Azja

W Azji znajdują się jedne z najpiękniejszych plaży świata.
 

Pojedź do Azji - odwiedź największy kontynent świata!

Decydując się na podróż po Azji, będziecie mieli okazję nie tylko odwiedzić największy kontynent świata, ale również mieć możliwość zwiedzenia jednego lub więcej z w sumie 47 krajów położonych w tym regionie. W Azji mieszka około 4 miliarda ludzi, czyli 60% populacji całego świata. Z pewnością spotkacie też wielu backpackerów na swojej drodze, gdyż Azja to jedna z najbardziej popularnych podróżniczych destynacji.

Od Azjatyckich Tygrysów po dziką przyrodę

Azja to kontynent, który ma bardzo szeroką ofertę dla przyjezdnych. Znajdziecie tutaj monstrualne i ultranowoczesne miasta, takie jak: Hongkong, Singapur, Tokio czy Bangkok, które zaskoczą Was miksturą dźwięków, smaków, zapachów oraz ich kolorowymi i gwarnymi ulicami, widocznymi zaraz po opuszczeniu lotniska. Wszystkie te wrażenia sprawią, że poczujecie się zupełnie jak w innym świecie.

Tłoczne ulice TokioZ drugiej strony, Azja może okazać się bardzo kameralnym miejscem, które obfituje w rozsiane małe, przytulne miasteczka, gdzie rutyna dnia codziennego, nie zmienia się od wieków. Podróż do Azji powinna zawierać wycieczkę do jednej z okolicznych wsi, gdzie to turyści stają się atrakcją lokalnych mieszkańców, którzy mogą uznać Wasz kolor skóry lub włosów za niezwykle egzotyczny. Jednak, gdy trochę się do nich zbliżycie, przezwyciężą swą nieśmiałość i na pewno zaczną zadawać Wam pytania dotyczące Waszego pochodzenia. Może nawet będziecie szczęśliwcami, których zaproszą do domu na obiad!

Mali mieszkańcy Azjatyckich wsi

Tradycje, kultura i religie Azji

Duża mieszanka etniczna, wyznaniowa i rasowa ludności zamieszkującej kontynent, sprawia że panuje tu ogromna różnorodność kulturowa. W związku z tym, znajdują się tu jedne z najbardziej oszałamiających dzieł architektonicznych na świecie, takich jak świątynie buddyjskie w Indonezji, Nepalu, Kambodży lub Tajlandii, czy też indyjskie mauzoleum Taj Mahal oraz kolosalny Mur Chiński.

Nie możemy zapomnieć o wyjątkowych i szalonych indyjskich miastach takich jak Mumbaj (Bombaj) czy Delhi, które dostarczą Wam wielu wrażen i rozrywek o każdej porze dnia i nocy. Przygotujcie się na niezapomniane wrażenia!

Hongkong - Wielki Budda Tian Tan

Azjatyckie cuda natury

Podróż do Azji daje możliwość zaznania wielu interesujących doświadczeń oraz zobaczenia wspaniałej natury tego kontynentu. Zaliczają się do nich między innymi idylliczne, białe plaże otoczone palmami na Filipinach, w Tajlandii, Wietnamie czy Indonezji; bujne, zielone lasy deszczowe na Borneo, w Laosie, Kambodży czy północnej Tajlandii; suche pustynie północnych Indii, Iranu czy Pakistanu; majestatyczne góry w Nepalu, Tybecie, Indiach, Chinach, Pakistanie czy Bhutanie; szerokie i kręte rzeki jak Ganges w Indiach i Jangcy w Chinach. Nie można również zapomnieć o tlących się wulkanach Japonii, Filipin czy Indonezji, które razem tworzą tak zwany Pacyficzny Pierścień Ognia.

Indyjskie muzoleum - Tadź Mahal

Jeśli jesteście wielbicielami przyrody, fauna i flora Azji na pewno zrobi na Was ogromne wrażenie. Będziecie mieli okazję zobaczyć tygrysy, orangutany, słonie, nosorożce, a pod powierzchnią wody, na tle przepięknej rafy koralowej, tropikalne gatunki ryb, płaszczki, rekiny… A to tylko kilka przykładów!

Zapewne, powoli zaczynacie sobie wyobrażać siebie na wakacjach w tym pięknym miejscu? Może to Wy będziecie się wygrzewać na białym piasku, pływać lub nurkować w pięknych i przejrzystych wodach pełnych kolorowych raf i egzotycznych ryb? A może zdecydujecie się na intensywną wspinaczkę górską w Himalajach?

Nurkowanie i kolorowe rafy koralowe w Azji

Jako załoga KILROY'a, zwiedziliśmy już solidny kawałek świata i zawsze możemy doradzić w wyborze najciekawszych i mniej turystycznych miejsc podróży. Zawsze jesteśmy otwarci na pomoc w planowaniu Waszej podróży oraz udzielaniu wszelkich informacji, by Wasz wyjazd do Azji był niezapomnianym przeżyciem pełnym wspaniałych przygód.

Jak się dostać i jak podróżować po Azji

By najtaniej dostać się do Azji, polecamy skorzystać z przeglądarki lotów dostępnej na stronie KILROY´a, gdzie można skorzystać z różnych cenowych okazji, np. zniżek dla studentów. Dodatkowo polecamy skorzystanie z propozycji wypraw, które mamy w ofercie. Możecie zarezerwować je przed wylotem, co zdecydowanie ułatwi Wam organizację wyjazdu, zapewniając przy tym gwarancję na niesamowitą przygodę. Podczas takich wypraw, na pewno będziecie mieli okazję spotkać interesujących podróżników o szerokich horyzontach, czyli osoby takie jak Wy. W czasie takiej wyprawy nie musicie martwić się o aranżację detali, gdyż lokalny przewodnik zorganizuje wszystkie detale i zabierze Was do najciekawszych lokalizacji. Warto wiedzieć, że koszt wyprawy jest opłacany przed wyjazdem, co oznacza iż dodatkowe wydatki będą wiązały się z minimalnymi dopłatami podczas podróży. Dzięki naszym wyprawom, zwiedzicie najciekawsze zakątki Azji, które nie zostały jeszcze zdegradowane najazdami turystów.

Inną ciekawą opcją jest wyprawa pociągiem przez Azję. W wielu krajach takich jak Indie, pociągi są najbardziej wydajnym środkiem transportu i oferują dość unikalne doświadczenia, gwarantowane podczas podróżowania z okolicznymi mieszkańcami. Istnieje również możliwość podróży Koleją Transsyberyjską przez Rosję, zaczynając od Sankt Petersburga, a kończąc na Pekinie (bądź którymś z innych miast Dalekiego Wschodu).

Po całej Azji można też poruszać się autobusami. Innym sposobem mogą być loty regionalne, dzięki którym dotrzecie wszędzie szybciej i stosunkowo niedrogo. KILROY służy poradą oraz pomocą w odnajdywaniu tanich lotów.

Ceny w Azji

Azja jest generalnie bardzo tanim kontynentem z wyjątkiem Japonii, Singapuru i kilku innych miejsc. A zatem, nawet jeśli macie ograniczony budżet wyjazdu, podróżowanie po Azji nie powinno Was zrujnować: bez obaw już za €20-25 dziennie (80-100PLN) , będziecie mogli pokryć koszty wynajmu zakwaterowania, transportu oraz wyżywienia.

 

 

Azja - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt