Kuala Lumpur

Jaskinie Batu to jedna z największych atrakcji w Kuala Lumpur
 

Odkryj Kuala Lumpur!

Większość odwiedzających zakochuje się w Kuala Lumpur od pierwszego wejrzenia. Ta azjatycka metropolia oferuje wszystko o czym można zamarzyć, aby wakacje były w zupełności udane: od historycznych pawilonów, egzotycznych bazarów, doświadczeń kulturalnych, po centra handlowe, nowoczesny transport oraz wydajne połącznia do innych miejsc w Azji SE.

Kuala Lumpur jest stolicą Malezji, która gwałtownie rozwinęła się przez ostatnie 150 lat. Początkowo była małą wioską, a teraz jest wielką azjatyckią metropolią liczącej 6.9 miliona mieszkańców. Jedym z największych symboli KL są oczywiście Petronas Towers, czyli bliźniacze wieże w Kuala Lumpur, które koniecznie należy zobaczyć odwiedzając to miasto.

Lśniące wieże są położone w samym sercu miasta, a nocą kiedy są podświetlone, wyglądają jeszcze bardziej spektakularne. Petronas Towers oferują owocne zakupy, a z najwyższych pięter budynków można podziwiać widok na całe miasto.

Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers

Kuala Lumpur podzielone jest na kilka dzielnic. Do najbardziej interesujących zalicza się:

  • Centrum miasta – to tam znajdują się Merdeka Square, słynny budynek Sultan Abdul Samad, Klub Selangor oraz stare Chinatown, gdzie można spróbować pysznego jedzenia i odwiedzić rynki
  • Golden Triangle – dzielnica luksusowych hoteli, ekskluzywnych sklepów, domów handlowych, imprezowni oraz Petronas Twin Towers.
  • Tuanku Abdul Rahman – sąsiadująca z Golden Triangle, dzielnica gdzie znajdziecie tańsze zakwaterowanie

Szał zakupów w Kuala Lumpur

Chwyćcie swoje lśniące karty kredytowe i udajcie się na shopping! W Kuala Lumpur możecie liczyć na zawsze udane zakupy. Centra handlowe oferują wszystko, czego sobie zamarzycie: ekskluzywne marki butów, torebek, ubrań czy biżuterii. Na bazarach, również znajdziecie produkty Gucci czy Diora w przystępnych cenach (oczywiście nikt nigdy nie zauważy, że to podróbka...!), jak również wiele ręcznie robionych skarbów, pamiątek, płyt DVD czy zegarków. Jedyna rzecz, która w pewnym momencie może Was powstrzymać od zakupowego przedawkowania jest ograniczony bagaż w drodze powrotnej.

Życie nocne w Kuala Lumpur

Życie nocne w Kuala Lumpur jest niewątpliwie ekscytujące, a miasto nocą jest bardzo bezpieczne. Drinki są niedrogie i pyszne, DJ-e chętnie zagrają Twoje ulubione hity - nocne wyjście na imprezę na pewno Was nie zawiedzie. Osobom o pokaźniejszym budżecie polecamy wybrać się do lobby hotelu Shangri-La i wypić truskawkowe daiquiri, jest najlepsze!

Kuala Lumpur - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt