Filipiny

Na Filipinach można odbyć kurs nurkowania na każdym poziomie zaawansowania. Na wyspie Coron można nurkować wśród wraków statków.
 

Filipiny - 7,107 tropikalnych wysp do Twojej dyspozycji!

Filipiny to wspaniałe środowisko morskie, niskie ceny, pyszne jedzenie, przyjaźni ludzie i wiele wysp do odkrycia! Wspinaczka na wulkany, relaks na spokojnych plażach i możliwość niesamowitych doświadczeń nurkowych. Brzmi kusząco? Zarezerwujcie swoje wakacje na Filipinach z KILROY‘em!

Niezależnie, czy jesteście częstymi gośćmi w Azji, czy będzie to Wasz pierwszy wyjazd do tej części świata,  zdecydowanie polecamy wycieczkę na Filipiny. Ten niezwykły archipelag składa się z 7 107 wysp, a białe plaże znajdziecie na niemal każdej z nich! Filipiny sąsiadują z Indonezją, Malezją, Palau i Chinami. Kraj jest domem dla ponad 90 milionów ludzi, co oznacza, że ​​jest gęsto zaludniony. Kiedyś były kolonią Hiszpanii, potem Stanów Zjednoczonych, a w 1946 roku Filipiny odzyskały niepodległość.

Filipiny są krajem uprzemysłowionym, a ilość turystów jest dość wysoka, szczególnie w Manili oraz oczywiście na rajskich wyspach. Filipiny to ciekawy miks różnych kultur, dlatego nie spodziewajcie się doświadczyć tam rdzennej azjatyckiej tradycji. Raczej będziecie zaskoczeni dużą ilością naleciałości cywilizacji zachodnich. Filipińczycy są bardzo przyjaźni i pomocni. Na dodatek, władają oni zazwyczaj trzema językami: filipińskim, hiszpańskim i angielskim - nie powinniście mieć problemu z dogadaniem się. 

Filipiny to wiele tropikalnych, górzystych oraz wulkanicznych wysp pokrytych lasami deszczowymi. Apo Mindanao sięgające 2 954 metrów jest najwyższym szczytem na Filipinach. Do czynnych wulkanów należą m.in. Mayo i Pinatubo. Ich jeziora kraterowe hipnotyzują swoim pięknem. Do innych zachwycających jezior kraterowych zalicza się jezioro Taal znajdujące się przy wulkanie o tej samej nazwie. Co lepsze, można tam się łatwo dostać autobusem z Manili.

Popularne atrakcje na Filipinach

Nurkowanie zdecydowanie należy do najbardziej popularnych aktywności na Filipinach. Powodem tego jest oczywiście duża ilość wspaniałych miejsc do nurkowania oraz niesamowite środowisko wodne. Jest tam mnóstwo operatorów tego sportu, również europejskich. Ceny mogą się różnić, ale powinniście być w stanie wynająć sprzęt oraz zbiornik z tlenem (około 40 minut) za jedyne 1500-2000 pesos. 

Jednym z najbardziej popularnych miejsc zarówno wśród nurków jak i miłośników plażowania jest wyspa Panglao. Po zachodniej stronie wyspy Cebu, również znajdują się dość kuszące spoty do nurkowania. Dajcie nura w turkusowych wodach i sprawdźcie jak wśród pięknych raf koralowych żyją rekiny-młoty, żółwie morskie i ławice kolorowych ryb. Koniecznie odwiedźcie również wyspę Camotes, na której jest mniej turystów, mniej nurków, a jeszcze więcej pięknych krajobrazów i miejsc do odkrycia. Widoczność jest tam niesamowita, nawet do 30 metrów pod wodą. 

Trekking na Filipinach

Jeśli jesteście miłośnikami trekkingu, koniecznie udajcie się na wyspę Camiguin, która znajduje się niedaleko Cebu i Bohol. Znajduje się tam aż siedem wulkanów, po których będziecie mogli wędrować i podziwiać cudowne widoki. Ponadto, zobaczycie tam zatopiony cmentarz, z jednym dużym krzyżem widocznym nad powierzchnią wody. Z pewnością jest to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc nurkowych jakie możecie odkryć.

Transport na Filipinach

Jeepneys to popularne na Filipinach minibusy, które mają swoje rutynowe trasy, lecz zawsze można zatrzymać je na drodze. Minibusy i taksówki również funkcjonują dość często. Z Cebu, istnieją bardzo dobre połączenia na wiele innych wysp - można to zrobić za pomocą promu lub łodzi. Harmonogramy są dostępne na przykład w codziennej prasie. Pamiętajcie, że drewniane łodzie są zdecydowanie wolniejsze od promów.

Jeśli natomiast chcecie wynająć własny samochód lub pojazd trójkołowy, są one dostępne w większych miastach. Jeśli chodzi o taksówki, polecamy negocjować cenę przed rozpoczęciem jazdy.

Kiedy najlepiej pojechać na Filipiny?

Na Filipiny najlepiej wybrać się między grudniem a kwietniem, kiedy nie ma tam zagrożenia tajfunami, nie panuje aż tak wielka wilgoć i nie ma aż tak wysokich temperatur (choć i tak poczujecie, że jest tam dość wilgotno w porównaniu do innych miejsc). Zdecydowanie odradzamy wyjazdy w czasie Wielkanocy lub Bożego Narodzenia, gdyż traficie na tłumy turystów, którzy również wpadli na taki sam pomysł. Warto jednak celebrować tam Sylwestra i Nowy rok, gdyż pokaz fajerwerek jest zawsze oszałamiający. 

Kontakt