Mjanma (Birma)

Wschód słońca nad Bagan w Mjanmnie
 

Odkryj Mjanmę – ukryty klejnot Azji

Piękne świątynie, charakterystyczna przyroda, elegancko udekorowane hotele oraz gościnni mieszkańcy. To wszystko czeka na Was, gdy obudzicie w sobie ducha przygody i wybierzecie się do Mjanmy!

Mjanma jest położona w południowo-wschodniej części Azji i graniczy z Tajlandią, Chinami, Laosem, Indiami i Bangladeszem. Mjanma posiada nie tylko piękne wybrzeże, ale również tereny górzyste oraz rozłożyste tereny nizinne.

Kuchnia birmańska

Kuchnia birmańska reprezentuje bardzo przyjemne smaki, które znajdują sporą rzeszę wielbicieli. Podstawą większości potraw jest ryż, aczkolwiek mieszkańcy jedzą również sporo chleba i makaronu. W potrawach znajdziemy krewetki, ryby, wieprzowinę oraz baraninę. Tradycyjną potrawą kuchni birmańskiej jest "mohinga". Jest to zupa z suma, podawana z makaronem. Koniecznie spróbujcie!

Aung San Suu Kyi w centrum birmańskiej historii

Mjanma to dawna kolonia brytyjska, która uzyskała niepodległość w 1947 roku. W 1991 roku Aung San Suu Kyi zdobyła Nagrodę Nobla po przytłaczającym zwycięstwie w wyborach parlamentarnych w tym kraju. Ale zwycięstwo nie zostało uznane przez rząd wojskowy, a Aung San Suu Kyi została umieszczona w areszcie domowym. Od tamtej wielokrotnie skazywana była na areszt domowy. Jednakże od maja 2012 Aung San Suu Kyi jest członkinią parlamentu.

Kiedy najlepiej wybrać się do Mjanmy

Klimat Mjanmy jest wilgotny i gorący. Średnia temperatura przekracza 30°C. Największych opadów można spodziewać się od czerwca do sierpnia. Najlepszym okresem na wizytę jest sezon od początku października to końca lutego. Zaraz po sezonie deszczowym, w październiku, pola ryżowe wyglądają jak zielone rozłożyste dywany. Warto zobaczyć to na własne oczy!

Uzbrojcie się w gotówkę

Należy pamiętać, iż w Mjanmnie, bankomaty nie są w użyciu oraz nie można płacić kartami debetowymi, ani kredytowymi.

Mjanma (Birma) - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt