Korea Południowa

Pałac Changdeok w Seulu
 

Odkryj Koreę Południową

Korea Południowa jest idealną destynacją podczas Waszej podróży dookoła świata, mając do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji: spędzenia kilku dni w Seulu, zobaczenia strefy zmilitaryzowanej lub odwiedzenia jednej z wysp tj. Czedżu (Jeju) czy Cheongsando. Skontaktujcie się z KILROY'em, by zaplanować niezapomniany pobyt w Korei!

Korea Południowa oferuje zdecydowanie więcej niż sensację YouTube'a Psy i jego hit "Gangnam Style". Korea ma niesamowicie ciekawą historię oraz kulturę, a jednocześnie jest jednym z najnowocześniejszych państw na świecie. Stolica kraju, Seoul, jest jedną z największych na świecie. Znajdziecie tam nie tylko nowoczesną architekturę, ale również starożytne świątynie i pawilony. Oprócz tego, będziecie mogli poimprezować w rytmie K-popu, lub zmierzyć się z najlepszymi graczami gier komputerowych na świecie.

Korea Południowa - święto latarni - strumień Cheonggyecheon

Jeśli będziecie mieli jednak ochotę uniknąć gwaru metropolii, wybierzcie się na jedną z pięknych wsi, czy do parków narodowych. W kraju też znajdziecie piękne plaże oraz gorące źródła. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników wspinaczki górskiej oraz narciarstwa. Podsumowując, w Korei Południowej, każdy znajdzie coś dla siebie!

Korea Południowa - parki, plaże oraz gorące źródła

Duża część terenu Korei Południowej to tereny górskie, które są objęte opieką i należą do terenów parków narodowych. Oprócz tego, wzdłuż wybrzeża rozciąga się mnóstwo pięknych wysepek. Koniecznie odwiedźcie Czedżu (Jeju Island) i zobaczcie Manjanggul. 

Świątynia Haedong Yonggungsa

Warto odwiedzić wschodnie wybrzeże Korei Południowej, gdzie znajduje się Park Narodowy Seoraksan, w którym znajdziecie świątynie z czasów starożytnych, gęste lasy, olbrzymie wodospady, góry, rzeki, białe piaszczyste plaże… A jeśli będziecie mieli niedosyt, możecie wybrać się do Hallyo Haesang cechującego się zapierającym dech w piersiach wybrzeżem i krystalicznie czystą wodą otaczającą masę małych wysepek. Dla osób zainteresowanych kulturą kraju, polecamy zrobić przystanek w Popchusa (w Parku Narodowym Songnisan), gdzie jest zlokalizowana jedna z największych i najbardziej fascynujących części świątyni w całej Korei Południowej.

South Korea - Góra Mudeungsan

Plaże na północno-wschodnim wybrzeżu w okolicy Samcheok są niezwykle piękne. Niektóre z nich sa wyrzeźbione z formacji skalnych i kamienia, podczas gdy inne są pokryte białym piaskiem. Nie wspominając o tym, że obszar ma wspaniałe restauracje rybne. Warto też popływać w gorących źródłach wokół plaż w dzielnicy Haeundae w mieście Busan. Znane są one ze swoich właściwości leczniczych.

Rozkoszujcie się kuchnią koreańską

Pewnie słyszeliście o kimchi, czyli mieszance warzyw (głównie kapusty) marynowanych w mieszance chili, czosnku oraz imbirze. Biorąc pod uwagę popularność kimchi, chyba nie musimy Was długo namawiać, żebyście go spróbowali! Kuchnia koreańska charakteryzuje się ekscytującymi smakami, chodź potrawy są uważane za dość ostre. To tam również będziecie mieli okazję skosztować żywej ośmiornicy. W tym celu najlepiej wybrać się na targ rybny Noryangjin. Pamiętajcie by jeść ją powoli oraz dokładnie pogryźć, gdyż kawałki ośmiornicy mocno przyczepiają się zarówno do pałeczek, jak i podniebienia oraz gardła. Pewnie wcale Was nie wystraszyliśmy. Smacznego!

Słynne Kimchi

Kiedy najlepiej wybrać się do Korei Południowej?

Z uwagi na fakt, że Korea Południowa cechuje się klimatem kontynentalnym, zimy są długie, mroźne i suche. Tymczasem latem temperatura często przekracza 40ºC, a powietrze jest bardzo wilgotne. Dlatego, najlepszym czasem na wizytę w Korei są miesiące od września do listopada lub kwiecień oraz maj.

Potrzebujesz wskazówek dotyczących podróży po Korei?
Napisz do nas!

Korea Południowa - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt