Indonezja

Jak będziecie mieli 'szczęście', może spotkacie tygrysa azjatyckiego!
 

Podróżuj do Indonezji - odkryj rajskie wyspy!

Zgubienie się w Indonezji nie należy do tragedii! W zamian odnajdziecie hipnotyzujące widoki, mieszankę różnych kultur i tysiące nieodkrytych wysp o niezwykłej urodzie.

Indonezja jest krajem składającym się z 18,108 wysp, przy czym tylko 6,000 z nich jest zamieszkałych. Archipelag ten jest znany jako największy na ziemi! Indonezja graniczy z Malezją, Australią, Filipinami, Papuą-Nową Gwineą i Timorem Wschodnim. Kraj składa się z ciekawej mieszanki kultur, która ma w sobie 320 grup etnicznych oraz ludności posługujących się 720 językami. Większość ludności jest wyznania muzułmańskiego. Ze względu na różnorodność etniczną, każdego roku w Indonezji ma miejsce wiele dużych festiwali, które są idealną szansą na doświadczenie różnych kultur. Warte uwagi są na przykład ceremonie pogrzebowe mające miejsce w społeczeństwie Tojadżan, które odbywają się w centralnej Sulawesi lub parada wielkanocna na wyspie Larantuka.

Geografia Indonezji jest niesamowita: w rajskie krajobrazy kraju, jest wplecionych wiele aktywnych wulkanów. Najaktywniejsze z nich to Merapi oraz Jawa - możecie wejść na samą górę, żeby przekonać się o ich pięknie na własne oczy. Ogólnie mówiąc, wizyta Indonezji to marzenie każdego odkrywcy. Kraj oferuje niezliczoną ilość zjawiskowych miejsc godnych odwiedzenia i uwiecznienia w pamięci. 

Jawa i Dżakarta

Jawa jest najbardziej zaludnioną ze wszystkich indonezyjskich wysp. Oferuje ona niemal wszystko: od olśniewającej przyrody do historycznych zabytków. Na Jawie położona jest również stolica Indonezji - Dżakarta. Jest ona najpopularniejszym miastem w Indonezji, które słynie głównie z wielu rynków i ogromnego pałacu sułtanów zwanego Keraton. Można tu także znaleźć starożytną świątynię Borobudur oraz świątynię hinduską Prambanan, która jest uważana za największą w kraju. Warto się również wybrać do parku kulturowego Taman Mini Indonesia Indah w Dżakarcie, gdzie czeka Was wiele kulturowych imprez. Jak sami widzicie, Dżakarta jest bardzo ekscytująca, ale musimy dodać, że jest też niestety silnie zanieczyszczona.

Przeżyj przygodę w Indonezji!

Zachęcamy Was do odkrycia podwodnego świata Indonezji! Kilka tysięcy kilometrów rafy koralowej zapewnia nieskończoną ilość niesamowitych miejsc do nurkowych; Sulawesi na przykład oferuje nurkowanie wrakowe na obrzeżach miasta Makassar i ścian koralowych wokół Bunaken National Marine Park. Nurkując w Indonezji będziecie mieli okazję zobaczyć rekiny, żółwie i oczywiście piękne rafy. Indonezja to idealne miejsce dla prawdziwych miłośników tego wodnego sportu.

A jeśli dla odmiany macie ochotę na wspinaczkę, skorzystajcie z okazji i wjedźcie na wulkany Jawa czy Merapi. Wejście na samą górę nagrodzi Was niesamowitym widokiem na wyspę. Wśród podróżników popularna jest również wędrówka wokół wulkanu Bromo. 

Koniecznie zachęcamy Was do  wybrania się do Parku Narodowego Lore Lindu. Obszar ten nadal stanowi dom dla wielu plemion oraz wspaniałe doświadczenie kulturowe dla wszystkich podróżujących.

Kiedy najlepiej wybrać się do Indonezji?

Grudzień, styczeń i luty są najwilgotniejszymi miesiącami w roku. Deszczowy, choć nadal gorący sezon trwa mniej więcej od października do kwietnia i jest to najlepszy czas, aby wybrać się do Indonezji. Północne wyspy bywają mokre przez cały rok, a okres od maja do września jest zazwyczaj gorący i suchy.

Wskazówki KILROY'a

Planując podróż do Indonezji koniecznie sprawdźcie 'rozkład jazdy' festiwali w tym kraju. Jest ich mnóstwo i poza tym, że są świetną atrakcją, mogą one też zakłócić funkcjonowanie transportu i podwyższyć ceny zakwaterowania.

Kontakt