Malezja

W Kuala Lumpur, koniecznie odwiedźcie legendarne Petronas Twin Towers
 

Malezja - gdzie Wschód spotyka Zachód

Malezja to kraj wyjątkowy, który zapewni Wam sporo atrakcji: zobaczycie nowoczesną architekturę miast, malownicze wsie, dżungle oraz zachwycicie się niebiańskimi plażami i rajskimi wyspami, obfitującymi w niezwykłą przyrodę… Sprawdźcie, co jeszcze czeka na Was w Malezji!

Malezja jest pełna kontrastów, co czasami może być czasami przytłaczajace. Jednak jest to również jeden z krajów azjatyckich, które wzorują się stylem zachodnim, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę styl życia i architekturę. Wynika to między innymi z faktu, że Malezja była okupowana przez Anglię aż do roku 1957. Mimo że w kraju można zaobserwować wiele zachodnich naleciałości, oczywiście nadal zakorzenione są typowe cechy kultury malezyjskiej.

Cameron Highlands w Malezjii

Atrakcje nowoczesnego Kuala Lumpur

Stolica Malezji, Kuala Lumpur jest gwarną i nowoczesną metropolią, zamieszkałą przez prawie 7 milionów mieszkańców. Kuala Lumpur, często skracane jako KL, oznacza po prostu "błotniste ujście". Miasto staje się coraz bardziej popularne wśród turystów i oferuje wiele ciekawych atrakcji kulturalnych oraz wspaniałych zabytków. Zobaczycie tu świątynie, egzotyczne rynki, czy muzea. Ponadto, "KL" jest idealnym miastem na luksusowy wypoczynek. Miasto oferuje jedne z najtańszych 5-gwiazdkowych hoteli na całym świecieNa obszarze zwanym Golden Triangle, znajduje się większość luksusowych hoteli, nocnych klubów i centrów handlowych, jak również słynne Petronas Towers.

Kuala Lumpur - Petronas Towers nocą

Będąc w Malezji, nie możecie odmówić sobie wspaniałej lokalnej kuchni. Koniecznie spróbujcie kurczaka satay, czyli grillowanych szaszłyków z kurczaka podawanych ze słodkim sosem orzechowym.

Wspinaczka oraz nurkowanie na Borneo

Borneo jest trzecią co do wielkości wyspą na świecie, której oferta atrakcji jest wyjątkowo porywająca. Można wspiąć się tutaj na Mount Kinabalu (najwyższą górę w południowo-wschodniej Azji), nurkować w Sipadan (jednym z najlepszych ośrodków nurkowych na świecie) oraz zbliżyć się do nosaczy i orangutanów.

Mount Kinabalu - wspinaczka górska w Malezji

Wyspy Perhentian

Perhentian składają się z dwóch wysp z rajskimi plażami ciągnącymi się przy brzegu wyspy. Krystalicznie czysta woda oraz piękne rafy koralowe dopełniają tego kojącego widoku. Pakujcie bikini oraz szorty i koniecznie zaplanujcie wizytę na Wyspach Perhentian. Oprócz sportów wodnych, Wyspy Perhentian oferują możliwość trekkingu przez bujne dżungle dla tych, którzy mają ochotę aktywnie spędzić czas - tym razem powyżej poziomu wody.

Takie widoki czekają Was na malezyjskich wyspach

Penang

Penang jest położona w południowo-wschodniej części Malezji, blisko granicy z Tajlandią. Na wyspie znajdują się dżungle, farmy i małe wioski rybackie. Większość zwiedzających udaje się do centrum Penang, czyli Georgetown. Koniecznie wybierzcie się na przejażdżkę kolejką górską na wzgórze Penang, z którego rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków, jaki kiedykolwiek ukaże się Waszym oczom. Z góry widać również najdłuższy most w południowo-wschodniej Azji. Lunch lub kolacja w jednej z restauracji na szczycie, a następnie wycieczka do Kek Lok Si,  największej buddyjskiej świątyni w kraju, brzmią jak idealnie zaplanowany dzień w tej okolicy. 

Ulice Penang

 

Kiedy najlepiej wybrać się do Malezji

W Malezji panuje klimat tropikalny, który niewiele zmienia się na przestrzeni roku. Temperatura waha się między 20 a 35 stopniami. Jeśli jesteście miłośnikiem plażowania, nie polecamy wybierać się na wschodnie wybrzeże w miesiącach od listopada do stycznia oraz unikać wizyty na zachodnim wybrzeżu pomiędzy wrześniem a grudniem, ponieważ wtedy trwa tam sezon deszczowy.

Malezja - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt