Kambodża

Poczciwa staruszka w Kambodży
 

Odkryj Kambodżę - świątynie, plaże i pyszne jedzenie!

Kambodża jest wyjątkowym miejscem w Azji. Kraj oferuje wiele atrakcji, do których należy między innymi zapierająca dech w piersiach przyroda, doskonałe jedzenie i oczywiście wspaniałe zabytki. Jeśli Waszym marzeniem jest doświadczenie uroków Kambodży, zarezerwujcie swoją wycieczkę z KILROY'em!

Dla wielu podróż po Kambodży rozpoczyna się w stolicy kraju, Phnom Penh, miasta które rozwija się w szybkim tempie i ma ponad milion mieszkańców. Ku uciesze turystów, jego infrastruktura ewoluowała, ale miasto nadal posiada dowody jego krwawej i tragicznej przeszłości.

W Kambodży znajduje się kilka bardzo ciekawych świątyń. Jednymi z nich są Ounalom, Wat Phnom i Wat Moha Montrei. Warto też odwiedzić Silver Pagoda, olbrzymi kompleks świątynny z epoki Khmerów (IX-XIII wiek), który został zbudowany przy użyciu srebra, diamentów i kryształów. Przez Phnom Penh biegnie rzeka Mekong i to tam na przykład możecie się odprężyć odwiedzając jedną z przybrzeżnych kawiarni w paryskim stylu. W drugiej połowie XIX wieku kraj był kolonią francuską i jak sami zobaczycie, w mieście można znaleźć na to wiele dowodów. 

Odkryjcie największą atrakcję Kambodży - Angkor Wat

Z Phnom Pen, można przedostać się na drugą stronę jeziora Tom Le Sap do Siam Reap. Jest to ”brama” do głównej atrakcji Kambodży - kompleksu Angkor Wat. Z pewnością nie można podróżować po Kambodży bez wizyty w tych imponujących ruinach świątyni pochodzącej z XII wieku. Zwykła przechadzka po tym miejscu sprawi, że będzie to niezapomniane doświadczenie! Tutaj również otrzymacie unikalny wgląd w historię i kulturę kraju.

Plaże Kambodży - Sihanoukville & Bamboo Island

Jedną z najciekawszych rzeczy dotyczących Kambodży jest fakt, że kraj jest idealną kombinacją kultury, historii i urzekającej przyrody. Najpiękniejsze plaże znajdują się zaraz poza miastem, więc dobrym rozwiązaniem, żeby ułatwić sobie przemieszczanie się i odwiedzenie plaż, jest wynajęcie skutera. Brzmi dobrze?

W takim razie polecamy Wam wybrać się także na Bamboo Island. Żeby się dostać na wyspę, należy wsiąść do jednej z lokalnych łodzi, które kursują na tym odcinku - przeprawa potrwa godzinę. Wycieczka warta jest zachodu, bo pobyt na wyspie sprawi, że poczujecie się jak w raju. Zakwaterowanie w uroczych bungalowach też z pewnością przypadnie Wam do gustu. Jeśli chcecie odciąć się od świata, zrelaksować się w otoczeniu wspaniałych krajobrazów, promieni słońca, spokoju i gwieździstych nocy - jest to miejsce dla Was!

Kambodża - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt