Chiny

W Chinach zobaczycie niesamowity kontrast pomiędzy wielkimi miastami a wsiami.
 

Odkryj potęgę Chin - posmakuj Azję z KILROY'em!

Macie ochotę na nowe wyzwania? Mamy dla was propozycje wyjazdu do jednego z najszybciej rozwijających się krajów należącego zarazem do jednej z najstarszych cywilizacji świata. Wybierzcie się w niezapomnianą podróż po ogromnych i różnorodnych Chinach z KILROY’em.

Dobra infrastruktura Chin sprawia, że podróżowanie po kraju jest nieskomplikowane. Łatwo jednak zauważyć, że wielkość tego kraju sprawia, że zwiedzenie go w całości jest prawie niemożliwe, mając do dyspozycji tylko jedną wizytę, która jest ograniczona czasowo. Jednak bez względu na to, jaką część tego fascynującego kraju postanowicie odkryć, z pewnością będzie to niezapomniana podróż!

Przygotujcie się, by stawić czoła tłumom ludzi, niezwykle gwarnym ulicom, intensywnym kolorom i zapachom; wszystkiemu co jest tak różne od tego, co doświadczacie każdego dnia. Warto uzbroić się w cierpliwość do wszechobecnego chaosu, chociaż z drugiej strony jego obserwacja może być bardzo interesująca!

buddyjska Świątynia Xichan Fuzhou w Chinach

Pekin - imponująca stolica Chin

Pekin, to właśnie w tym mieście warto zacząć swoją podróż po Chinach. Spróbujcie wygospodarować wystarczająco dużo czasu, aby nacieszyć się imponującymi zabytkami, jak Świątynią Niebios i Zakazanym Miastem, które uznawane jest za serce Chin od ponad 500 lat. Oczywiście należy również zobaczyć plac Tiananmen, jedną z największych na świecie otwartych przestrzeni. Oprócz tego, absolutną koniecznością jest przejść się wzdłuż słynnego Wielkiego Muru Chińskiego z Jinshanling do Simatai.

Jeśli czas Wam na to pozwoli, możecie także odkryć wiele innych interesujących miejsc, na przykład Pałac Letni otoczony pięknym i bardzo spokojnym ogrodem, położonym wzdłuż jeziora.

Jeśli zmęczy Was tak dynamiczne zwiedzanie w otoczeniu innych odwiedzających, polecamy oderwać się od gwarnych miejsc i pozwiedzać Hutongi oraz obrzeża miasta. Najlepiej jest wypożyczyć rower, który jest również preferowanym środkiem transportu wśród mieszkańców.

Mur Chiński

Wycieczka promem po Jangcy (Yangtze)

Jeśli chcecie doświadczyć potęgi Chin i móc podziwiać ich dziką naturę z nieco innej perspektywy, polecamy wybrać się na wycieczkę promem lub łodzią po Jangcy. Widoki po drodze są fenomenalne, przez co podróż sama w sobie jest niesamowicie intrygująca.

Shanghai

Podróż po Chinach powinna chociaż raz zawrzeć wizytę w Shanghaiu. Gdy już się tam pojawicie, koniecznie wybierzcie się na spacer wzdłuż rzeki w Bund. Z jednej strony, znajdziecie tam urocze stare francuskie kolonialne budynki, z drugiej, zwiedzicie odbudowaną starożytną dzielnicę Pudong. Obszar ten jest nowoczesny, pełen drapaczy chmur, z których kilka na pewno warto odwiedzić, by móc podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Kilka przecznic od Bund, znajduje się pełna neonowych świateł ulica handlowa Nanjing Lu. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych ulic na świecie i jeden z najlepszych przykładów rosnącego chińskiego kapitalizmu. Koniecznie odwiedźcie i poćwiczcie techniki targowania się na jednym z lokalnych rynków. By odpocząć od zgiełku miasta w Szanghaju, warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę do ogrodów Hangzhou i Suzhou. Największymi atrakcjami w tym regionie są Jezioro Zachodnie (West Lake) i plantacje herbaty.

Oriental Pearl Tower – wieża telewizyjna znajdująca się w dzielnicy Pudong w Szanghaju

Południowe Chiny - Yangshuo

Jeśli będziecie kontynuować podróż do południowej części tego ogromnego kraju, należy przede wszystkim odwiedzić Yangshuo. W tej części Chin, można wybrać się na wycieczkę statkiem po rzece Li Jang lub relaksować się w jednej z pobliskich wiosek, podziwiając widoki na przepiękne i niezwykle fascynujące formacje skalne, które wyłaniają się z bujncyh tropikalnych lasów deszczowych.

Zachodnie Chiny - Ogrom i piękno

Kiedy będziecie mieli już dość zgiełku i tętniących życiem ulic w gęsto zaludnionych wschodnich Chinach, możecie wskoczyć do pociągu jadącego do zachodniej części kraju. Podróż koleją może trwać kilka dni. W tym samym czasie będziecie mogli odwiedzić stary i znany szlak, zwany jedwabnym, który biegnie przez większą część kraju.

Po drodze można zatrzymać się i zobaczyć jeden z najcenniejszych  historycznych skarbów kraju: wojowników terakotowych z Xi'an; fantastyczny i bardzo zaskakujący widok. W Xi’an, można wybrać się na spacer po muzułmańskiej dzielnicy miasta, gdzie zobaczycie piękne stare meczety. Atmosfera tego miejsca z pewnością Was zauroczy. Po ukończeniu Jedwabnego Szlaku, niedaleko granicy z Tybetem, znajdują się Urumczi i Turpan. Docierając aż tutaj, na pewno poczujecie się spełnieni Waszą podróżą do Chin. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w okresie letnim jest tam bardzo gorąco.

Barwne ulice Chin

By dzień w mieście mógł zostać uznany za zaliczony do udanych, nie zapomnijcie wybrać się z do jednego z barów karaoke; oznacza do śpiew i picie piwa Qingdao do białego rana. Jeśli wystarczy Wam sił po imprezie, po drodze do domu, polecamy wziąć udział w porannej sesji Tai Chi w jednym z pięknych parków.

Gdy wrócicie już do domu i będziecie przeglądać zdjęcia z wakacji, z pewnością wspomnicie ciekawe momenty na tłocznych ulicach chińskich miast. Na przykład, gdy niepewnie zabieraliście się do degustacji niektórych nieznanych potraw na jednym z licznych ulicznych straganów, gdzie egzotyczne, nietypowe składniki są mieszane i gotowane wśród ulicznego tłumu. 

Chiny - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt