Laos

W Laosie spotkasz mnóstwo mnichów.
 

Odkryj Laos - kraj pełen skarbów

Jak opisać Laos w kilku słowach? Autentyczność, dzika przyroda, piękne wodospady, góry, wioski i gościnność mieszkańców. Jeśli składacie wizytę w północnej Tajlandii, zdecydowanie polecamy również odwiedzić Laos. Laos jest krajem, który sprawia wrażenie jakby czas się w nim zatrzymał. Co więcej, nie został on jeszcze dotknięty przez masową turystykę.

Idealnie spędzony czas w Laosie? Rejs po rzece Mekong, spacer po Hmong (północny-wschód Laosu), wędrówka od świątyni do świątyni w historycznym mieście Luang Prabang, posiłek na brzegu rzeki w Vientiane stolicy lub wizyta w starożytnym królewskim mieście Champasak. Laos jest w 100% czysty, a duża część jego natury jest wciąż nietknięta, ponadto akwaterowanie i wyżywienie znajdziecie zawsze w bardzo przystepnej cenie. Laos gwarantuje mnóstwo wspaniałych przygód i wspomnień.

Położenie

Laos jest położony w południowo-wschodniej Azji i graniczy z Mjanmą, Chinami, Wietnamem, Kambodżą oraz Tajlandią. Kraj jest zamieszkały przez 6 milionów mieszkańców, Laotańczyków. Większość z nich mieszka w Dolinie Mekong. Laos jest nie tylko znany dzięki swojej kulturze oraz pięknej dzikiej naturze, ale również słynie z gościnności swoich mieszkańców.

Po prawie 20 latach izolacji, Laos obecnie coraz bardziej otwiera się na zagranicznych turystów. Wjazd do kraju jest teraz możliwy za pośrednictwem trzech międzynarodowych lotnisk znajdujących się w Vientiane, Luang Prabang i Pakse. Laos liczy 16 województw, które w większości są terenami górzystymi. Dla tych, którzy lubią podróżować po mniej turystycznych rejonach, Laos będzie idealnym miejscem do backpackingu.

Wodospad Luang Prabang

Vientiane oraz egzotyczna przyroda Laosu 

Vientiane, spokojna i pełna nienaruszonej natury stolica Laosu, na pewno Was w sobie rozkocha. Vientiane znajduje się w zachodniej części kraju i jest największym miastem w kraju. To przytulne i trochę senne miejsce, położone jest nad rzeką Mekong, głównej arterii komunikacyjnej kraju. To tutaj będziecie mieli okazję wybrać się w mini rejs po Mekong, której długość sięga prawie 4.500 kilometrów.

Po przyjeździe do miasta, wielu podróżnych jest zaskoczonych tak przyjazną atmosferą i niefrasobliwym klimatem jaki tam panuje. Ich zdziwienie będzie szybko spotęgowane przez niesamowite widoki, oraz wspaniałą przyrodę Laosu.

Laos jest również pełen doskonałych górskich szlaków. Oprócz wielu ścieżek, można też ruszyć na wędrówkę po rozległych lasach. Dodatkowo, można wziąć rower i wybrać się na wycieczkę trasami między wieloma wsiami i miasteczkami, które są porozrzucane po całym Laosie. A jeśli jesteście entuzjastami sportów wodnych, możecie znaleźć w naszej ofercie mnóstwo spływów kajakowych oraz innych atrakcji.

Wycieczki łodzią po Laosie

Wiele osób odwiedzających Laos, rozpoczyna swoją podróż dwudniową wycieczką łodzią po rzece Mekong. Oprócz niesamowitych doświadczeń, znajdziecie też okazję, by spotkać tutaj innych podróżnych, zmierzających prawdopodobnie w tym samym kierunku co Wy. 

Wycieczki łodzią w Laosie

Ławki na pokładzie być może nie są miękkie, ale fakt, że można popłynąć po rzece Mekong do starożytnego Luang Prabang, a obecnego Pakbeng, sprawia, że zdecydowanie warto spróbować tego wyzwania. Tymczasem po drodze, znajdziecie się w otoczeniu niesamowitej przyrody, gór, wzgórz i najbardziej idyllicznych wiosek rybackich.

Święta w Laosie

Od 12 do 15 kwietnia Laotańczycy świętują Pi Mai, czyli Nowy Rok. Laotańczycy życzą członkom swoich rodzin i przyjaciołom Szczęśliwego Nowego Roku poprzez oblewanie się wodą mówiąc "sok di pi mai". W listopadzie natomiast  rozpoczyna się That Luang Festival, duży festiwal w stolicy, który trwa przez kilka tygodni.

Najlepszy czas na wizytę w Laosie

W Laosie pora deszczowa trwa od czerwca do października. Ale nawet, gdy pada deszcz, pogoda jest przyjemna. Podczas pory deszczowej kraj wygląda doskonale, a zielone i bujne doliny stają się jeszcze bardziej malownicze. W Laosie istnieją trzy sezony - najprzyjemniejszym z nich jest czas od listopada do lutego, gdy średnia temperatura wynosi 25 - 29 stopni Celsjusza.

Laos - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt