Sri Lanka

Na Sri Lance jest wiele pięknych miejsc, gdzie możesz się wyciszyć i ukoić swoją duszę.
 

Pojedź na Sri Lankę i poznaj magię Azji południowej

Sri Lanka to wspaniały wyspiarski kraj w Azji południowej, który przyciąga podróżników od wielu lat. Ci, którzy odwiedzili Sri Lankę mówią o jej szmaragdowych plażach, pięknych lasach oraz bogatym dziedzictwie kulturowym. Sri Lanki słynie również z eksportu herbaty, kawy, cynamonu i wysokiej jakości kokosów.

Z uwagi na fakt, że Sri Lanka jest wciąż krajem rozwijającym się, podróżowanie tam jest relatywnie tanie i ogólnie rzecz biorąc, nie ma problemów z transportem, gdyż większość miast jest ze sobą połączona koleją.

Colombo - stolica Sri Lanki

Sri Lanka Colombo City View

Atrakcje Sri Lanki

Jedną z atrakcji jest park narodowy Yala, zamieszkały przez lokalne egzotyczne zwierzęta. Położona na południowym wschodzie Sri Lanki, Yala to piękna okolica pełna suchych zarośli w nizinnym położeniu na długim odcinku wybrzeża, rozciągniętego wzdłuż skalistych wysepek.

Na północy kraju, znajduje się park narodowy Wilpattu, który jest domem dla wielu wspaniałych gatunków ptactwa wodnego, od bocianów do warzęchę białą. Kolejną atrakcją, którą Sri Lanka zawdzięcza swojej bujnej dzikiej przyrodzie, jest rezerwat leśny Sinharaja, który został umieszczony na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Plantacje herbaty na Sri Lance

Dla fanów pięknych krajobrazów, polecamy odwiedzić Horton Palins lub Hill Country, gdzie rozciągają się plantacje zielonej herbaty. Jeśli chcecie odkryć imponujące świątynie w otoczeniu wspaniałej natury, polecamy wtedy wybrać się do Ella.

Sri Lanka - Raj dla surferów

Z uwagi na idealne warunki do surfowania panujące na Sri Lance, destynacja stała się niebywale popularna wśród surferów z całego świata. Ty również możesz spróbować swoich sił biorąc udział w jednym z obozów surfingowych, które oferujemy na Sri Lance.

Miasta, czyli skarby Sri Lanki

Miasta Anuradhapura i Polonnaruwa oferują wspaniałe stupy (sakralne budowle buddyjskie) oraz wiele innych dzieł sztuki i architektury buddyjskiej. Natomiast Galle, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest doskonale zachowanym miastem, w którym wciąż można poczuć wpływy kolonizacji.

Galle - Sri Lanka

Trekking na Sri Lance

Na miłośników trekkingu, na Sri Lance zdecydowanie czeka mnóstwo atrakcji. Piękna okolica Haputale i Diyatalawa stanowi bazę wypadową wielu wycieczek pieszych przez góry, dżungle, wodospady, rozlewiska i pola herbaty.

Jeśli nie czujecie się swobodnie chodząc po górach na własną ręke, zachęcamy by zapoznać się z ofertą wypraw trekkingowych, które tam oferujemy. W ten sposób, razem z lokalnym przewodnikiem dotrzecie w miejsca, o których zwyczajni turyści nawet nie wiedzą.

Wspinaczka górska na Sri Lance

Joga na Sri Lance

Sri Lanka jest powszechnie znana ze szkół jogi oraz tak zwanych yoga retreats. Z czystym sumieniem polecamy jeden z nich:

Festiwale na Sri Lance

13 kwietnia każdego roku, mieszkańcy Sri Lanki zbierają się na ulicach, by świętować festiwal noworoczny Sinhala & Tamil. Esala Parahera to kolejny z festiwali, na który zdecydowanie warto się wybrać, by doświadczyć kultury Sri Lanki. Jest to prawdziwa uczta, podczas której będziecie mieli okazje zobaczyć parady oraz pokazy tańca niemal w każdym zakątku miasta. Festiwal ten ma miejsce zazwyczaj w lipcu lub sierpniu w mieście Kandy.

Sri Lanka Mirissa Beach

Pogoda na Sri Lance

Klimat Sri Lanki jest ciepły i tropikalny. Średnia roczna temperatura waha się od 28 °C do prawie 31 °C. We wschodniej części kraju okresy deszczowe trwają zazwyczaj od kwietnia do czerwca, a w zachodniej, od października do listopada. Deszczy monsunowych można spodziewać się w południowo-zachodniej części kraju od maja do września. Najlepsza pora, aby wybrać się na Sri Lankę, jest między listopadem a kwietniem.

Planujesz podróż na Sri Lankę?
Napisz do nas!

Kontakt