Indie

Pałac Wiatrów - Hawa Mahal - lekka konstrukcja i lekka bryza to to co Was spotka!
 

Podróżuj po Indiach - przygotuj się na nowe doświadczenie!

Indie to niewątpliwie miejsce pełne kontrastów. Można to z łatwością zauważyć przyglądając się bliżej społeczeństwu, religiom, językom, czy też architekturze. Indie to też ogromny kraj obfitujący we wspaniałe krajobrazy. Wasza podróż po Indiach z KILROY'em będzie na pewno bogata w mnóstwo niezapomnianych doświadczeń!

W Indiach znajduje się mnóstwo fascynujących miejsc, które sprawiają, że wizyta w tym kraju jest pełna różnorodnych wrażeń: z jednej strony znajdziecie przepełnione autobusy, zgiełk na ulicach, "zużyte" hostele, a z drugiej całą masę innych, bardziej przyjemnych doznań, o których więcej możecie poczytać poniżej. 

Muzoleum Taj Mahal w Indiach

Top atrakcje w Indiach

Jedną z najbardziej wyróżniających się atrakcji jest indyjskie mauzoleum Taj Mahal, które znajduje się w mieście Agra, nieopodal stolicy Delhi. Jest to jeden z siedmiu cudów świata. Ta fenomenalna konstrukcja czaruje swoim pięknem wszystkich odwiedzających. Ale nie na tym koniec! Podróżując po Indiach, koniecznie trzeba zahaczyć o nadzwyczajny Maharaja Palace w Delhi, Złotą Świątynię Sikhijską w Amritsarze, plaże Goa i hippie rynki w Anjuna. Żeby zachwycić się naturą Indii warto również wybrać się w rejony oddalone od wielkich aglomeracji. Macie do wyboru piękne wybrzeża rzek, laguny, rozlewisko Kerala... no i oczywiście Himalaje!

boat-goa

Nie zapomnijmy o wielu innych interesujących atrakcjach tj. targ wielbłądów w Pushkar, który jest położony w samym sercu pustyni Rajasthan. Warto też wybrać się do Dharmsali, gdzie poznacie tybetańskie zwyczaje i tradycje i gdzie również można spotkać Dalai Lamę we własnej osobie. Polecamy wziąć udział w tradycyjnych ceremoniach w Varanasi lub wybrać się na tygrysie safari do jednego z obłędnych parków narodowych, np. Ranthambore.

Jezioro i świąynie w świętym mieście Puszkar

Warto również wspomnieć o ogromnych i gwarnych miastach jak Mumbaj, Delhi czy Kalkuta, gdzie zawsze mnóstwo się dzieje.

Holy Festival w Indiach

Przemieszczanie się po Indiach

Poruszanie się po Indiach będzie nie lada przygodą! Jeśli jedną z Waszych cech jest cierpliwość, z pewnością będziecie mieli okazję sprawdzić ją w praktyce.

Transport kolejowy w kraju nie jest najgorszy, jednak pociągi są zawsze przepełnione oraz poruszają się one stosunkowo wolno. Jeśli jest to Wasza preferowana opcja transportu, oczywiście zawsze istnieje możliwość kupna biletów na szybsze pociągi o wyższych standardzie.

india-udaipur-the-lake-palace

Podróżowanie po Indiach jest bardzo tanie, szczególnie jeśli wybierzecie autobus. Pamiętajcie jednak, że podobnie jak pociągi, są one  często przepełnione i podróż nimi nie należy do najbezpieczniejszych.

Alternatywą jest wynajęcie taksówki. Można ją wynająć na cały dzień i jest to nie tylko tani sposób na zwiedzanie, ale również możliwość dająca Wam więcej wolności, co do wybrania trasy. Dodatkowo, kierowca na pewno chętnie odpowie Wam na wszelkie pytania i będzie służył jako doskonały przewodnik

india Kolejnym elementem podróży po Indiach jest obecność zwierząt na drodze. Przygotujcie się na jazdę slalomem między krowami, wielbłądami, czy słoniami. Wynajmując taksówkę, pamiętajcie aby uzgodnić cenę z kierowcą przed rozpoczęciem podróży. Polecamy zrobić to samo jeśli zdecydujecie się poruszać tuk-tukiem.

Wybierz się na wspinaczkę po Himalajach

Kuchnia indyjska

Nie trzeba chyba wspominać, że podczas pobytu w Indiach, będziecie mieli szansę rozkoszować się potrawami jednej z najlepszych kuchni świata obfitującej w mnóstwo przypraw, kolorów oraz wyrazisty smak - będziecie w niebie!

Niestety, trzeba powziąć pewne środki ostrożności, gdyż nie wszystkie miejsca przestrzegają odpowiedniej higieny. Co więcej, podczas podróży po Indiach, mało komu udało się uniknąć problemów żołądkowych, dlatego warto mieć przy sobie sprawdzone lekarstwa pomagające w takich sytuacjach. 

Indyjskie przyprawy

Kiedy najlepiej wybrać się do Indii?

W Indiach występuje wiele skrajności odnoszących się do bardzo wielu kwestii. Biorąc pod uwagę wielkość tego kraju, dotyczy to również jego klimatu.

Ogólnie mówiąc, miesiące letnie (od maja do września lub października) bardzo gorące i mokre. Należy spodziewać się temperatury około 45 stopni oraz deszczu, deszczu i jeszcze raz deszczu. W południowych Indiach jest zawsze ciepło, aczkolwiek na północy (np. w okolicach Delhi) w miesiącach zimowych można spodziewać się chłodniejszych temperatur. Jeśli planujecie zwiedzić różne części kraju, polecamy wybrać się tam w październiku i listopadzie. W ten sposób uda Wam się uniknąć ulewnego deszczu oraz najbardziej ekstremalnego gorąca czy zimna.

Kusi Cię by pojechać do Indii?
Napisz do nas!

 

Nasi eksperci pomogą Wam zaplanować podróż marzeń! Zastanówcie się jaki macie przewidziany budżet, co najbardziej lubicie robić podczas podróży lub co najbardziej Was interesuje, a nasi konsyltanci dopasują najlepsze atrakcje w najkorzystniejszych cenach do Waszych potrzeb!

Kontakt