Tajlandia

Trekking w jednej z tajksich dżungli jest niesamowitą przygodą oraz idealnę formą odkrywania Tajlandii.
 

Pojedź do Tajlandii - odkryj kraj z KILROY'em!

Cieszcie się wolnymi chwilami na białych, piaszczystych plażach Tajlandii, zwiedźcie lokalne świątynie, odkryjcie zakątki dżungli i zakochajcie się w fantastycznej kuchni. Najbardziej popularne państwo Azji zasługuje na swoją dobrą reputację. Zarezerwujcie podróż do Tajlandii z KILROY'em!

Z Chiang Mai na północy do Koh Lanta, Ko Phi Phi, Ko Samui i innych wysp na południu - podróż do Tajlandii zapewnia wszystko, o czym możemy pomarzyć: piękne plaże, słoneczną pogodę, ekscytującą przyrodę i kulturę, przepyszne jedzenie oraz przyjaznych i gościnnych mieszkańców. Na dodatek do tego wszystkiego, dochodzą jeszcze niskie koszty utrzymania w czasie podróży po Tajlandii.

Rajska plaża w Tajlandii

Podróżowanie po Tajlandii

Loty krajowe po Tajlandii są w bardzo rozsądnych cenach. Ceny podróży autobusami także nie są wygórowane. Większość z nich jest wyposażona w toalety i klimatyzację. Ze względu na dodatkowy komfort warto zarezerwować jeden z tak zwanych autobusów VIP, w których napoje i przekąski często są wliczone w cenę.

Cenne wskazówki dla podróżujących po Tajlandii

Wsiadając do tak zwanego tuk-tuka (trzykołowej taksówki, którą przejażdżki nie da się uniknąć), koniecznie pamiętajcie, by targować się i uzgodnić cenę przed rozpoczęciem jazdy. Natomiast, gdy wsiadacie w regularną taksówkę, upewnijcie się, że kierowca włączył licznik.

Tłoczne ulice w Bangkoku

Zakupy w Tajlandii

Będąc w Tajlandii, dlaczego by tak nie skorzystać z okazji, by nabyć niedrogie ubrania szyte na miarę? Możliwości jest dużo: możemy kupić sukienki, garnitury, koszule, czy nawet stroje na wyjątkową okazję. W Tajlandii, przechadzając się po lokalnych targach można natknąć się na świetne okazje cenowe oraz bardzo oryginalne produkty. Tajski jedwab, rękodzieła i biżuterię ze złota często można kupić w bardzo dobrej cenie. Oczywiście, umiejętność negocjacji jest zdecydowanym plusem. Pamiętajcie jednak, żeby targować się w granicach rozsądku, bo sprzedający utrzymuje się z tego co zarobi, a stopa życia w Tajlandii nie jest zbyt wysoka. 

Kuchnia tajska

Chyba nie trzeba wspominać, że tajskie jedzenie zasługuje na szczególną uwagę - jest ono fantastyczne w każdej swojej formie. Jeśli próbowaliście jeść dobre tajskie potrawy poza Tajlandią, spróbowanie ich na miejscu to prawdziwa uczta dla podniebienia. Oferta potraw jest nieprzeciętnie bogata, przyprawy są boskie, a ceny są niewiarygodnie niskie - zwłaszcza kupując od ulicznych sprzedawców, gdzie można zapłacić nawet 1 € za posiłek tj. Khao Pad (smażony ryż) lub Pad Thai (smażony makaron).

Wskazówki

W Tajlandii czeka Was wiele różnych przygód i nowych doświadczeń. Jednym z najciekawszych jest oczywiście obejrzenie lub spróbowanie sił w tajskim boksie. Jeśli macie ochotę, aby odkryć swoje talenty w nieco bezpieczniejszych dziedzinach, polecamy kurs gotowania potraw tajskich. Jeśli szukacie jeszcze czegoś innego, możecie udać się na niezwykle przyjemny masaż tajski. Wasze ciała będą Wam za to wdzięczne!

Klimat i pogoda w Tajlandii

Tajlandia jest dość dużym i zróżnicowanym krajem, także podróżująć z miejsca na miejsce,  trzeba wziąć pod uwagę zmiany klimatyczne oraz porę deszczową. Oto kilka wskazówek pogodowych, które przydadzą się Wam podczas podróży po Tajlandii:
• zachodnia Tajlandia: pora deszczowa od maja do listopada. Najlepiej podróżować między grudniem a kwietniem. 
• wschodnia Tajlandia: pora deszczowa od września do listopada. Najlepiej podróżować między lipcem a wrześniem.
• północna Tajlandia (tj, Chiang Mai): pora deszczowa od lipca do września. Najlepiej podróżować między listopadem a kwietniem.

Ceny w Tajlandii

Zdecydowanie jednym z najlepszych aspektów podróżowania po Tajlandii są niskie ceny! Średnio, posiłek w restauracji kosztuje około 3 dolarów, zakwaterowanie rozpoczyna się około 6 dolarów za noc (wszystko oczywiście zależy od standardu). Jak widzicie, istnieje wiele powodów, dla których warto szukać przygód w Tajlandii!

Kontakt