Antarktyda

Przygotujcie się na przyjazne spotkanie z przyjaznymi mieszkańcami Antarktydy - pingwinami.
 

Wycieczka na Antarktydę - już dalej się nie da!

Piąty co do wielkości kontynent na świecie wciąż nie ma stałych mieszkańców, ale za to jest domem dla fascynującej natury. To właśnie tam, otoczeni spektakularną scenerią, będziecie mieli okazję zobaczyć liczne pingwiny, wieloryby czy albatrosy. Poczujcie magię Antarktydy z KILROY'em!

Antarktyda – podróż na koniec świata

Antarktyda, zwana białą pustynią, jest najzimniejszym, najbardziej suchym i wietrznym miejscem na Ziemi. Miejsce jest pewnego rodzaju obietnicą samotności, ogromnej przestrzeni i niezmąconej ciszy. Trudno wyobrazić sobie punkt bardziej odległy od domu, w którmy w dodatku nie ma stałych mieszkańców, zabudowań czy chociaż telefonów komórkowych i internetu. Na Antarktydzie znajdują się za to stacje badawcze, gdzie odwiedzający je glacjolodzy, ornitolodzy, biolodzy, czy geolodzy prowadzą badania.

Rzeźby z lodówców na Antarktydzie

Na Antarktydzie oraz należących do niej okolicznych wyspach, znajduje się wiele gór, spośród których część ma pochodzenie wulkaniczne. Dzięki niskiemu tempu erozji, wiele wygasłych wulkanów zachowało się w dobrym stanie. Znajdują się tutaj także czynne wulkany, np. Mount Erebus na Wyspie Rossa czy wulkan położony na Deception Island, którego erupcja miała miejsce całkiem niedawno, bo w 1970 roku. Około 98% Antarktydy pokrywa polarna czapa lodowa, której średnia grubość to 1,9 km.

Antakrtyda - raj dla morsów!

Na Antarktydzie można podziwiać efektowną zorze polarną. Szczęściarze będą mieli również okazję zobaczyć wyjątkowy spektakl, zwany diamentowym pyłem, podczas którego powstaje chmura skomponowana malutkich kryształków lodu.

Pogoda na Antarktydzie

Antarktyda jest najzimniejszym miejscem na Ziemi. Rekordowo niska temperatura, -89,2°C (!), została zarejestrowana tutaj w 1983 roku, chociaż jeszcze niższe temperatury są wskazywane przez obserwacje satelitarne (aż -93°C). Warto wspomnieć, że na tak wysokich szerokościach geograficznych, występują długie okresy stałej ciemności lub stałego oświetlenia, a w lecie, podczas pogodnych dni, na biegunie południowym dociera więcej promieniowania słonecznego niż na równiku. Jest to wynikiem tego, że Słońce świeci w tym czasie przez całą dobę.

Podróże po Antarktydzie - To może być widok z Twojego okna

Najlepszy czas, aby wybrać się Antarktydę to okres od listopada do marca (lato na półkuli południowej), kiedy temperatury są łagodniejsze. Nie radzimy wybierać się tam w miesiącach zimowych, gdyż podróżowanie okazuje się bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. 

Podróż na Antarktykę

KILROY oferuje rejsy na Antarktydę, które wyruszają z Ushuaia w Argentynie.

M/S Expedition

Na pokładzie statku M/S Expedition przeżyjecie magiczną podróż od Przylądka Horn do Antarktydy. Po drodze można zobaczyć lamparty morskieodpoczywające napływających blokach lodu, kolonie pingwinów, majestatyczne wieloryby, albatrosy i inne zwierzęta.

W programie wycieczki znajdziecie między innymi: Georgię Południową, Półwysep Antarktyczny, Cieśninę Drake'a, Szetlandy Południowe, Lemaire Channel.

Jeśli marzycie o podróży na Antarktydę, zachęcamy skontaktować się z jednym z naszych konsultantów, którzy pomogą Wam zaplanować podróż Waszych marzeń.

Chcesz odkryć Antarktydę?
Napisz do nas!

Antarktyda - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt