Singapur

Singapur jest ultranowoczesnym Azjatyckim miastem-państwem.
 

Odkryj Singapur - ultranowoczesną Azję

Dla wielu podróżujących do Azji, Singapur będzie naturalnym miejscem przesiadki podczas podróży. Stamtąd można już się dostać do każdego miejsca w Azji, Oceani, USA, Afryki czy z powrotem do Europy. Dlaczego by tak nie skorzystać z okazji i nie odkryć tego imponującego miasta?

Jedno z najzamożniejszych i najnowocześniejszych miast, Singapur, jest znane ze swojej silnej gospodarki, niesamowicie szybkiego rozwoju oraz zaawansowanych technologii. Dla wielu, Singapur to miejsce przesiadki, jednak KILROY poleca spędzić tam kilka dni by doświadczyć tego ciekawego miasta.

Dla miłośników zakupów, główną atrakcją będzie Orchard Road, dzielnica w której znajdują się ogromne, nowoczesne centra handlowe. Wszędzie można znaleźć tanią elektronikę, ale należy uważać na podróbki i zawsze dokładnie sprawdzić swoje produkty. Najlepiej robić zakupy w większych sklepach. Z drugiej strony, dzień na wyspie Sentosa daje wiele możliwości do zwiedzania. Można wybrać się do zoo, na plażę, czy do muzeum (Fort Siloso). Zalecamy również, aby spędzić trochę czasu na spacerze po centrum miasta. Czekają na Was China Town, albo Little India, które są warte odwiedzenia zarówno w dzień jak i w nocy. Znajdziecie tu wiele przytulnych restauracji, lokalnych rynków, sklepów oraz parków. 

Singapur nocą

Jak poruszać się po Singapurze?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na poruszanie się po mieście jest MRT, czyli nowoczesny system metra w Singapurze. Pociągi jeżdżą często, a sieć jest bardzo dobrze rozwinięta. Taksówki można znaleźć wszędzie, ale należy pamiętać, że  w godzinach szczytu lub ulewnego deszczu, ich złapanie graniczy z cudem. Dodatkowo, kilka razy dziennie można wskoczyć na prom, który weźmie Cię na inną wyspę. 

Jakie jest jedzenie w Singapurze?

W Singapurze, znajdziecie wszystkie rodzaje kuchni azjatyckiej i międzynarodowej. Dla najbardziej autentycznych doświadczeń, należy wybrać się do restauracji, gdzie można spróbować lokalnej kuchni. Biorąc pod uwagę lokalne specjały, polecamy spróbować chili crab, laksa (nudle z kokosem, jajkiem, krewetkami i małżami) oraz rojaka (mieszanka warzyw i owoców zmieszanych z pastą z krewetek i orzeszkami ziemnymi).

Wskazówki KILROY'a

Zapomnijcie o wszelkiego rodzaju narkotykach, ani nie noście ze sobą żadnych podejrzanych substancji. W Singapurze obowiązują bardzo surowe przepisy związane z używaniem, czy posiadaniem powyższych (dotyczą one też odpadów, alkoholu i palenia), grzywny są wysokie, a policja bezwzględna.

Planujesz wizytę w Singapurze?
Skontaktuj się z nami!

 

Singapur - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt