Japonia

Góra Fudżi - czynny stratowulkan, a zarówno najwyższy szczyt Japonii. Widać ją czasami nawet z Tokio.
 

Odkryj Japonię - kraj kwitnącej wiśni

Rzeczy, które głownie kojarzą nam się z Japonią to ekstremalna nowoczesność, malownicze świątynie i ogrody, pyszna japońska kuchnia oraz zatłoczone ulice. Jednak jest to kraj, który ma zdecydowanie więcej do zaoferowania i zadziwia nawet najbardziej doświadczonych podróżników. Zatem, najwyższa pora pojechać do Japonii!

Tokio – ze skrajności w skrajność

Tokio jest z reguły pierwszym przystankiem podróży po Japonii. Jest to bez wątpienia porywające miasto, które na pierwszy rzut oka może wydawać się dość chaotyczne, aczkolwiek pod tą przykrywką znajdziecie zaskakujący porządek.

Początkowo, można spodziewać się lekkiego szoku kulturowego z uwagi na miejski gwar oraz tłumy ludzi, których ilość, ciężko jest doświadczyć w jakimkolwiek innym mieście. Przytłaczająca może wydawać się również ilość świateł, banerów, neonowych reklam i migających fasad. Wszystkie te wrażenia mogą sprawić, że poczujecie się tam nieco klaustrofobicznie, ale da się do tego szybko przezwyczaić.

Na szczęście, miasto sąsiaduje z wieloma równie wyjątkowymi i nieco spokojniejszymi miejscowościami i zakątkami kraju. Ponadto, Tokio samo w sobie oferuje oazy spokoju oraz inne niespodzianki, trzeba tylko dokładnie poszukać.

Tokyo Shibuya Crossing

Będąc w Tokyo koniecznie spróbujcie lokalnych ryb

Tokyo Tsukiji jest największym targiem rybnym na świecie, dlatego nie trzeba dodawać, iż miłośnicy ryb i sushi koniecznie muszą tam wpaść! Każdego dnia, pierwsi goście ustawiają się w kolejce już o 5 rano.

Po wizycie na rynku rybnym, polecamy wybrać się do Nikko, które jest skupiskiem pięknych japońskich świątyń, położonym kilka godzin jazdy na północ od Tokyo. To tam spoczywa pierwszy cesarz Japonii - Toshuo. Oprócz tego ilość pięknym świątyń, zarówno buddyjskich jak i shinto jest dość oszałamiająca. Shinto jest oryginalną religią kraju, która czci japońskich przodków. Można tam trafić również na tradycyjną ceremonię zaślubin, podczas której, wszysy uczestnicy zakładają piękne tradycyjne suknie. Nawet jeśli na taki ślub nie traficie, miejsce to na pewno zrobi na Was niebywałe wrażenie, głównie z uwagi na swoją lokalizację - znajduje się w głębi lasu cedrowego, podkreślając jego tajemniczość.

Traditional Japaneese Wedding Couple

Gorące źródła termalne w Japonii

Niemożliwym jest podróżowanie po Japonii i przegapienie wizyty w co najmniej jednym z wielu gorących źródeł rozproszonych po całym kraju. Po japońsku nazywają się one Onsen. By zanurzyć się w takim źródle, warto wybrać się do Hakone, które znajduje się około 100 km od Tokio. Stamtąd będziecie również mogli podziwiać widok na Fudżi, czyli stratowulkan i najwyższy szczyt Japonii.

Japan Hot Spring

Kioto – odwiedźcie historyczną Japonię

Będąc w Japonii koniecznie zalecamy spędzić przynajmniej dwa dni w Kioto, choć tak naprawdę potrzeba około tygodnia, by dogłębnie poznać to historyczne miasto. Kioto jest pełne pięknych pawilonów i świątyń. Bez wątpliwości, jest to najlepsze miejsce by odkryć prawdziwą Japonię.

japan-kyoto-temple

Zamek Himeji

Żeby dostać się z Tokio do Kioto, warto wsiąść w Shinkansen, czyli w najszybszy na świecie pociąg. Sama jazda będzie sporą atrakcją, a po drodze czekają na Was kolejne! Podczas przejażdżki będziecie mieli okazję zobaczyć jeden z imponujących zamków, zwany zamkiem Himeji. Część swojej sławy zawdzięcza on temu, że pojawił się w jednym z filmów o Jamesie Bondzie "Żyje się tylko dwa razy". Bez wątpliwości należy do jednych z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych w kraju. Reprezentuje on typową dla Japonii architekturę. Obiekt jest również chroniony przez UNESCO.

Narciarstwo w Japonii: Hokkaido i Sapporo

Jeśli wybieracie się do Japonii w okresie zimowym, koniecznie udajcie się na narty na wyspie Hokkaido na północy Japonii. Tam również odkryjecie dzikie lasy i aktywne wulkany. Tereny w przeważającej części Hokkaido są idealne do uprawiania narciarstwa oraz innych sportów zimowych. Śnieg pojawia się tam już od listopada i leży aż do kwietnia. Oprócz doskonałego Sapporo Snow Festival, istnieje duża liczba ośrodków wartych odwiedzenia z możliwością szaleństwa na śniegu. Do polecanych miejsc należą między innymi Niseko, Furano oraz Rusutsu.

Japan Skiing Lift

Południowa Japonia: Okinawa

Na przeciwległym krańcu Japonii, znajduje się archipelag Okinawa, w którym panują wysokie temperatury przez większą część roku. Zarówno na głównej wyspie Okinawa jak i na mniejszych wyspach wokół niej, znajdują się rajskie plaże i piękne rafy koralowe. Więc jeśli macie czas i chcecie zrobić sobie przerwę od szalonych miast Japonii, zdecydowanie zróbcie to na Okinawie!

Ceny w Japonii

Wydatki podczas podróży po Japonii wcale nie muszą być aż tak spore, jak wielu się tego spodziewa. Jeśli dołożycie wszelkich starań by znaleźć tańsze miejsca na posiłki i zakwaterowanie, wyjazd może Was wyjść dość tanio. Nocleg można znaleźć od około 20 euro. Za taką też samę sumę będziecie w stanie zjeść trzy posiłki dziennie.

Transport w Japonii

Backpackerom lub osobom podróżującym na własną rękę, polecamy wykupić Japan Rail Pass, czyli bilet okresowy na wybrane środki komunikacji firmy Japan Railway w Japonii. Posiadając taki bilet, możecie podróżować bez umiaru przez 7, 14 lub 21 dni. Jest to zdecydowanie najtańsza forma podróży. Należy jednak pamiętać, iż bilet ten można wykupić tylko poza Japonią, także istotne jest, aby zrobić to przed wyjazdem.

 

Jeśli natomiast wolicie podróżować z osobą, która zapewni Wam prawdziwe lokalne doświadczenie i pokaże najlepsze miejsca w Japonii, warto jest rozważyć udział w jednej z wycieczek, które oferujemy. Sprawdźcie również inne atrakcje Japonii!

Planujesz podróż do Japonii?
Napisz do nas!

Kontakt