej przeszłości, teraz sytuacja jest zupełnie inna. Salwadorczycy są niesamowicie miłymi ludźmi, a natura zapiera dech w piersiach. Najbardziej usatysfakcjonowani wizytą na Salwadorze będą Ci z Was, którzy kochają wspinaczkę oraz wędrówki po górach, wulkanach i pięknych lasach.

W Salwadorze znajduje się mnóstwo pięknych nietkniętych miejsc tj. Park Narodowy Montecristo-El Trifinio (Parque Nacional Montecristo-El Trifinio), prawdziwy klejnot położony wśród obszarów górskich o niesamowitej przyrodzie. Większa część park pokryta jest tak zwanymi mglistymi lasami, które nadają parkowi niesamowity tajemniczy urok. Oczywiście, park zamieszkiwany jest przez wiele wyjątkowych gatunków zwierząt tj. czepiaki, czy kugary.

Salwador - Wulkan Izalco w Parku Narodowym Cerro Verde

Wulkaniczne krajobrazy oraz kolonialne miasta w Salwadorze

Do jednych z najpiękniejszych parków w Salwadorze nalezy również Wulakaniczny Park Narodowy (Parque Nacional Los Volcanes), w którym jak sama nazwa wskazuje znajdują się aż trzy wulkany, z czego wulka San Salvador jest najbardziej aktywnym z nich. Z uwagi na fakt, iż ma on dwa szczyty, zapewnia to piękny widok na krater. Park położony jest niedaleko San Salvadoru czyli stolicy Salwadoru.

To nie jest koniec atrakcji. Wulkany również znajdują się na obrzeżach jeziora Lago de Coatepeque, które jest ciepłe i krystalicznie czyste. Pakujcie strój kąpielowy, wskakujcie do źródła i cieszcie się wspaniałymi widokami.

Salwador charakteryzuje się również interesującą kulturą oraz zabytkami takimi jak Środkowo-Amerykańska wersja Pompeii czy ruiny Majów Joya de Ceren , które są na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jeszcze nie koniec atrakcji, w Tazumal znajduje się również piramidy Majów a w San Andes interesujące ruiny.

Tazumal Ruiny Majów w Salwadorze

Plaże, wyspy, sufing i nurkowanie w Salwadorze

Oprócz wulkanów i jezior, w Salwadorze znajdziecie również piaszczyste plaże oraz malutkie tropikalne wysepki. Chyba najpiękniejszą z nich jest La Isla de Mendez. Przypomina ona wioskę rybacką zamieszkałą przez wyjątkowo przyjaznych ludzi.

Fale sprzyjają surfowaniu a krystalicznie czysta woda zachęca do nurkowania. Salwador jest zdecydowanie miejscem dla miłośników sportów wodnych.   

Salwador - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Contact